ROZJEZD

AddThis

Cestování

Kolem světa po svých. Jinak máte smůlu

Poté, co různí čeští cestovatelé projeli svět v trabantu, na koloběžce, v invalidním vozíku, na segwayi, ve staré avii, na jednokole a ve velorexu, vydalo ministerstvo vnitra zákaz cestování do ciziny v nesmyslných dopravních prostředcích. „Nikdo není zvědavý na Čechy, kteří poskakují po angolské dálnici v motorovém člunu,“ uvádí se ve zdůvodnění zákazu.

Test

Poznají květiny lásku?

Vzali jsme dvě stejné květiny. První jsme jen zalévali, druhou jsme navíc zahrnuli láskou, šeptali jí, jak je krásná, mazlili se s ní a všeobecně ji povzbuzovali. Po měsíci jsme vyfotili rozdíl...

Ze společnosti

Prostitutky budou potřebovat magisterský titul

Vzhledem ke zdravotním, společenským a komunikačním nárokům kladeným na nejstarší řemeslo světa jej budou nadále smět vykonávat pouze osoby s vysokoškolským diplomem. To se nelíbí Sdružení univerzitních studentek ČR, které upozorňuje, že jeho členky mají často teprve před státnicemi. „Nové omezení znemožní našim členkám vykonávat jejich statisticky nejoblíbenější brigádu. Bez ní budou muset jít prodávat hranolky do fastfoodu, což je pro jejich budoucnost a rozvoj komunikačních soft skills mnohem méně výhodné,“ píše zástupkyně Sdružení. Vzhledem k soft skills studentek proto zákonodárci uvažují o dodatečném zmírnění zákona.

Konspirace

Planetě vládne DiCaprio, tvrdí Gott

Jeden z nejlépe informovaných mužů české společnosti, Zlatý slavík Karel Gott, odhalil skutečného vládce světa. „Odpovědným vedoucím iluminátů je herec Leonardo DiCaprio,“ uvedl zpěvák. „Proto byl ve filmu Titanic zdánlivě utopen, aby si obyčejní lidé mysleli, že zemřel,“ doplnil i překvapivé odhalení.

Krátce

Mistrovství světa v badmintonu bude zrušeno. komisaři zaznamenali u mnoha účastníků dopink.

Průměrný český muž nenávratně utratí 72 let svého života tím, že neposlouchá kapelu Kryštof. 


Klaustrofobie zmenšuje místnosti, zjistili vědci.


„Podporujeme pouze ty homosexuální sňatky, kde se sejdou dvě nevěsty,“ prohlásila


Asociace půjčoven společenských šatů.

Užitečná infografika

Řez uhlím

Uhlí dělíme na černé uhlí a hnědé uhlí. Černé uhlí je převážně černé, hnědé uhlí je obvykle hnědé. Třetím typem uhlí je živočišné uhlí, které překvapivě příliš živočišné není.

Onomastika

Janů Nováků je příliš, jména budou unikátní

Svaz matrikářů vydal dobrozdání, že kombinace lidských jmen a příjmení se opakují příliš často. Nová jména tak budou muset mít délku alespoň 12 znaků, obsahovat velká i malá písmena, alespoň jednu číslici a jedno interpunkční znaménko. Zároveň nebudou smět opakovat kombinaci, která se objevila v posledních 96 letech. „Nová opatření povedou k větší srozumitelnosti a snazší komunikaci mezi lidmi,“ uvedl předseda svazu jR63!gh'h _Ká?_%t

Gender a svět

Muži jsou podřadní a jejich místo je v domácnosti

Výzkum Vědeckého centra pro genderovou vyváženost ve švédském Malmö odhalil, že muži mají nižší intelektuální kapacitu než ženy, neměli by působit na veřejnosti ani mít volební právo a jsou nejšťastnější v domácnosti, kde zajišťují činnosti, na které stačí. „Chlap nikdy neprovede genderový výzkum tak jako žena,“ konstatuje závěrečná zpráva jako jeden z nerozporovatelných důkazů svých závěrů.

Stručně

Muž z Rokycan tráví 22 hodin denně hraním počítačových her, protože považuje skutečný svět za příliš násilný.

