Remix

Šeptejte cizím lidem svoje úchylky

Filmový festival, nové sci-fi povídky, album odehrané pračkou a další kulturní pecky podle únorového výběru Čilichili.

AddThis

Humr. Tenhle svět není pro singles

Surreálná romantická sci-fi a jeden z nejdivnějších filmů posledních let. Představte si svět, kde není povoleno být nezadaný, každý, kdo je sám, zamíří do místa zvaného Hotel, kde si musí během 45 dní najít nového partnera. Když to nedokáže, bude proměněn ve zvíře podle svého výběru.

 
Humr — v kinech od 24. 3. www.falcon.cz 

Když byl muzikant Králíček

Domácí nahrávky Muzikanta Králíčka kolují mezi hudebními fanoušky od poloviny 90. let. Naivně veselé, zadumané i iritující skladby jsou postaveny na primitivní elektronice a hravých textech. Podobné principy používá Petr Marek také ve svých současných formacích Midi lidi nebo Monikino kino. Dvojalbum, na kterém vychází to nejlepší z Králíčkova repertoáru, před Vánoci prvním zájemcům doručoval dokonce osobně.


The Best Of Králíček (1998/2003) — www.bumbumsatori.org

Pračka hraje

Americká dvojice Matmos si pro každé album hledá nějaké speciální téma, tentokrát si pánové vybrali pračku. Tedy legendární model Ultimate Care II od firmy Whirlpool. Stejnojmenné album obsahuje pouze zvuky, které vydává zmíněný typ pracího zařízení, či případně jejich samply. Ale nudné jako domácí práce to album rozhodně není. 

Matmos: Ultimate Care II — www.thrilljockey.com/artists/matmos 

Tohle Radio 1, to se na nás hodně podepsalo. A 6. února oslaví v pražském Divadle Archa 25. narozeniny s Ecstasy Of Saint Theresa a Manon Meurt.

 

Narozeniny Radia 1 — 6. února, Divadlo Archa  

 

Čtení s obrázky

Tři sci-fi povídky Ondřeje Neffa o hrozivé ženské síle dostaly v komiksovém převleku Michala Suchánka grády. Český kreslíř udělal komiks amerických kvalit.

 

Michal Suchánek / Ondřej Neff: Děsivé radosti — Crew 2015

MAĎARSKÉMU ŽIDOVI SAULU AUSLÄNDEROVI ZEMŘE V OSVĚTIMSKÉM VYHLAZOVACÍM TÁBOŘE NEVLASTNÍ SYN A ON SE HO SNAŽÍ NAVZDORY ODPORNÝM PODMÍNKÁM DŮSTOJNĚ POHŘBÍT. JESTLI SE MU TO POVEDE, SE DOZVÍTE V KINĚ PO ÚNOROVÉ PREMIÉŘE UMĚLECKÉHO HORORU

 

Saulův syn (Maďarsko) — v kinech od 18. února 

Šeptejte cizím lidem svoje úchylky

Aplikace Whisper je takové „přiznání všech na jednom místě“. Anonymně zveřejňujete svoje nejtemnější hříchy, vzpomínky, přání a lidé na to reagují. Taky se tam dá nabrnknout parťák na výměnu erotických fotek a vůbec je to fajn, teď navíc se slušivým updatem.

 

Whisper — Seženete jak na iOS, tak pro Android na iStore a Google Play

Kolumbijská narkonovela

Vyšňupané osmdesátkové gangsterky ožívají v seriálu Narcos, který mapuje život a dílo Pabla Escobara. Deset dílů, tuny koksu, násilí, humor a šílený chaos v jedné z nejkrásnějších zemí světa.

 
Narcos — www.netflix.com 

SEVEŘANI VŽDYCKY UMĚLI TOČIT FILMY, TO VÍME UŽ OD DOB BERGMANA A KURZU NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ. TAKŽE MAJÍ U NÁS SVŮJ FESŤÁČEK. ŠESTÝ ROČNÍK PŘEDSTAVÍ KOUSKY, JEJICHŽ NÁZEV SI SICE NEZAPAMATUJETE, ALE ROZHODNĚ NEZKLAMOU.

 

FILMY ZE SEVERU, 15. až 21. února, Kino Lucerna, Praha

Naučí vás na divadlo 

Jestli nemáte rádi divadlo, skupinka herců z divadla Vosto5 změní váš názor. Patří totiž k tomu nejvtipnějšímu, co u nás momentálně najdete. Jejich hra Kolonizace je inspirovaná Archou, evolucí a československými sci-fi komiksy.

 

Vosto5 – Kolonizace — Premiéra 1. února, Divadlo Archa, Praha

Meče a kvéry v rudý kůži 


V rámci rozšiřování Marveláckého filmového univerza se 12. února vřítí do kin nejhubatější a nejdrsnější antihrdina napříč všemi komiksovými stájemi. Deadpool bude mládeži nepřístupný, tedy plný krve, sprostých slov, nechutných vtipů a sexuálních narážek. Jupí!

 
Deadpool — v kinech od 12. února

Itálie na Veveří

Nevelká restaurace Tivoli sídlí ve stejnojmenném secesním domě na křižovatce ulic Veveří a Úvoz v Brně. Designérům se podařilo spojit klasický styl s moderním interiérem a kuchařům zase to nejlepší z italské a české kuchyně. A k tomu vlastní pekárna jako nezanedbatelný bonus. Tady je všechno správně. 


Tivoli — Konečného náměstí 6, Brno, www.tivolicafe.cz

Dojímací koncert

Jestli máte rádi klidný, emocemi říznutý rock a zpěváky s baladickým hlasem, určitě vás neminul song All I Want od irské kapely Kodaline. Tihle chlápci mají za sebou teprve dvě alba, ale dokážou dojmout i otrlé cyniky. A budou hrát v Praze!


Kodaline (Irsko) — 20. února, Lucerna Music Bar, Praha, www.kodaline.com

Mraky posledních slov

Tomáš Baldýnský je někdy, i když je to neuvěřitelné, vtipnější než ČILICHILI. Čtěte.


Tomáš Baldýnský: Zajatec zajímavostí — Argo 2015

Emotivní bomba na joysticku

Jeden z nejslavnějších „simulátorů chůze“ se dočkal konzolové verze. Majitelé čtvrtého Playstationu nebo Xbox One se tak můžou položit do možná nejatmosféričtějšího herního experimentu na trhu. A kapesníky s sebou, protože melancholie se dostaví v highresu.

 

Gone Home: Console Edition pro PS4 a XbO od 12. ledna

AddThis
0 comments

Sporák

Milosti jsou boží

Možná jste se už na dovolené seznámili se španělskou sladkosti jménem churros. Je to smažené, ultra sladké, ale přitom lehké. A víte, že u nás máme českou obdobu? Boží milosti se dělaly hlavně o masopustu, tak se k nim pěkně vrátíme. Jsou super, jsou jednoduché, jsou tradiční, jsou... boží.

Podobné články: Remix

2018 | 10 | Holky & koně

Prkna, která znamenala pád na kokos

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet v říjnu.

2018 | 9 | Země All Inclusive

Stromy všude, kam se zaposloucháte

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.
Google+