Téma

Hack attack

Poštvat proti sobě hackery se nevyplácí, jak zjistil Kevin Roose...
AddThis

O TÉMĚŘ NEOMEZENÝCH SCHOPNOSTECH ŠIKOVNÝCH AJŤÁKŮ SE NEDÁVNO PŘESVĚDČIL AMERIČAN KEVIN ROOSE, KTERÝ ZE ZVĚDAVOSTI POŽÁDAL DVA HACKERY, ABY SE MU ZKUSILI NABOURAT DO POČÍTAČE.

Měl jen dvě podmínky. Aby ho nepřipravili o peníze a nezveřejnili jeho soukromé informace. Když se akce rozjela, nestačil se Roose divit.

#Použili sociální inženýrství (manipulace lidí za účelem získání tajných informací) a zákeřný software. „Kdyby chtěli, mohli by mi způsobit nepopsatelnou škodu – zruinovat mé konto, smazat všechny fotografie, videa a další důležitá data z počítače. Mohli proti mně použít má tajemství a zničit mi reputaci v zaměstnání. Mohli by zkrátka cokoli,“ popisuje Roose.

#Hackeři na něj během několika dní sesbírali třináctistránkový spis plný informací o jeho životě. Všechno zjistili ze sociálních sítí a dalších účtů, do kterých se nabourali. Použili i cílený e‑mailový podvod, při němž jejich oběť otevřela škodlivý soubor a hackeři získali naprostou kontrolu nad jeho počítačem. Každé dvě minuty ho pak fotili přes web kameru, manipulovali s jeho účtem a získali všechna jeho hesla. Když na něj počítač při práci promluvil a sdělil mu, že vypadá znuděně, bylo to už strašidelné.

#Hackerka Jessica Clarková se dokonce vydávala za Roosovu manželku. Získala dohled nad jeho bankovním účtem a vyřizovala za něj hovory s operátorem. Vše je ke zhlédnutí na YouTube. Mrkněte, co všechno může udělat s vaším životem schopný ajťák, když se mu náhodou zachce. =<

AddThis
0 comments

Téma

Počítač nás rozdělí na jedničky a nuly

Počítače a algoritmy řídí všechno. Finanční operace i provoz metra, jaderné elektrárny a i to, s kým se na internetu seznámíte a zda vám v bance dají hypotéku. V Googlu umí odhadnout nejen, co chcete najít na internetu, ale údajně také to, jak dlouho u nich vydrží ten který zaměstnanec. O tom, co se vám zobrazí na Facebooku za reklamu, rozhoduje vyjednávání dvou různých algoritmů mezi sebou. Dalo by se říct, že počítače už ovládly náš svět. Ale omyl, i počítače někdo ovládá. Ajťáci.

Téma

Svět vám ušijeme na míru

Aktivista Eli Pariser přirovnal ve své TED přednášce současný internet k rané novinařině na začátku 20. století. Noviny se tehdy vydávaly pouze s cílem prodat co nejvíce výtisků a tak editoři podle toho vybírali obsah. Není náhoda, že největším úspěchem téhle éry novinařiny nebylo zvýšení obecné informovanosti, ale stvoření Jacka Rozparovače.

Podobné články: Téma

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Čeká nás robotopie

Vzestup myslících strojů bude buď nejlepší, nebo nejhorší věc, která se lidstvu přihodí, říká Stephen Hawking.

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Budou roboti makat za nás?

Kdybyste se měli rozhodnout, jestli zaměstnáte člověka, nebo na jeho místo posadíte robota, kterou možnost byste zvolili? Robota, že ano? Nebojte, v roli zrádců lidské rasy nejste sami. S výhodami zaměstnávání robotů se totiž dá těžko polemizovat. Pracují přesně, rychle, nechodí na záchod ani na cigáro a neotravují s dovolenou.

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Nové verze zábavy

Víc než polovina mileniálů se v průzkumech vyjádřila, že před televizí dává přednost YouTube. Kromě kanálů se přitom mění i samotná zábava. V budoucnosti ji budou mít v rukách a hlavách sami uživatelé. Budou její součástí, budou ji v reálném čase ovlivňovat, vstupovat do ní a prožívat ji všemi smysly. Roboti nám dají čas zábavu si užít, a ještě ji sami připraví.
COOKIES
Google+