Po e-cigaretách přicházejí e-doutníky, e-fajfky a vodní e-dýmky. U těch ale hrozí úraz elektrickým proudem. 


Novou komnatu, nalezenou v hrobce faraona Amenhepre III., vědci identifikovali jako kočičí záchod. 


ŠOK. V pořadu Prostřeno se objevil soutěžící, který umí uvařit vajíčka naměkko.

Mimikry

Chameleoni dosáhli zcela nové úrovně maskování.

Ekologie

„Je za 5 minut dvanáct,“ říká zpráva o globálním oteplování z roku 1969

V archivu Meteorologického ústavu v Paříži se našla zásadní ekologická zpráva z roku 1969. „Blíží se bod, z nějž není návratu. Jestli lidstvo okamžitě nezastaví produkci skleníkových plynů, budou do pár desetiletí největší kontinenty světa pod vodou.“

Svět se obrací vzhůru nohama

Další obří úniky informací odhalily šokující pravdy

Poté, co tzv. Panama Papers dokázaly, že se bohatí lidé vyhýbají placení daní skrýváním majetku v daňových rájích, přicházejí další nečekaná odhalení. Tzv. Nicaragua papers ukázaly, že pomeranče jsou oranžové, že fotbalisté si berou modelky a že lidé žijící kolem rovníku nakupují méně radiátorů. Vzhledem k tomu, že se brzy očekává zveřejnění Colombia Papers, nebude zřejmě o nová překvapení nouze.

Vzdělání

Inkluze normálních dětí do škol nemá naději na úspěch

Pokusy neziskových organizací zapojit inteligentní, dobře vychované a bezproblémové děti do běžných třídních kolektivů fatálně selhávají. Bez školních asistentů nemají normální děti žádnou šanci včlenit se mezi nezvladatelné, šikanující a nevzdělatelné vrstevníky. „Pro šikovné děti je třeba znovu zavést zvláštní, praktické školy se specifickým výukovým plánem,“ říká expert organizace EDUin Bohumil Kruťous.

Antistresová omalovánka

Pokud vás v práci někdo naštve nebo rozesmutní, můžete se snadno odreagovat s naší meditační vybarvovací mandalou.

AddThis
0 comments

ROZJEZD OBSAH

Pavlač Emila Hakla

Emil Hakl chodil na Vyžvejklou bambuli. Že nevíte, co to je?
TOP 10
Tohle nejsou vyfešákované bárbíny od Disneye s nerealistickými proporcemi. Tohle jsou skutečné princezny, které si svůj tvrdý princeznovský osud odžívají po desítky let.

Komiks

Bedřich si na jaře konečně vyšel do přírody, která ho vřele uvítala. Na rozdíl od lidí...

Duel

Podívali jsme se na zoubek hasičům a členům ochranky. Autoritu sice mají oba, ale hasiči si ji opravdu zaslouží.

Fakebook

Miláček národa, miláček stadionů, miláček milovnic hokejek. Zkrátka někdo, proti komu nemůžeme říct nic špatnýho ani my!

VÍCE ROZJEZD

2016 | 4 | Ajťáci nám vládnou

Blíží se mistrovství světa v prasobruslení

V dalším Rozjezdu se dozvíte, že světové korporace zprivatizovaly sex, Jiří Strach má velké oči a přečtete si doporučení na nový IT bestseller Server proti jihu.

2016 | 3 | Co nám dělá dobře

Pokus vyprat krávu nevyšel

Daniela Nekonečného prohlásili za sjetce, soutěž o nejlepší dětskou chůvu vyhrál tablet a 3D ultrazvuk zavání pedofilií. To všechno se dozvíte v přehledu nejzajímavějších vymyšlených pitomostí z domova i ze světa.

2016 | 2 | Soumrak hospod

Dinosauři nebyli

Rozjezd je tentokrát o tom, že majitelé autobazarů jsou největší poctivci v ČR, Facebook vyhlásil třetí stupeň nebezpečí závalu lavinou blbin a Poslanecká sněmovna přijala Zákon schválnosti.
Google+