Sporák

Nachmelená jablka

Taky vás rodiče kárali, že když budete pít na ovoce, bude vás bolet břicho? S tímhle receptem to krásně obejdete, protože pivo ani rum nebudete pít, ale jíst. A ráno vám pak špatně rozhodně nebude. Až vyzkoušíte tahle jablka v pivním těstíčku, nebudete je chtít jinak.
AddThis
  • Foto: Michael Kratochvíl

Máma Iva MÁMA IVA

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ
 

2 jablka


5 lžic polohrubé mouky


1 žloutek


1 lžíce oleje + olej na smažení


1 lžíce rumu


4 deci piva


2 bílky


sůl


2 sáčky vanilkového cukru


4 lžíce moučkového cukru


2 lžičky skořice


1 kelímek zakysané smetany


1 lžička limetkové šťávy

ČiliChili Všechno, co jsme milovali

• Smíchat

Do mísy nasypte mouku, přidejte žloutek se lžící oleje a rumem. Než na vás přijde žízeň na pivo, pomalu ho nalijte do mísy s moukou a promíchejte. Vedle si ušlehejte sníh ze dvou bílků, který pak do pivního těsta opatrně zapracujte. A nezapomeňte přidat špetku soli na zvýraznění chuti.

ČiliChili Všechno, co jsme milovali

•• Smažit

Jablka oloupejte, zbavte jadřinců a nakrájejte na asi tak půl centimetr silná kolečka. Ta postupně namočte do těstíčka, vložte do rozpáleného oleje a z obou stran dozlatova smažte. Pak je osušte ubrouskem a nechte chvilku odpočívat.
ČiliChili Všechno, co jsme milovali

••• Servírovat

A jde se obalovat. Smíchejte vanilkový cukr s moučkovým a skořicí a do téhle směsi pak kolečka důkladně „namáčejte“. K úplné dokonalosti už chybí jenom dip z domácího pribiňáka. Krátce vyšlehejte zakysanku s troškou moučkového i vanilkového cukru a limetkovou šťávou a můžete namáčet a ochutnávat!

 

 

 

 


 

Tip

Až se do téhle sváči zamilujete, že ji budete chtít dělat a jíst každý den, takže vám co nevidět zmizí z ledničky i poslední lahváč, ještě se to dá zachránit. Místo ležáku těsto oživte bílým vínem a udělejte si jablka nikoli ochmelená, ale ovíněná!

AddThis
0 comments

Fenomén

HOL–LI–WOOD

Možná se vám stává, že jdete do kina na pořádný blockbuster – takový ten hodně barevný film ve 3D, ve kterém všechno vybuchuje a od kterého nečekáte duchovní povznesení, ale jenom zábavu. Jak tak sedíte a polykáte popcorn, začne vám připadat, že i přes vaše nízké intelektuální nároky to producenti trochu přehánějí. Děj nedává smysl. Sem tam se zdá, že chybí nějaká scéna, vtipy vás tlučou po hlavě, místo aby lechtaly bránici, a 3D vypadá přirozeně jako umělý nehet v oku. Když jdete z kina, máte pocit, že ten film nebyl vyloženě blbost, ale že byl natočený pro někoho s dost jinou představou o tom, jak má film vypadat. Není to náhoda, protože filmy se mění. A hlavní důvod těch změn je Čína.

Remix

Fotojatka

Dobré jídlo, filmy nebo umění - naše tipy na kulturu pro říjen. Ať nemusíte v tom sychravém počasí sedět doma, žejo.

Podobné články: Sporák

2018 | 10 | Holky & koně

Indické kuře z Bubenče

„Indická kuchyně je složitá a zdlouhavá. Pro koření abys letěl do Bombaje. A ještě to musíš péct v hliněné peci.“ Tak tyhle výmluvy jsou už vyčpělé jak česnek z Číny. Sumudu nám ukázala, že pravá Indie jde udělat i ve studentském bytě v pražské Bubenči, navíc z ingrediencí z místní sámošky.

2018 | 9 | Země All Inclusive

Argentinský dort z brkaše

Pro Argentince je důležité, když se můžou dobře najíst. A tak přijmou jakoukoliv záminku k setkání ať už s rodinou, nebo přáteli, protože setkání je v Argentině hlavně o jídle a grilování. To nám Adrian vyprávěl, když hostům holešovické kavárny rožnil šťavnaté steaky, zatímco mu v troubě zlátl tradiční argentinský pokrm Pastel de Papa, tedy BBD – báječný bramborový dort.

2018 | 8 | Chodiči

Uplácejte si tortilly

Tradiční mexická kuchyně je rychlá, úsporná (tedy používá minimum surovin), často bezlepková a nepohrdnou jí ani vegani. Pro mexické ingredience už navíc nemusíte chodit daleko, seženete je na internetu i ve větších sámoškách. My jsme byli nadšení z tzv. sopes, minitortillek se vším možným dobrým, které si náš hostitel Eduardo dělává k snídani. Mrkněte na jeho umění v kuchyni. Nebo kuchyni v umění? Eduardo je totiž umělec.
Google+