Téma

Modernistická bezradnost

Velké kulturní domy představovaly pro české architekty cvičení na téma realizace polyfunkčního objektu.
AddThis

Zpravidla zahrnovaly divadlo, kino, restauraci, taneční a estrádní sál, knihovnu, klubovny, často i hotel. Nezbytností byla také rozlehlá schodiště a impozantní halové prostory, které měly navozovat patřičnou důstojnost instituce. Ve skutečnosti jsou spíše příklady modernistické bezradnosti. Tepelné mosty, které se díky těmto obřím otevřeným prostorám vytvářely, představovaly a stále představují jeden z největších problémů managementu polistopadových provozovatelů kulturních domů. V roce 1976 vydal Bohuslav Beneš studii Kulturní dům klubového typu, v níž mimo jiné upozorňoval na problémy spojené s raketovou výstavbou kulturních zařízení. Především na provozní vybavenost a naddimenzovanou kapacitu často příliš velkorysých staveb. Škoda, že ho nikdo neposlouchal. 

AddThis
0 comments

Téma

Naplnit kulturák je jako vyprodat Lucernu

Radimo šéfuje bandu Prago Union a s kapelou už projel kus světa. Kulturáky ovšem mají v životě skupiny výsostné postavení.

Téma

A teď všichni šlapat zelí!

Hesly „Brazilská karnevalová show“ nebo „Verona“ lákal plakát na Ples jara v Litoměřicích. Jeli jsme vyzkoušet kulturákovou zábavu. A s přiznanou předpojatostí jsme se nechali mile překvapit.

Podobné články: Téma

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Čeká nás robotopie

Vzestup myslících strojů bude buď nejlepší, nebo nejhorší věc, která se lidstvu přihodí, říká Stephen Hawking.

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Budou roboti makat za nás?

Kdybyste se měli rozhodnout, jestli zaměstnáte člověka, nebo na jeho místo posadíte robota, kterou možnost byste zvolili? Robota, že ano? Nebojte, v roli zrádců lidské rasy nejste sami. S výhodami zaměstnávání robotů se totiž dá těžko polemizovat. Pracují přesně, rychle, nechodí na záchod ani na cigáro a neotravují s dovolenou.

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Nové verze zábavy

Víc než polovina mileniálů se v průzkumech vyjádřila, že před televizí dává přednost YouTube. Kromě kanálů se přitom mění i samotná zábava. V budoucnosti ji budou mít v rukách a hlavách sami uživatelé. Budou její součástí, budou ji v reálném čase ovlivňovat, vstupovat do ní a prožívat ji všemi smysly. Roboti nám dají čas zábavu si užít, a ještě ji sami připraví.
COOKIES
Google+