Trendbox

Snapchat - aplikace, co žere vaše fotky

Nevíte, co je Snapchat? Pak jste starý. Odchyťte nějakého teenagera v dosahu, koukněte mu do mobilu a bude tam. Je to něco mezi sociální sítí a chatovací mobilní aplikací. A stovky milionů teenagerů mu propadly jen proto, že nechá zmizet jejich obrázky…

Právě teď Vodafone hledá prvního profi snapchatera v ČR!

Snapujete? Dokážete vyprávět příběhy nejkreativnějších lidí v ČR? Jděte na náš Snapchat a poperte se o možnost stát se snaperskou hvězdou.

AddThis
Studenti z Wisconsinu  prožili přes Snapchat romanci jako vystřiženou z americké slaďárny

Studenti z Wisconsinu prožili přes Snapchat romanci jako vystřiženou z americké slaďárny

Návod NA POUŽÍVÁNÍ SNAPCHATU

 

1. instalace

 Stáhněte si aplikaci do mobilu – najdete ji jak pro Android, tak i pro iOS. Přihlaste se pod mailem, heslem a datem narození.


2. PŘÁTELÉ

Snapchat vám je nabídne z telefonního seznamu, nebo je najdete podle uživatelské přezdívky, blízkosti telefonu či snapcodu, který funguje úplně stejně jako QR kód.

3. FOCENÍ

Nastavte si, jestli chcete fotit sebe, nebo okolí, a zmáčkněte tlačítko fotoaparátu. Pokud ho podržíte déle, začnete nahrávat video. Maximální délka je 10 vteřin.

Mohlo by se zdát, že jde o trendy mobilní appku pro mladistvé, která rychle omrzí. Jenže pak zjistíte, že ji používá kolem dvou set milionů lidí, což je zhruba počet všech obyvatel Brazílie. Snapchat navíc zběsile dohání Facebook, Twitter a Instagram a řadí se tak mezi nejpopulárnější sociální sítě současnosti.
Zatímco „tradičnímu“ Facebooku vévodí lidi těsně před čtyřicítkou, Snapchat ovládají mladí, kterým je průměrně osmnáct let. Ti si s appkou postavenou na sdílení obrázků a videí, co do pár vteřin zmizí, hrají různě. Do svých fotek doplňují texty, kreslí, prohánějí je barevnými filtry nebo si na obličej vkládají veselé masky. Vytvářet můžou i krátká videa nebo příběhy.
Kdybyste si měli prohlédnout všechny fotografie sdílené na Snapchatu za poslední hodinu, trvalo by vám to neuvěřitelných deset let. A každou vteřinou přibývá dvacet tisíc obrázků. Co je na nich nejčastěji? Příběhy na pokračování, stylizované vtipy, ale i luštění křížovek.

mobilní Love story

„Zamilovala jsem se do tebe, najdi mě,“ napsala na univerzitní snapchatový účet jedna ze studentek univerzity ve Wisconsinu poté, co na něm spatřila fotku neznámého krasavce. Mladík se opravdu ozval a navrhl setkání, ale jeho zprávu si nestihla přečíst. Dvojice se pak skrze aplikaci hledala a za pomoci dalších studentů nakonec došlo k romantickému setkání.
Lidé Snapchat používají různě, hledají skrze něj i ztracené maminky v supermarketu nebo posílají příběhy svých domácích mazlíčků. Z pohledu starší generace nesmyslná věc k ničemu. Jenže na Snapchatu dnes jeho největší hvězdy vydělávají desetitisíce dolarů, protože si potenciálu téhle aplikace už stačili všimnou marketingoví experti. První snapchatovou celebritou, která začala na svých příspěvcích vydělávat, je Shaun McBride s přezdívkou Shonduras. Spolupracuje se značkami, jako jsou Taco Bell nebo Disney, a za jeden snap vydělává tisíce dolarů. „Na Snapchatu upoutám svými příspěvky větší pozornost mladých. Neodtrhnou se od displeje, dokud obrázek nezmizí. Na Instagramu nebo Facebooku by ho prostě bez zájmu přejeli.“ 

 

4. kresleníčko

Vpravo nahoře si podle ikonek vyberete, jestli do fotky namalujete obrazec , doplníte text  nebo vložíte emotikon .

