Remix

Každá ulice má svůj příběh

Brněnský bar, zajímavá appka i ubytování na vodě – to jsou březnové tipy Čilichili na to, kam jít, co vidět a jak zabít volný čas.

AddThis
Žít Tallinn

Žít Tallinn

Žít Tallinn

Na Tallinn Music Week je důležitá každá z 250 kapel, ale pořadatelé moc dobře vědí, že stejně podstatná je lákavá přehlídka místních gastronomických specialit s chutným názvem Tastes nebo festival světových pivovarů.

 

Tallinn Music Week – přelom března a dubna, Estonsko, www.tmw.ee

Noční noc

John Congleton pokračuje ve zkoumání popových forem, kterým obléká bizarní a často strašidelný kabát. Je to vysoká škola estetiky a humoru, s touhle pop music na denní světlo raději nechoďte.

 

John Congleton & The Nighty Nite: Until The Horror Goes — www.fatpossum.com

Popsat si jak Tom Hanks 

Slavný hollywoodský herec je staromilec a v době moderních technologií mu chybělo staré dobré cvakání do psacího stroje. Pro všechny intelektuály proto navrhl aplikaci, která jim dovolí psát do telefonu jako na stroji.

 

Hanx Write — App Store

Příběh, co změnil společnost 

Skandál okolo zneužívání dětí v katolické církvi je ještě v dobré paměti. Decentní a sugestivní snímek o pátrání investigativního týmu Spotlight z novin The Boston Globe se drží daleko od bulváru. Nezaujatý popis pátrání několika novinářů, kterým pod rukama roste příběh, jenž se brzy dotkne samé podstaty společnosti, totiž  stačí. 

 

Spotlight — režie Tom McCarthy, 2015, www.falcon.cz

Každá ulice má svůj příběh 

Natočte dokument o místě, kde žijete, a nahrajte ho na web projektu My Street Films, kde vzniká online filmová mapa celé České republiky. Filmík by měl mít do deseti minut.  

 

My Street Films — www.mystreetfilms.cz 

Dobčické rybníčky

Dobčické rybníčky

www.dobcickerybnicky.cz

www.dobcickerybnicky.cz

Ubytování na hladině

Originální ubytování v chatkách rovnou na vodě je skvělé pro víkendový romantický výlet, rybářský relax nebo třeba kamarádskou grilovačku. Budete mít čas sami na sebe, protože tady nejde elektrika. Můžete si vybrat, jestli chcete spát v chatičce Amálka, Verunka, nebo Madlenka. Rozkošné, co?

 

Dobčické rybníčky — Dobčice, Záboří, www.dobcickerybnicky.cz

Divočina v Rudolfinu

Takhle zábavná výstava v Rudolfinu pěkně dlouho nebyla. Všechno začne pecí na chleba ze Stalinova pomníku na venkovním schodišti, pokračujeme okolo obřího skateboardu ve foyer a čeká vás i obří autodráha, kterou budují i samotní návštěvníci. Do reálného světa se nebudete chtít vrátit. 

 

Jiří Černický: Divoký sny — Praha, Galerie Rudolfinum,do 10. 4. 2016, www.galerierudolfinum.cz

www.prahavbrne.cz

Kam v Brně? Do Prahy

Momentálně nejžhavější místo v Brně je Praha. Na sklonku roku 2014 se v domku u zadního traktu Moravské galerie otevřelo komunitní centrum, kavárna, bar a hudební klub. Hraje se tu uvnitř i na dvoře, nechybí přednášky a besedy, stejně jako kvalitní vína, vybraná piva, decentní občerstvení nebo pověstné domácí nanuky.

 

www.prahavbrne.cz

AddThis
0 comments

Sporák

Ovčí rolování

Ovečky jsou roztomilé. Někdo je ale radši vidí na talíři. A jestli se chcete pomnít, rozhodně zkuste tenhle recept na ovčí rolování.

Přílohy

Keckonomika

Kdysi dávno se kecky nosily na nohách na hřiště, čutalo se s nimi do mičudy a pak se hodily zablácené do police, protože kdo by se s tím čistil, když to opadá samo. A když ne, tak se za pár kaček koupí nové. Jenže to vypadá, že se z těch popelek našich botníků stal miliardový byznys.

Podobné články: Remix

2018 | 10 | Holky & koně

Prkna, která znamenala pád na kokos

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet v říjnu.

2018 | 9 | Země All Inclusive

Stromy všude, kam se zaposloucháte

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.
Google+