Pavlač Emila Hakla

AddThis

Pro většinu lidí je domov

místo, které vlastně moc neznají. Přes týden se dovlečou z práce či z baru dávno po setmění, ráno koupelna, kafe a frr zase pryč. Víkendy buď prospí (zatímco po nich lezou potomkové, eventuálně hrají hodně nahlas nějakou střílečku, což zkušeného spáče nechá chladným), nebo je tráví běháním, procházením, jízdou na kole, případně rozvážením tet a babiček, takže ani tehdy si domova moc neužijí.

Ležet a spát je zkrátka pro normálního jednotlivce něco tak exotického, že není divu, když to dělá i o dovolené. 

Znám jednoho, který si to chtěl užít. Tak koupil ženě a dětem pobyt na Šumavě, ztlumil zvonění telefonu na minimum, vzal do ruky knihu, lehl si, usnul, vzbudil se, chtěl si jít vařit kafe, když tu najednou praskly stoupačky. Předsíň pod vodou, instalatéři, gumáky, hadry, sikovky, každý to zná. Když se podařilo katastrofu zažehnat, otevřel okna, aby byt větral, lehl si a šel spát. Druhý den se vrátila rodina a žena nevěřícně povídá: „Lukáši – TYS KONEČNĚ VYMALOVAL?“

Znám jiného, ten si zase plánoval, že si o dovolené postaví doma v garáži vznášedlo. Za domem je taková louka nikoho, končící rybníkem plným žabince. Takže už víme, co následovalo. Se třemi nadšenci smontoval vehikl, jehož srdcem byla vrtule v drátěném koši, poháněná dvouválcem. Vyvlekli věc ven, on nasedl (víc se jich tam nevešlo), nastartoval, v oblaku prachu a suché trávy byl kolegy naveden na louku. A až tam mu došlo, že stroj nemá řízení – jen jakési pevné lyžiny. Sjel tedy přímo do žabincem zahleněné louže, mašinu tam nechal a šel s kamarády na tenis.

Uběhlo pět let a vznášedlo je ještě pořád v žabáku. Konstruktér ho příležitostně ukazuje všem, kteří mají dojem, že si historku trochu přibarvil.

Další typ doma tráveného času praktikuji já. Je to tzv. věčná dovolená. Živím se z volné nohy a je to taková honička, že znám z celého bytu důvěrně jenom tady ten kout, kde tohle píšu.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

V dalším Rozjezdu se dozvíte, co se stalo s Kelly Family a že profesionálové nedoporučují dělat si selfie s hrochem.

Téma

Dovolená na kanapi

Dovolená je stres. Odborníci nám to opakují každý rok a my si stejně nedáme říct. Cestování, balení, cizí prostředí a přehnaná očekávání způsobí, že jsme nakonec víc vyšťavení než před odjezdem. Přitom je tu jednoduché řešení – užít si dovolenou doma. Žádné trmácení, oblíbená postýlka a i ty písčité pláže a trattorie u nás najdete, když víte, kde hledat.

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 6 | Všechno, co jsme milovali

Někoho baví převlékat

Co si pod pojmem vkus představuje Emil Hakl?
Google+