Téma

Zůstat doma se vyplatí

Po Evropě moc neušetříte. A letenky do exotiky jsou zase drahé... Jak jsme na tom doma v Česku?
AddThis

Jedním z hlavních důvodů, proč trávit dovolenou doma, jsou peníze. Zastánci cestování sice namítají, že už dávno nejsme tak chudí, abychom museli na dovolené žmoulat řízek z alobalu, ale ve skutečnosti na tom vážně nejsme úplně nejlépe. Celosvětová databáze Numbeo, která shromažďuje a porovnává ceny služeb a zboží ve všech zemích světa, nás řadí v ceně živobytí na 79. místo ze 120. Abychom se mohli v zahraničí rozšoupnout a nevyšlo nás to dráž než doma, zbývají nám většinou exotické země jako Malajsie, Indie, Nepál, Brazílie, Bolívie nebo Mexiko. Jenže cena letenek to stejně dorovná. Z vyloženě oblíbených turistických destinací za námi najdete jen Tunisko, kde ovšem statistiky trochu kulhají, protože neberou v potaz napálené ceny v turistických resortech. Vůbec nejhůř na tom budeme při cestování po Evropě.

AddThis
0 comments

Téma

Zkuste vylézt z domu a jděte někam pěšky

Jan „Hruby“ Suchý je řemeslník, muzikant a umělec, který zastává názor, že toulat se po domovině je daleko lepší než cestovat do ciziny.

Téma

Cestování žaludkem

Při cestování v rámci naší domoviny se nemusíte vzdávat ani kulinářských zážitků. Navíc máte výhodu, že se s vrchním ve většině případů domluvíte a můžete se ho zeptat, co se v tom zmatku na talíři vlastně schovává.

Podobné články: Téma

2018 | 3 | Svět ve vatě

Jsme ve vatě a budeme se mít ještě mnohem líp

Kdekdo nás straší koncem civilizace, pádem do propasti a globální katastrofou. A víte co? Jsou to nesmysly. Žijeme v nejlepší a nejsvobodnější době, která kdy byla, a dál to bude jenom lepší, pokud si to sami nezkoníme.

2018 | 3 | Svět ve vatě

Mladý jsou lepší lidi a my se tváříme, že jim to přejeme

Mladí jsou čím dál chytřejší a schopnější. Pojďme na ně být pyšní!

2018 | 3 | Svět ve vatě

Válcujeme svět, protože jsme borci

Někdy si možná říkáte, že jsme malý a nedůležitý národ. A ono ne. Některé věci umíme nejlíp na světě a ostatní by bez nás byli v čudu.
COOKIES
Google+