5. časovač

Vlevo dole klikněte na časovač a vyberte si, kolik sekund chcete, aby si váš snap přátelé zobrazovali, než zmizí navždy.

6. efekty

Pokud jste fajnšmekr, musíte ještě před pořízením fotky podržet prst na snímaném obličeji. Appka ho oskenuje a nabídne vám efekty – třeba obličej psa.

7. ukládání

Pokud vám přijde na oplátku obrázek od kámoše a chcete si ho uchovat, jediná možnost je print screen (většinou tlačítkem po straně telefonu). Ale pozor, Snapchat ho na to upozorní.

100 milionů lidí používá denně Snapchat


Snapchat je druhá nejpoužívanější aplikace v mobilu hned po Facebooku


95 % lidí na Snapchat dává fotku svého drinku


12 % uživatelů si posílá sexuální snapy

První snapchatová celebrita Shaun McBride

Proč mládež fandí Snapchatu?

„Jde o skvělou sociální síť – lidi na ní sdílí svůj život s těmi, koho si vyberou, zároveň se to ale nikde neukládá. Nikoho dlouhodobě nezajímá, jak si hrajete se psem.“


„Obrázky pro mě nabírají úplně jiný a unikátní rozměr, když je můžu vidět jen jednou. Je to takový střípek reálného života.“


„Rád sdílím divné věci a situace, na které venku narazím. A taky svoje šeredné fotky. Když vám někdo pošle svoji hnusnou fotku, víte, že jste kámoši.“

Zdroj

AddThis
0 comments

Reportáž

Soumrak na hřbitově bláznů

„Nemusíte být potichu. Ti lidé se taky chtějí bavit. Jsou rádi, že tam přijdete,“ vyzývá Jiří Vítek. Ti lidé, o kterých mluví, jsou mrtví. Jsme na hřbitově duševně nemocných v pražských Bohnicích a Jiří Vítek je jeho dobrovolným správcem.

Fenomén

Osm hitů, které jsou o něčem jiném, než si myslíte

Někdy si říkáte, že alespoň v tomhle máte jasno. Tohle je prostě ta nejlepší písnička o lásce a tahle zase o rozchodu. A pak se někde náhodou dostanete třeba k vyjádření autora a zjistíte, že je všechno jinak.

Podobné články: Trendbox

2018 | 10 | Holky & koně

Bestiář pravých oblud

Jak člověk táhl světem, osídloval i místa, která se do té doby vyvíjela jako uzavřený ekosystém. Byly to zejména ostrovy, do té doby izolované, ale třeba také obě Ameriky. A během své pouti na nich vybil tvory, kteří nám dnes můžou připadat fantastičtí.

2017 | 4 | Soumrak missek

Když se Harry Potter zamiluje do Voldemorta

Představte si, že by existovalo místo, kde byste našli odpovědi na zásadní otázky života. Třeba co by bylo, kdyby Jack přežil havárii Titaniku. Nebo jak by vypadaly nové epizody Star Wars, kdyby Kylo Ren žil s generálem Huxem v harmonickém, leč submisivně-dominantním vztahu. Nebyla by to krása? Tak jásejte. Míst s takovými světy existuje spousta. Najdete je na internetu, v oblastech, kde se schází autoři fan fiction.

2016 | 2 | Soumrak hospod

Bun bó nam bo není všechno

Vietnamská kuchyně je mezi odborníky velmi ceněná. Je zdravá, chutná a dokáže beze zbytku zpracovat všechny suroviny. Asi i díky nátlaku prvních foodblogerů, kteří ji okusili v gastronomicky pokročilejších sousedních metropolích, začala před pár lety naše asijská bistra přiznávat barvu a ukázalo se, že leckterá „čína“ může být vlastně apoštolem vietnamské kuchyně u nás.
Google+