Přílohy

Keckonomika

Kdysi dávno se kecky nosily na nohách na hřiště, čutalo se s nimi do mičudy a pak se hodily zablácené do police, protože kdo by se s tím čistil, když to opadá samo. A když ne, tak se za pár kaček koupí nové. Jenže to vypadá, že se z těch popelek našich botníků stal miliardový byznys.
AddThis

Když se loni na jaře na specializovaném serveru Campless objevila analýza, že prodeje kecek na eBay klesají, způsobilo to paniku v investičních kruzích. Na konzultaci se k mládencům z Campless objednali dokonce i makléři investorského giganta Goldman Sachs. Obávali se totiž, že pokles prodejů může být důsledkem nasycenosti trhu, což by mohlo vést k pádu cen. „A to by byl průšvih proč?“ ptáte se zcela správně. Odpověď je, že se tenisky staly regulérním investičním nástrojem, do kterého si lidé ukládají peníze a doufají v jejich zhodnocení.

Časopis Forbes dokonce věnuje machinacím s teniskami specializovanou rubriku na svém portálu s názvem Sneakernomics a některé modely mají ve světě financí stejně dobrou pověst jako zlato, obrazy nebo stará auta. Naštěstí pro spekulanty se ukázalo, že kšeftování s keckami se jen přesunulo z eBaye na specializované aukční servery, například na Flightclub nebo Grailed.

Firma Nike kvůli sběratelské nenasytnosti pouští na trh limitované série každých pár dnů a ostatní výrobce tím hrozně štve. Loni proto přešli do ofenzívy hned dva největší rivalové. Firmě Asics se vyplácí spolupráce s legendou sneakerhead komunity, výtvarníkem a návrhářem Ronnie Fiegem. Díky němu se do top 10 dostaly hned dvoje Asicsy. Zdaleka nejvíc ale rozčeřil vody Adidas, který se s modelem Yeezy 750 Boost dostal až na druhé místo hitparády nejúspěšnějších modelů. Mohl vyhrát, kdyby se zájem investorů nestočil na „najkovský“ model Tianjin, který byl v prodeji jen u několika čínských prodejců.

Adidasu ale vyšel návrat do první keckoligy na pěkný balík. Yeezy se totiž prodávaly tak dobře jen proto, že je „vymyslel“ a propagoval Kanye West.

Nejúspěšnější modely roku 2015

1. Nike Air Foamposite One Tianjin – 1694 USD


2. Adidas Yeezy 750 Boost – 1416 USD


3. Nike Air Jordan 2 Just Don – 1045 USD


4. Nike Air Foamposite One Chromeposite Mirror – 817 USD


5. Nike Flyknit Superfly Mercurial Grey – 565 USD


6. Nike Flyknit Superfly Mercurial Obsidian – 560 USD


7. Asics Gel Lyte III Packer Dirty Buck – 426 USD


8. Nike Air Jordan XX9 Photo Reel – 418 USD


9. Asics Gel Lyte V Commonwealth Da Vinci – 399 USD


10. Nike x Fragment Sock Dart Obsidian –375 USD

AddThis
0 comments

Remix

Každá ulice má svůj příběh

Brněnský bar, zajímavá appka i ubytování na vodě - to jsou březnové tipy Čilichili na to, kam jít, co vidět a jak zabít volný čas.

Přílohy

Nenech nikoho, aby ti šlapal na boty

Jestli jste pravověrný sneakerhead, tedy někdo, kdo ujíždí na keckách, asi už jste někdy zašli do krámku Sneaker Barber, který v Praze na Letné vede Martin Šarda.

Podobné články: Přílohy

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Jak jsme se poprali

Do rodinky, kterou znáte z našich reklam, přibyl letos o Vánocích nový člen – strejda Karel, kterého v novém spotu hraje Ondřej Sokol. Ze začátku jim to s tátou trochu drhlo, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Režie se opět ujal Vojta Kotek. Podívejte se, jak to probíhalo.

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Vojta Kotek: Mosty nepálím

Když už jsme na place potkali režiséra našeho vánočního klipu Vojtu Kotka, tak jsme se ho rovnou na Vánoce zeptali. A na herce taky.

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Slepičí lajky pro duši

Sociální sítě často proklínáme a viníme z toho, že trávíme půlku života s obličejem přilepeným na displeji. Ne tak často se už přiznává, že se na jejich stránkách prostě často dějí zajímavější věci než kolem nás. A že nebýt jich, bylo by někdy na světě o něco hůř.
Google+