Výkop

Všechno, co jsme milovali

Šedesátky ovládly máničky, sedmdesátky úchylné kníry, v osmdesátkách strašily plísňáče a trvalá, devadesátky se "chlubily" lacláčema a mileniálové šokovali legínama místo kalhot. Co po nás zbude a po čem se nám stýská?

AddThis
PECKA

Fakebook

Robert Rosenberg to neumí rozjet jenom v ložnici, ale i na Fakebooku. Mrkněte na profil, nad kterým by zaplakal kdejaký grammar nazi.
TÉMA: Všechno, co jsme milovali

Móda se mění a mění se fofrem. Co jsme včera milovali, nám dnes příjde směšné a zítra si to klidně znovu oblíbíme. A tak se můžeme bavit i inspirovat tím, co frčelo v průběhu posledních dekád. Vybrali jsme pro vás to nejlepší.

Móda se mění. A mění se čím dál rychleji. Zatímco třeba empír trval 30 let, mrkváčům odzvonilo za chvíli. A v tomhle fofru na sebe často oblečeme nebo si na hlavě necháme vytvořit něco, za co se sami sobě s odstupem času posmíváme. Udělali jsme si takovou přehlídku toho nejlepšího z posledních desetiletí.
Hodně lidí si myslí, že nejnevkusnější dekádou byly osmdesátky. Posuďte sami, o co jsme přišli...
Od roku 2001 se všechno zvrtlo - začali jsme se prozvánět na svých Motorolách, jezdit na kovových koloběžkách a přestali jsme používat klasický budík.
Šedesátá léta nebyla zdaleka jen o hippiesácích a Beatles. Tak se mrkněte, my vám je připomeneme.
Kotlety, zvonáče, manšestr a knír. Vybaví se vám u sedmdesátek něco jiného?
Co nám dala éra Lunetic, Kelly Family a Terminátora?
Každá doba po sobě zanechá pár slepých módních uliček. Z osmdesátek takhle v módních análech straší plísňáče, ovčí trvalá či overaly, devadesátky rachtaly řetězy připoutanými k peněženkám v zadních kapsách džínů. A za jaké zločiny proti vkusu se budou smát dnešní době?
ROZJEZD

Pavlač Emila Hakla

Co si pod pojmem vkus představuje Emil Hakl?

Užitečné informace

Komiks

Když na to přijde, mohli byste Bedřichovi bez obav svěřit i vlastní dítě.
ČTENÍ

Fenomén

Někdy si říkáte, že alespoň v tomhle máte jasno. Tohle je prostě ta nejlepší písnička o lásce a tahle zase o rozchodu. A pak se někde náhodou dostanete třeba k vyjádření autora a zjistíte, že je všechno jinak.

Trendbox

Nevíte, co je Snapchat? Pak jste starý. Odchyťte nějakého teenagera v dosahu, koukněte mu do mobilu a bude tam. Je to něco mezi sociální sítí a chatovací mobilní aplikací. A stovky milionů teenagerů mu propadly jen proto, že nechá zmizet jejich obrázky...

Pokec

Před třemi lety si šla zalyžovat. Od té doby už Slovenka Kristína „Kika“ Madajová nikam po svých nedojde. Ochrnula. Ale odmítla se vzdát endorfinů i adrenalinu, z vozíku si udělala sporťák, loni ho naložila do žlutého trabantu a projela Tichomořím. „Nepřizpůsobila jsem život vozíku, ale vozík životu.“

Reportáž

„Nemusíte být potichu. Ti lidé se taky chtějí bavit. Jsou rádi, že tam přijdete,“ vyzývá Jiří Vítek. Ti lidé, o kterých mluví, jsou mrtví. Jsme na hřbitově duševně nemocných v pražských Bohnicích a Jiří Vítek je jeho dobrovolným správcem.

Remix

Povídková sbírka, seriál s nahotinou, kvalitní zahraniční muzika nebo tip na super výlet. I tyhle kulturní pecky najdete v červnovém výběru Čilichili.

Sporák

Mléko a ovoce prý nejdou dohromady. OK, klidně si tomu věřte, my si zatím dáme kefírové lívance s jahodovou pěnou a budeme si o tom myslet své. Mimochodem, ideální recept, když se potřebujete zbavit velkého množství jahod z bohaté úrody.
Google+