Téma

Co zbude po nás

Každá doba po sobě zanechá pár slepých módních uliček. Z osmdesátek takhle v módních análech straší plísňáče, ovčí trvalá či overaly, devadesátky rachtaly řetězy připoutanými k peněženkám v zadních kapsách džínů. A za jaké zločiny proti vkusu se budou smát dnešní době?

AddThis

Barevné podpaží

Nejšílenější z trendů (spolu s barevnými plnovousy), co v současnosti dobývají svět. Jedni říkají, že obarvené chlupy v podpaží jsou symbolem feminismu, jiní se domnívají, že jde o jednu z nejhnusnějších věcí, jaké si ženy mohou vůbec způsobit. Jisté je, že holky s neonovým podpažím nejsou sexy. Tečka.

Ponožky v sandálech 

Prohřešek, kterého se čeští muži dopouštějí už léta, vstoupil bohužel na přehlídková mola a dnes je z něj bůhvíproč jeden z nejžhavějších trendů. Jenže sladit to dohromady tak, aby to fungovalo, je celkem věda. Jestli si chcete zachovat důstojnost, řekněte ponožkám v sandálech jasné ne!

Legíny místo kalhot 

Tohle není ani tak trend, jako spíš debilní omyl, kterého se znova a znova dopouštějí ženy po celé zeměkouli. Za deset let si budou svědci vašich módních hříchů ťukat na čelo a domnívat se, že jste si ráno zapomněla oblíct sukni.

Přeplácané designové džíny

Kontrastní stehování, výšivky, lesklé metalické úpravy, spousty „umělých“ děr, zlaté cedulky a knoflíky, potisky, záplaty a všechny ty další věci, které jsou tam navíc.

Falešné dioptrické brýle 

Až se vás vaše děti zeptají, proč jste si na nos nasazovali obroučky s čirými skly bez dioptrií, když druhá půlka světa utrácela miliony za kontaktní čočky a laserové operace očí, co jim odpovíte?

Čepice a kapuce s ušima 

Vsadíme boty, že za deset let budete raději všem tvrdit, že ta chlupatá mikina, co má místo kapuce lví hlavu, byl váš karnevalový převlek za Herkula.

Umělé nehty s 3D dekoracemi 

Pěticentimetrová hrouda gelu na konci prstu a v ní zapíchané skleněné diamantíčky, flitříčky, srdíčka, kytičky. Špičaté či lopatkovité, to je fuk. K čemu, kromě nutné sebeobrany, jsou tyhle výstřiky kreativity z nehtových salonů dobré? Zkuste si odpovědět sami.

Superskinny džíny pro kluky 

A všechny další vymoženosti, co doputovaly z dámských do pánských šatníků. Jako trička s hlubokými véčky, propínací svetříčky, kalhoty nad kotníky a ultrakrátké kraťasy. Fujky.

…jde o jednu z nejhnusnějších věcí, jaké si ženy mohou vůbec způsobit.

AddThis
3 comments
JoachimBrouk
JoachimBrouk

Podle ponožek v sandálech poznám spolehlivě debila. Myslím tím individuum, které je kritizuje. Kvůli podobným hlupákům jsem byl nucen si sandály koupit, abych jim způsoboval infarkty.

Natasha Stark
Natasha Stark

Ráda bych opravila několik faktických chyb:

1) propínací svetry nedoputovaly z dámských šatníků. Kardigan je vytvořený podle britské vojenské vlněné vesty a je v mužském šatníku už hodně let. Zde například Roger Moore v "kardiganu s mužným provazovým vzorem"

2) ultrakrátké šortky u mužů nemůžou "zůstat po nás", když už je tu zanechala předchozí generace. Na fotce je v šortkách Alain Prost, foceno je to na konci 80. let. O dekádu dřív je ale muži nosili také, když zůstanu u F1, stačí se podívat na Jamese Hunta.

3) I když vynechám 18. a 19. století, kdy byly úzké kalhoty v módě, ale nejednalo se o džíny, tak tenhle "soudobý" trend už tu byl v 50. letech a vrací se jako čtvrtodenní zimnice. Dřívější mužské džíny nebyly, pravda, tak upnuté - ale to ani ty dámské. To je způsobeno vývojem technologií - bez elastanu prostě by současné kalhoty nešly obléct. Sid Vicious je má na obrázku dokonce nad kotníky...


Stručně - odsuzovat desítky let staré věci jako "příšerný moderní trend" působí dost podivně. Ještě divnější je pak odsuzovat oblečení za to, že se přesunulo z ženského šatníku do mužského. Takové přesuny (i opakované) nejsou žádnou novinkou, spoustu "typicky ženských" a "typicky mužských" oděvů začalo na opačné straně barikády:

fedora - dnes mužský klobouk, až do 1924 dámský 

vysoké podpatky - populární u mužů až někdy do francouzské revoluce

modrá a růžová - dnes typicky mužské a ženské barvy pro děti, v 20. letech přehozené, nebo určené ne pohlavím, ale barvou očí. Současné schéma až v 40. letech. Vzniklo jako trik obchodních domů, jak donutit rodiče kupovat každému dítěti nové oblečení

_Betty_
_Betty_

Argumentovat cokoli Sidem Viciousem je trochu nerozumný počin, neboť byl zhmotnění toho, co jde PROTI, čímž jen potvrzuje, že to byla divná móda. A je. Ale Sid byl frajer, což o to.

Téma

Milénium

Od roku 2001 se všechno zvrtlo - začali jsme se prozvánět na svých Motorolách, jezdit na kovových koloběžkách a přestali jsme používat klasický budík.

Pokec

Babky, nebojte se o mě, mám super život!

Před třemi lety si šla zalyžovat. Od té doby už Slovenka Kristína „Kika“ Madajová nikam po svých nedojde. Ochrnula. Ale odmítla se vzdát endorfinů i adrenalinu, z vozíku si udělala sporťák, loni ho naložila do žlutého trabantu a projela Tichomořím. „Nepřizpůsobila jsem život vozíku, ale vozík životu.“

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+