Téma

All Inclusive zažiješ i ve vlastní lednici

Fotograf Michael Vápeník cestoval po celém světě a nemá problém se sebrat a odjet na měsíc do USA. Dovolenou ale tráví zásadně doma. Má rád pohodu a platit za přecpanou pláž a pochybné jídlo mu připadá nesmyslné.
AddThis

Jak vypadá tvoje typická dovolená?
Jsme doma, dlouho spíme, dopoledne si dáme dobrou snídani, pak vyrazíme na procházku nebo na plavečák. Dáme si zmrzlinu, zaplaveme si, a když začne po obědě chodit moc lidí, tak jdeme domů. Večer si uvaříme něco dobrého k jídlu nebo jdeme do restaurace, do kina, prostě děláme jen příjemné věci, na které během roku není kvůli práci čas. 

Někdo může namítnout, že během roku nemá čas právě na cestování. 
Ale jo. My taky, když zrovna dostaneme chuť, vyjedeme někam přes noc na výlet. Třeba někam k jezeru nebo do Příbrami do kavárny Uran. Stejně se ale těšíme, až budeme doma, ve vlastní posteli. Jaký má ale smysl jet na dovolenou a koupit si all inclusive v Tunisku? Dva dny strávíš cestováním, jsi zavřený v rezortu, kde je větší vedro než ve městě, a bojíš se, aby ses nepodělal z jídla. Opravdové all inclusive zažiješ jen doma. Nakoupíš si ledničku jídla, budeš si vařit, co ti chutná, a nemusíš za to někomu platit.

V Podolí je ručníků a zpocených podpaží skoro jako na pláži v Chorvatsku

Možná je to tím, že lidé jsou doma pořád a o dovolené chtějí nějakou změnu.
Tomu nevěřím. Hele, vem si, kolik času a peněz lidi investují do svého bytu a potom do něj chodí jen přespat. Já miluju dovolenou doma, protože si to konečně můžu doma pořádně užít. Třeba sedět celý den s knížkou na terase – kdy se ti to normálně poštěstí? 

Nevadí ti v létě ve městě vedro? 
Naopak. Já mám nejradši, když se v létě udělá úplně největší vedro. To potom město tak zvláštně voní, místní jsou pryč, turisti jsou zalezlí ve stínu a já se můžu nerušeně ploužit želvím tempem ulicemi a mít město jen sám pro sebe. Když dostanu chuť, zajdu si do kavárny, všude je poloprázdno, všude bez problémů zaparkuješ. Město je prostě nejlepší v létě a nikdy jindy si ho člověk tak neužije. 

Co příroda? Nechybí ti ve městě?
Nechybí. Protože jak jsou v létě lesy plné turistů, tak zvířata utíkají z přírody do měst. Málo se to ví, ale v Praze najdeš nejvíc živočichů na jednom místě v republice. Myslím jako našich, tuzemských živočichů. Vlastně těch cizokrajných je tu taky nejvíc, protože máme největší ZOO. 

Nebojíš se, že se z tebe ze samého vysedávání doma stane asociál?
Ne. Když se mi zasteskne po narvaných plážích, tak vezmu plavky a jdu po obědě do Podolí. Tam je ručníků a zpocených podpaží skoro jako na pláži v Chorvatsku. A jestli dostanu náhodou chuť koupit si předražený suvenýr, tak ho určitě budou mít v Karlovce a dostanu k němu ruskou beranici se slevou.

AddThis
0 comments

Téma

Domalená je lepší než dovolená

Až vás bude někdo lákat na cestování, s klidem ho ignorujte. Ten blázen totiž evidentně netuší, že courat se po světě je nezodpovědný a drahý hazard a rozumný člověk sedí hezky doma. Naštěstí je rozumných lidí čím dál tím víc. Už jsme říkali, že pro takovou dovolenou se u Angličanů vžil název „staycation“. My navrhujeme třeba domalená. Každopádně nabízí řadu výhod.

Téma

Cesta kolem světa za humny

Když zůstanete o dovolené doma, neznamená to, že se máte vzdát poznávání a objevování. I u nás je spousta zajímavých míst, kde jste určitě nebyli. I proto mnozí z nás během prázdnin nepřekročí hranice. Není důvod.

Podobné články: Téma

2017 | 5 | Harddiskobolos

Clicky místo kliků

„Neseď už u toho kompjůtru a mazej se proběhnout ven.“ Tuhle větu zaslechlo snad každé dítě vyrůstající v době počítačové. Rodiče to mysleli dobře, protože jak známo, pohyb na čerstvém vzduchu je půl zdraví, a když v něm dítko nalezne zalíbení, existuje i šance, že coby profesionální sportovec někdy v budoucnu zajistí rodinu. Než ale začnete nahánět svou ratolest v pět ráno do vymrzlé lední haly, tak zpomalte. Možná že byste ho radši měli nechat v klidu pařit gamesy.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Kolik máš APM?

Deset hodin denně, šest dní v týdnu - tak vypadá trénink špičkových e-sportovců.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Jak vydělat na e-sportech

Hrajete gamesy a chcete, aby vám to hodilo nějakou tu kačku? Tak mrkněte na náš návod, jak se toho zhostit.
COOKIES
Google+