Pavlač Emila Hakla

AddThis

Plyš

je samet chudých. Neplatí to beze zbytku – znám dost rodin, kde mají tři auta a žádný samet, zato plyšáků tuny. Bude to nějaký atavismus. Kromaňonec nepochybně lnul k hebkým věcem (kožíšku ulovených veverek, syslů) a my to zdědili po něm. 

Taky jsem měl léta v koutě postele zeleného medvěda a zelenou chlupatou kozu. Pak jsem je někomu dal, ten zešílel štěstím a od té doby nemám doma nic podobně hezkého. Vyvažují to sestry a neteře – tam není pro samé mončičáky, opičky, děsivě rozmazlené pudly, morčata a koťátka k hnutí. Tím jsme u mláďátek a jiných roztomilých věcí. Běda, jak okamžitě nezačnete šišlat, čičmat, hladit a dělat ňu, ňu – odsoudí vás všichni, kdo jsou u toho, včetně jinak soudných lidí.

Výjimka – mám kamaráda, který má psa a tvrdí, že ho nenávidí. Na procházce ho běžně odhazuje obloukem do křoví, do skal, jenže psovi se to líbí a jsou spolu, myslím, šťastní. Zvlášť když jsou na chvíli sami, zatímco doma čeká několik miminek. Tím jsme u toho – když se narodíte, šišlá se na vás tak dlouho, dokud vám to nepřejde do krve. Načež vyrostete, začnete toužit po lásce, té se vám nedostane, protože všichni kolem taky touží po lásce a nemají čas všímat si vaší citlivé duše.

Řešení – Facebook. Házení hrachu na zeď se lásce podobá natolik, že to až skoro láska je.

Výjimka – mám kamarádku, která není hned od rána přicvaknuta na displeji.
Nebaví ji to. Tudíž je jasné, že všem připadá divná a něco jí chybí. Šla tedy do útulku, vybrala si hebké koťátko. To během tří dnů umřelo, dala ho tedy do mrazáku a druhý den si šla vybrat jiné. To trhá záclony, shazuje květináče, loví ponožky, zkrátka miláček, takže to dobře dopadlo.

Dobrý konec ostatně patří k našemu vnímání reality, byť se vtírá otázka, jestli může být konec dobrý. Může – ostatně je na to recept. Sdílejte pohádku tak dlouho, dokud vám nepřejde do krve.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Daniela Nekonečného prohlásili za sjetce, soutěž o nejlepší dětskou chůvu vyhrál tablet a 3D ultrazvuk zavání pedofilií. To všechno se dozvíte v přehledu nejzajímavějších vymyšlených pitomostí z domova i ze světa.

Téma

Co nám dělá dobře

Ten pocit, když se vám rozlije po těle omamné šimrání, pusa se vám roztáhne od ucha k uchu a mžouráte na svět polozavřenýma očima. Navodí ho leccos. Na dovolené se poprvé rozplácnete na rozpálený písek. Cinkne vám smska, že přišla výplata. Zahryznete se do nejlepšího hambáče pod sluncem. A víte, co je na tom nejlepší? Tělo vám tak signalizuje, že pro sebe děláte to nejlepší. No, není to příjemná zpráva? A tak jsme sem dali spoustu věcí, co by vám mohly udělat dobře, a ptali jsme se, proč tomu tak je.

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+