Téma

Všichni vědí, co mám k obědu

Beef a Odd z ATMO Music, Nejfake a další vládnou přes YouTube a sociální sítě teenagerům. Tak jsme se zeptali, co si o nich myslí.

  • Text: Tereza Grossová
  • Linda Pacourková
  • Ondřej Podhráský
  • Viktorie Veverková
  • Sára Indráková
  • Foto: Patrik Demo
  • Adam Babec
AddThis
ATMO Music

ATMO Music

ATMO Music

Dřív byli lidi rádi, když mohli vidět někoho, koho mají rádi. Teď je tolik interpretů, a speciálně v Praze tolik akcí, že když člověk nejde sem, tak jde jinam a už to pro něj není tak výjimečný... Když jsem byl já teenager, tak byly cédéčka, fotky a koncerty. Teď díky sociálním sítím fanoušci vědí i co mám k obědu. 
Beef


Hlavně je průser to, že teď je moderní být mimo. Když jsi ve dvě odpoledne zkouřenej nebo opilej, tak jsi borec. Tomu hodně nahrávají i hudební klipy. V baráku je kluk a deset krásných holek a všichni jsou zhulákaný a ty děcka se do toho někdy moc vžijou.
Beef


Rozdíl je, že naše generace blbla venku. Flákali jsme se na sídlišti s vínem a byli jsme naštvaný na celý svět. Teď děcka sedí u počítače a svoji naštvanost ventilují v komentářích na Facebooku nebo na YouTube.
ODD

Nejfake

Nejfake

Nejfake

Myslím, že YouTube je další způsob, jak vyplnit volný čas. Ale někdy ho vyplňuje až moc. Sám se přesvědčuju o tom, že děti vydrží sedět u počítače x hodin a youtubeři jsou pro ně modly. A toho podle mě hodně youtuberů využívá a neuvědomují si, že manipulovat s diváky není dobrý.


Přijde mi, že dnešní generace vůbec nemyslí na budoucnost. Řeší samý triviální záležitosti typu kdy uvidím svého YouTube miláčka. 

Ale zase se mi líbí, že se snaží být úspěšní, jsou to ulítnutí teenageři a nestydí se za to. Nečekají do třicítky, kdy se většina lidí rozhoupe. 


Teenager? Určitě si představím mladého energického člověka, co může dělat skoro všechno. Má svoje názory, které většinou nesouzní s názory předchozích generací, protože teenager jde prostě proti.

Co máme všichni společného je, že potřebujeme data. Proto mám v září na svém YouTube kanálu super soutěž, ve které můžete vyhrát studentský tarif s 10 GB dat. Stačí jít na 
www.tam.je/nejfake


Vyhrát ale můžete i s dalšími youtubery, stačí pozorně sledovat stránku 
www.jetovtobe.cz

Co si o dnešních teenagerech myslí jejich vlastní idolové?

Martin Rota

Moderní teenager nikdy nebyl rozdílnější. Společnost dává obrovský důraz na individualitu a teenageři se snaží lišit až do dementních extrémů. Také se mi zdá, že je to generace s velkým problémem sebevědomí, kdy ti, co ho potřebují, jej nemají a ti, co by ho mít neměli, ano. Už se nemůžu dočkat, až jim dojde, že jsme všichni stejný idioti.

Šárka Pančochová

Mají spoustu možností, kam cestovat a co dělat, a tím pádem ani neví, kde začít, protože je těch možností až moc. Mají tendenci věci odkládat v porovnání s generací mých rodičů, kteří když měli šanci někam vyjet, tak jeli, protože nevěděli, kdy budou mít šanci další. Ale taky je spousta lidí, kteří do toho jdou. 

DeeThane

Slyšel jsem úžasný citát, bohužel si nepamatuji, kdo to řekl. „Když jsem byl malé dítě, byl jsem idiot a dělal jsem idiotské věci, jenže v té době ještě nefungoval YouTube a Twitter, takže to, že jsem idiot, jsem věděl jen já.“ Není až takový rozdíl mezi naší a předchozí generací. Jen ta naše o něco víc svítí na veřejnosti. 

Ben Cristovao

Jsme hodně ovlivnění tím, že jsme propojení internetem, a to má samozřejmě vliv na chování teenagerů. Přibyla chuť být viděn – díky sociálním sítím i internetu jako takovému. To v lidech probouzí jiný charakter a touhu být na očích.

Dominik Feri

Puberťáci nejsou o nic horší než ti před dvaceti lety. A tenhle postoj jsem rozvinul do polohy „těžko říct“. Dnešní doba je přelomová. Těžko říct, jaký budou mít technologie vliv na rozvoj mladých. Potřebujeme ještě deset patnáct let hájení a pak bude hodnocení naší generace mnohem snazší. 

Fallenka

Chování dospívajících je dneska úplně někde jinde než dřív. Jelikož „pár“ let zpátky telefony témeř nebyly a nepoužívaly se, teenageři byli spíš venku a komunikovali mezi sebou úplně normálně. V dnešní době radši chytí do ruky telefon, pošlou kamarádovi SMS se vzkazem a mají vyřešeno... Samozřejmě není to jen o telefonech. Teenageři začínají brzo kouřit, pít alkohol a někdy to bohužel zachází až ke drogám.

GetTheLouk

Určitě by se mi nikdy nestalo, že by mě někdo vyfotil ve vtipné situaci a do dvou minut by o tom všichni věděli díky sociálním sítím. Když jsem si šla ven hrát, naši mi nemohli zavolat, ať přijdu domů dřív nebo aby zkontrolovali, kde jsem. 

Voxel

Dnešní teenageři na mě působí sebevědomě, jsou to lidi, kteří nebrečí, že něco nejde, a naopak zkouší vše, co se namane, informace si vybírají podle toho, co je zajímá, a mají v sobě ten vnitřní plamen, který, alespoň podle mě, předchozím generacím trochu chyběl.

Sterakdary

Myslím, že si všichni uvědomují, že každý nosí v kapse telefon s kvalitní kamerou, a každá kravina, kterou udělají, se tak rychle dostane mezi všechny známé, v horším případě se z nich stane virální video na Facebooku. Když si vzpomenu na věci, které jsem před 10 lety dělal já, tak si myslím, že dnešní teenageři jsou mnohem míň spontánní a dávají si větší pozor. A ano, prosím! Klidně to berte jako výzvu. Zábavných kompilací je na internetu vždycky málo!

Janek Rubeš

Popravdě nemám moc kamarádů mezi teenagery, takže se ke mně vetšinou dostanou jen informace jako youtubering a chytání Pokémonů, což mě dost děsí. Když ale vidim teenagery, kteří jen nechtějí vypadat jako zbytek této skupiny a dělají věci jinak, tak mě to nadchne.

Chcete se dozvědět víc o lidech, co je mladý zbožňujou, nebo mezi ně sami patřit? Skočte na www.jetovtobe.cz a dozvíte se víc.

AddThis
0 comments

Téma

Úspěšní teenageři kdysi a dnes

Jak se mění doba, mění se i cesty vedoucí k úspěchu. Dřív jste museli střádat čtvrťáky, studovat a budovat byznys. Dneska stačí mít nápad, trochu štěstí a hodně lajků.

Téma

Appky, o kterých vůbec nevíte a jsou děsně cool

Facebook je dead. Jestli chcete držet krok s teenagery, musíte úplně jinam.

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+