Pavlač Emila Hakla

AddThis

Někoho baví převlékat

kabáty, jiného ne. Dost lidí si myslí, že nejjednodušší by bylo, kdyby všichni chodili oblečeni stejně – byl by klid. Klid by byl, ale tristní – veškeré pokusy obléct národ jednotně (Mao Ce-tung, Kim Ir-sen a další) dopadly, jak víme, pytlovitě.

Zbytek obyvatel úpí ve spárech módy a ta s nimi vyvádí roztodivné kousky. Odolávají jen výjimeční jedinci. Zase buď ti, kterým je fuk, v čem chodí (jezdí, bydlí), a pak už jsou tu jen výstředníci, kteří ovšem kupodivu rebelují v jednotných outfitech. Jedna taková módní rebelie se odehrála u mě doma – bydlelo tam pár dní několik Švýcarů, takových těch středních account manažerů. Dva z nich si jedno ráno natáhli různé ponožky – jeden pruhovanou + zelenou, druhý červenou + zelenožlutou. Sami byli v šoku, co to vyvedli. Chodili tak celý den a celou dobu se tomu smáli jak pominutí. Zjevně provedli takovou věc poprvé v životě. 

Vkus je nicméně širší pojem – týká se úplně všeho. Má svou mytologii i omyly – není třeba pravda, že ponožky do sandálů nosí pouze Češi. Když jsme u Čechů, v Mexiku mají často frekventované úsloví: Smrdíš jako Čech! Je asi lepší nevědět, proč a jak vzniklo. 

Design – další věc. Ještě nedávno měl Norton Internet Security překrásný fantasy vzhled, šlo sledovat provoz procesoru pomocí dramatických amplitud, všechno bylo černé a žluté a sršivé. Dneska tentýž produkt vypadá jako vstup do metra – na bílém poli pár piktogramů a nazdar.

Tuhle jsem potřeboval nové levisky. Všechny obchody, které jsem znal, zmizely, v obřích centrech měli zase jenom ty dodrbané, dodrápané, polité olejem nebo čím, případně s děravými koleny. Strávil jsem hledáním půl dne a nakonec koupil v pracovních oděvech obyč manšestráky. Posléze jsem vstoupil do baru v Krymské a zjistil, že jsem módě stejně neutekl – manšestráky tam měli skoro všichni.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Nejvíc vytočíte klíště verbální agresivitou a mistr světa v práci s cirkulárkou si uřízl ostudu. I to se dozvíte ve vymyšlených pitomostech z domova.

Téma

Dekády krásy

Móda se mění. A mění se čím dál rychleji. Zatímco třeba empír trval 30 let, mrkváčům odzvonilo za chvíli. A v tomhle fofru na sebe často oblečeme nebo si na hlavě necháme vytvořit něco, za co se sami sobě s odstupem času posmíváme. Udělali jsme si takovou přehlídku toho nejlepšího z posledních desetiletí.

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+