Remix

Na krásném elektronickém Dunaji

Dětská kniha naruby, punk ze sekáče, hustá mobilní hra a další věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, sníst, objevit, obléct nebo objet.

AddThis

Fesťák

Na krásném elektronickém Dunaji

Již podvanácté se rakouská Kremže na dva víkendy stane centrem experimentální elektroniky a moderního umění. Na Donaufestival mezi vinice přijedou například Mogwai, Wolf Eyes, Tim Hecker, Omar Souleyman, Lotic, Fatima Al Qadiri nebo africká senzace Mbongwana Star či queer rapper Le1f. 

Donaufestival  29. 4.–1. 5. a 5.–7. 5, Kremže, Rakousko, www.donaufestival.at

Koncert

Zachránci post punku?

Do Prahy se po několika letech vracejí Protomartyr z Detroitu se skvělým albem The Agent Intellect. Tahle parta trhanů prý zachraňuje hipstery zprofanovaný post punk. Neberou se totiž zase tak moc vážně. Drsný taneční rytmus narušují divoké riffy a psychopatický projev zpěváka Joea Caseyho. Po koncertě zbyde z pražského Basementu kůlnička na dříví, což vlastně nevadí, protože ten den oblíbený pražský prostor bohužel končí.

Protomartyr — 21. duben, Basement Bar, Praha, www.dsmacku.com

Hra

Trp a usmívej se  

XCOM 2 je pokračování nekompromisní pecky z roku 2012 (a série táhnoucí se až do roku ’94) a je to přesně to, co potřebujete, pokud se vám předchozí díl líbil. Taktická, náročná, bolestivá a emočně vytěžující válka s mimozemskými okupačními silami. „Welcome back, commander.“

XCOM 2 — PC, MAC a Linux

Aplikace

Už tě nikdy nechci vidět! 

Killswitch je jednoduchá appka, která diskrétně vymaže z vašeho facebookového profilu všechny známky bývalého vztahu. 

Killswitch — App Store, zdarma ke stažení

Výlet

Horor živě 

Jako by ústecké Předlice nebyly už tak dost strašidelné, v bývalé továrně tu vznikla hororová úniková hra. Během jedné hodiny musíte pomocí rébusů, hlavolamů a hledání klíčů projít temnými místnostmi a dostat se ven. Hra je určena pro dva až šest lidí a vyjde vás na tisícovku za skupinu.

ESCAPE Ústí nad Labem — www.facebook.com/escapeusti

Výstava

Cronenbergovy Nebezpečné metody

Moucha, Mr. Butterfly, Crash, Dějiny násilí, Východní přísliby nebo Nebezpečná metoda, to jsou jen některé bijáky kanadského režiséra Davida Cronenberga. Do Galerie hlavního města Prahy se nyní můžete zajít mrknout na výstavu Evolution mapující jeho celoživotní filmovou tvorbu.

David Cronenberg: Evolution — od 19. 2., Dům U Kamenného zvonu, Praha, http://ghmp.cz

Podnik

Vinná barikáda

Sympatický nenápadný podnik v pražských Vršovicích Barriqáda si zakládá na poměrně skromném, ale velmi slušně udržovaném výběru vín a kávy, báječných domácích dezertech a pravidelně obměňované nabídce sýrů a dalších pochutin. Hledejte zajímavosti z lokálních zdrojů i ze světa. Barriqáda je jeden z těch podniků, kde si vás už po první návštěvě pamatují, aniž byste museli cokoli nepřístojného provést. 

Barriqáda – Vršovice, Praha — www.barriqada.cz

Hra do mobilu

Ingress: Ovládni sousedství  

Hra Ingress běží na mobilech už nějakej pátek. Bere si to nejlepší z původního FourSquaru a strategických her. Takže se můžete procházet po přírodě nebo městě a pomocí mobilu vyhledat nejbližší body a zabrat je pro svůj tým. Ideální na výlety i na battly z domu.

Ingress — Android a iOS, ke stažení zdarma

Album

Psychedelie po rudolfinsku

Jan Tomáš a Libor Palucha vycházejí z punkové a hardcorové scény, ale pod společným jménem Tomáš Palucha se pustili do podivuhodných zvukových dobrodružství s psychedelickými motivy. Debutové album vydají snad prý letos, ale ještě předtím se objevila kazeta nazvaná Kámen mudrců, inspirovaná rudolfinskou epochou.

Tomáš Palucha – Kámen mudrců — Stoned to death records 2016, 
https://tomaspalucha.bandcamp.com

Festival

Jazz u Krakonoše 

Vychutnat si kvalitní jazzík na čerstvém horském vzduchu se dá jenom v Trutnově. Dopoledne na výšlap, odpoledne na Jazzinec a večer to spláchnete Krakonošem! 

Jazzinec — Mezinárodní festival, únor–duben 2016, Trutnov, www.jazzinec.cz

Kavárna

Rána s kočkou

Ráno se můžete nastartovat třeba pečenou slaninou s vejci, dobrým espressem a... kočkou na klíně. Po návštěvě brněnské kavárny The Cat Café přežijete jakýkoli opruz den.

Kočičí kavárna The Cat Café — Martinkova 7, Brno – Černá Pole, www.thecatcafe.cz

Seriál

Vinylová doba 

Sedmdesátkový New York, sex, drogy, rockové šílenství a vynikající Bobby Cannavale. Navíc pod taktovkou Scorseseho a s přispěním Micka Jaggera. Zkrátka další seriál od HBO, který chcete vidět.

Vinyl — HBO

Kniha

Všechno je možné  

Pokud chcete, aby vaše děti měly větší fantazii než vy, rozhodně jim kupte tuhle super knížku. Lev v ní lhostejně pozoruje hlídače v kleci, zajíc s flintou honí myslivce po lese, mimino krmí svoji maminku a lední medvěd se vyjeveně prochází džunglí. A to všechno originálně beze slov.

ATAK aka Georg Barber: Svět naruby — Baobab 2014

Obchod

Punk ze sekáče 

Nakupování je levnější než psycholog a holky z Crashily to ví. A vy to v tomhle stylovém sekáči zjistíte taky. Najdete tu anglické hadry, které nerozeznáte od nových, i originální rockabilly a pin up šaty. Navíc za poslechu Ramones nebo Iggyho.

Crashily — Výběrový second hand a outlet, Ječná 14, Praha 2, www.crashily.com

Akce

Tak trochu jiné venčení 

Prahou se už podruhé prožene charitativní pochod na pomoc psům a kočkám v nouzi. Hromada lidí se psy i bez nich ujde šest a půl kilometru kolem Kunratického lesa a jejich peníze vybrané za vstupné poputují na účet útulků. Dobrá zpráva – trasa většinou povede po rovince.

Přímo za čumákem — 16. 4. od 11 hodin, U krále Václava IV., Kunratice, www.primozacumakem.cz

AddThis
0 comments

Sporák

Rozviň zavináče

Chtělo by to něco k pivu, na chleba, něco do kysela, něco tradičního, ale přitom moderně, lehce a pěkně podaného. No tak přestaneme mudrovat, nebo tu za chvíli začneme mluvit o vychucení a o tom, že nás jídlo baví. Nic, dáme si pořádnou chlapskou klasiku z doby, kdy se o jídle planě nežvanilo. Salát z kyselých rybiček.

Podobné články: Remix

2018 | 9 | Země All Inclusive

Stromy všude, kam se zaposloucháte

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.

2018 | 6 | Kdo chce hasit, musí hořet

Přiostřený mikrofon

V červnu byste neměli chybět na našem speciálním stand-upu. A to jako vážně!
Google+