Téma

Zůstat doma se vyplatí

Po Evropě moc neušetříte. A letenky do exotiky jsou zase drahé... Jak jsme na tom doma v Česku?
AddThis

Jedním z hlavních důvodů, proč trávit dovolenou doma, jsou peníze. Zastánci cestování sice namítají, že už dávno nejsme tak chudí, abychom museli na dovolené žmoulat řízek z alobalu, ale ve skutečnosti na tom vážně nejsme úplně nejlépe. Celosvětová databáze Numbeo, která shromažďuje a porovnává ceny služeb a zboží ve všech zemích světa, nás řadí v ceně živobytí na 79. místo ze 120. Abychom se mohli v zahraničí rozšoupnout a nevyšlo nás to dráž než doma, zbývají nám většinou exotické země jako Malajsie, Indie, Nepál, Brazílie, Bolívie nebo Mexiko. Jenže cena letenek to stejně dorovná. Z vyloženě oblíbených turistických destinací za námi najdete jen Tunisko, kde ovšem statistiky trochu kulhají, protože neberou v potaz napálené ceny v turistických resortech. Vůbec nejhůř na tom budeme při cestování po Evropě.

AddThis
0 comments

Téma

Zkuste vylézt z domu a jděte někam pěšky

Jan „Hruby“ Suchý je řemeslník, muzikant a umělec, který zastává názor, že toulat se po domovině je daleko lepší než cestovat do ciziny.

Téma

Cestování žaludkem

Při cestování v rámci naší domoviny se nemusíte vzdávat ani kulinářských zážitků. Navíc máte výhodu, že se s vrchním ve většině případů domluvíte a můžete se ho zeptat, co se v tom zmatku na talíři vlastně schovává.

Podobné články: Téma

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Čeká nás robotopie

Vzestup myslících strojů bude buď nejlepší, nebo nejhorší věc, která se lidstvu přihodí, říká Stephen Hawking.

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Budou roboti makat za nás?

Kdybyste se měli rozhodnout, jestli zaměstnáte člověka, nebo na jeho místo posadíte robota, kterou možnost byste zvolili? Robota, že ano? Nebojte, v roli zrádců lidské rasy nejste sami. S výhodami zaměstnávání robotů se totiž dá těžko polemizovat. Pracují přesně, rychle, nechodí na záchod ani na cigáro a neotravují s dovolenou.

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Nové verze zábavy

Víc než polovina mileniálů se v průzkumech vyjádřila, že před televizí dává přednost YouTube. Kromě kanálů se přitom mění i samotná zábava. V budoucnosti ji budou mít v rukách a hlavách sami uživatelé. Budou její součástí, budou ji v reálném čase ovlivňovat, vstupovat do ní a prožívat ji všemi smysly. Roboti nám dají čas zábavu si užít, a ještě ji sami připraví.
COOKIES
Google+