Téma

Zůstat doma se vyplatí

Po Evropě moc neušetříte. A letenky do exotiky jsou zase drahé... Jak jsme na tom doma v Česku?
AddThis

Jedním z hlavních důvodů, proč trávit dovolenou doma, jsou peníze. Zastánci cestování sice namítají, že už dávno nejsme tak chudí, abychom museli na dovolené žmoulat řízek z alobalu, ale ve skutečnosti na tom vážně nejsme úplně nejlépe. Celosvětová databáze Numbeo, která shromažďuje a porovnává ceny služeb a zboží ve všech zemích světa, nás řadí v ceně živobytí na 79. místo ze 120. Abychom se mohli v zahraničí rozšoupnout a nevyšlo nás to dráž než doma, zbývají nám většinou exotické země jako Malajsie, Indie, Nepál, Brazílie, Bolívie nebo Mexiko. Jenže cena letenek to stejně dorovná. Z vyloženě oblíbených turistických destinací za námi najdete jen Tunisko, kde ovšem statistiky trochu kulhají, protože neberou v potaz napálené ceny v turistických resortech. Vůbec nejhůř na tom budeme při cestování po Evropě.

AddThis
0 comments

Téma

Zkuste vylézt z domu a jděte někam pěšky

Jan „Hruby“ Suchý je řemeslník, muzikant a umělec, který zastává názor, že toulat se po domovině je daleko lepší než cestovat do ciziny.

Téma

Cestování žaludkem

Při cestování v rámci naší domoviny se nemusíte vzdávat ani kulinářských zážitků. Navíc máte výhodu, že se s vrchním ve většině případů domluvíte a můžete se ho zeptat, co se v tom zmatku na talíři vlastně schovává.

Podobné články: Téma

2017 | 5 | Harddiskobolos

Clicky místo kliků

„Neseď už u toho kompjůtru a mazej se proběhnout ven.“ Tuhle větu zaslechlo snad každé dítě vyrůstající v době počítačové. Rodiče to mysleli dobře, protože jak známo, pohyb na čerstvém vzduchu je půl zdraví, a když v něm dítko nalezne zalíbení, existuje i šance, že coby profesionální sportovec někdy v budoucnu zajistí rodinu. Než ale začnete nahánět svou ratolest v pět ráno do vymrzlé lední haly, tak zpomalte. Možná že byste ho radši měli nechat v klidu pařit gamesy.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Kolik máš APM?

Deset hodin denně, šest dní v týdnu - tak vypadá trénink špičkových e-sportovců.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Jak vydělat na e-sportech

Hrajete gamesy a chcete, aby vám to hodilo nějakou tu kačku? Tak mrkněte na náš návod, jak se toho zhostit.
COOKIES
Google+