Sporák

Nachmelená jablka

Taky vás rodiče kárali, že když budete pít na ovoce, bude vás bolet břicho? S tímhle receptem to krásně obejdete, protože pivo ani rum nebudete pít, ale jíst. A ráno vám pak špatně rozhodně nebude. Až vyzkoušíte tahle jablka v pivním těstíčku, nebudete je chtít jinak.
AddThis
  • Foto: Michael Kratochvíl

Máma Iva MÁMA IVA

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ
 

2 jablka


5 lžic polohrubé mouky


1 žloutek


1 lžíce oleje + olej na smažení


1 lžíce rumu


4 deci piva


2 bílky


sůl


2 sáčky vanilkového cukru


4 lžíce moučkového cukru


2 lžičky skořice


1 kelímek zakysané smetany


1 lžička limetkové šťávy

ČiliChili Všechno, co jsme milovali

• Smíchat

Do mísy nasypte mouku, přidejte žloutek se lžící oleje a rumem. Než na vás přijde žízeň na pivo, pomalu ho nalijte do mísy s moukou a promíchejte. Vedle si ušlehejte sníh ze dvou bílků, který pak do pivního těsta opatrně zapracujte. A nezapomeňte přidat špetku soli na zvýraznění chuti.

ČiliChili Všechno, co jsme milovali

•• Smažit

Jablka oloupejte, zbavte jadřinců a nakrájejte na asi tak půl centimetr silná kolečka. Ta postupně namočte do těstíčka, vložte do rozpáleného oleje a z obou stran dozlatova smažte. Pak je osušte ubrouskem a nechte chvilku odpočívat.
ČiliChili Všechno, co jsme milovali

••• Servírovat

A jde se obalovat. Smíchejte vanilkový cukr s moučkovým a skořicí a do téhle směsi pak kolečka důkladně „namáčejte“. K úplné dokonalosti už chybí jenom dip z domácího pribiňáka. Krátce vyšlehejte zakysanku s troškou moučkového i vanilkového cukru a limetkovou šťávou a můžete namáčet a ochutnávat!

 

 

 

 


 

Tip

Až se do téhle sváči zamilujete, že ji budete chtít dělat a jíst každý den, takže vám co nevidět zmizí z ledničky i poslední lahváč, ještě se to dá zachránit. Místo ležáku těsto oživte bílým vínem a udělejte si jablka nikoli ochmelená, ale ovíněná!

AddThis
0 comments

Fenomén

HOL–LI–WOOD

Možná se vám stává, že jdete do kina na pořádný blockbuster – takový ten hodně barevný film ve 3D, ve kterém všechno vybuchuje a od kterého nečekáte duchovní povznesení, ale jenom zábavu. Jak tak sedíte a polykáte popcorn, začne vám připadat, že i přes vaše nízké intelektuální nároky to producenti trochu přehánějí. Děj nedává smysl. Sem tam se zdá, že chybí nějaká scéna, vtipy vás tlučou po hlavě, místo aby lechtaly bránici, a 3D vypadá přirozeně jako umělý nehet v oku. Když jdete z kina, máte pocit, že ten film nebyl vyloženě blbost, ale že byl natočený pro někoho s dost jinou představou o tom, jak má film vypadat. Není to náhoda, protože filmy se mění. A hlavní důvod těch změn je Čína.

Remix

Fotojatka

Dobré jídlo, filmy nebo umění - naše tipy na kulturu pro říjen. Ať nemusíte v tom sychravém počasí sedět doma, žejo.

Podobné články: Sporák

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Svatomartinská divočina

Nadívané kejháky, kaldoun, husí jatýrka… Zkrátka husy, kam se poslední dva měsíce v roce podíváte. Co takhle protentokrát nechat opeřence hospodám a připravit svým hostům doma prvotřídní zvěřinu? Je to jednodušší, než se zdá, jen pozor, ať to svatomartinské nevypijete ještě před podléváním!

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Karbanátky paní nadlesní

Že jsou karboše moc obyčejné? Pak zkuste tyhle ze zvěřiny, a hlavně do nich nezapomeňte přihodit houby. Vytáhněte honem mlýnek na maso, ať se do nich můžete zakousnout. My jsme se o poslední sousto poprali. Fakt.

2017 | 7 | Strach má velká křídla

Dokonalý broskvost!

Je léto. Takže po většinu času i vedro, že by se dalo dezertní vidličkou krájet. Když už ji máte po ruce, je dobré se s ní zabořit i do něčeho jiného, nejlépe sladkého, osvěžujícího a hlavně ne moc složitého na přípravu. Kdo by se s tím v tomhle počasí taky pekl. Jednoduchým řešením je tenhle skvostný nepečený broskvový dezert, na který budete každou chvíli chodit do lednice.
COOKIES
Google+