Sporák

Nachmelená jablka

Taky vás rodiče kárali, že když budete pít na ovoce, bude vás bolet břicho? S tímhle receptem to krásně obejdete, protože pivo ani rum nebudete pít, ale jíst. A ráno vám pak špatně rozhodně nebude. Až vyzkoušíte tahle jablka v pivním těstíčku, nebudete je chtít jinak.
AddThis
  • Foto: Michael Kratochvíl

Máma Iva MÁMA IVA

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ
 

2 jablka


5 lžic polohrubé mouky


1 žloutek


1 lžíce oleje + olej na smažení


1 lžíce rumu


4 deci piva


2 bílky


sůl


2 sáčky vanilkového cukru


4 lžíce moučkového cukru


2 lžičky skořice


1 kelímek zakysané smetany


1 lžička limetkové šťávy

ČiliChili Všechno, co jsme milovali

• Smíchat

Do mísy nasypte mouku, přidejte žloutek se lžící oleje a rumem. Než na vás přijde žízeň na pivo, pomalu ho nalijte do mísy s moukou a promíchejte. Vedle si ušlehejte sníh ze dvou bílků, který pak do pivního těsta opatrně zapracujte. A nezapomeňte přidat špetku soli na zvýraznění chuti.

ČiliChili Všechno, co jsme milovali

•• Smažit

Jablka oloupejte, zbavte jadřinců a nakrájejte na asi tak půl centimetr silná kolečka. Ta postupně namočte do těstíčka, vložte do rozpáleného oleje a z obou stran dozlatova smažte. Pak je osušte ubrouskem a nechte chvilku odpočívat.
ČiliChili Všechno, co jsme milovali

••• Servírovat

A jde se obalovat. Smíchejte vanilkový cukr s moučkovým a skořicí a do téhle směsi pak kolečka důkladně „namáčejte“. K úplné dokonalosti už chybí jenom dip z domácího pribiňáka. Krátce vyšlehejte zakysanku s troškou moučkového i vanilkového cukru a limetkovou šťávou a můžete namáčet a ochutnávat!

 

 

 

 


 

Tip

Až se do téhle sváči zamilujete, že ji budete chtít dělat a jíst každý den, takže vám co nevidět zmizí z ledničky i poslední lahváč, ještě se to dá zachránit. Místo ležáku těsto oživte bílým vínem a udělejte si jablka nikoli ochmelená, ale ovíněná!

AddThis
0 comments

Fenomén

HOL–LI–WOOD

Možná se vám stává, že jdete do kina na pořádný blockbuster – takový ten hodně barevný film ve 3D, ve kterém všechno vybuchuje a od kterého nečekáte duchovní povznesení, ale jenom zábavu. Jak tak sedíte a polykáte popcorn, začne vám připadat, že i přes vaše nízké intelektuální nároky to producenti trochu přehánějí. Děj nedává smysl. Sem tam se zdá, že chybí nějaká scéna, vtipy vás tlučou po hlavě, místo aby lechtaly bránici, a 3D vypadá přirozeně jako umělý nehet v oku. Když jdete z kina, máte pocit, že ten film nebyl vyloženě blbost, ale že byl natočený pro někoho s dost jinou představou o tom, jak má film vypadat. Není to náhoda, protože filmy se mění. A hlavní důvod těch změn je Čína.

Remix

Fotojatka

Dobré jídlo, filmy nebo umění - naše tipy na kulturu pro říjen. Ať nemusíte v tom sychravém počasí sedět doma, žejo.

Podobné články: Sporák

2018 | 8 | Chodiči

Uplácejte si tortilly

Tradiční mexická kuchyně je rychlá, úsporná (tedy používá minimum surovin), často bezlepková a nepohrdnou jí ani vegani. Pro mexické ingredience už navíc nemusíte chodit daleko, seženete je na internetu i ve větších sámoškách. My jsme byli nadšení z tzv. sopes, minitortillek se vším možným dobrým, které si náš hostitel Eduardo dělává k snídani. Mrkněte na jeho umění v kuchyni. Nebo kuchyni v umění? Eduardo je totiž umělec.

2018 | 6 | Kdo chce hasit, musí hořet

Ogórkowa sezóna

Žádné pirohy ani bigos… Když jsem se našeho polského hostitele ptala, co z jejich rodinné kuchařky nám uvaří, vytáhl z lednice sklenici okurek. Pokud prý chceme ochutnat něco, co se jí v mnoha polských domácnostech, ale není to tak světoznámé jako třeba žurek, pak je to jednoznačně „zupa“ z kvašáků. Polévky jsou v Polsku totiž hodně oblíbené – zasytí, vydrží a skoro nic nestojí. Pokud si ji tedy neuděláte stejně vydatnou, jak tomu bylo u nás.

2018 | 5 | Ti druzí

Tohle zelí je maso

Tentokrát jsme se nechali pozvat do česko-srbského ráje kulinářského umění. Láska k jídlu je u Rada a Tomáše vidět v každém koutě bytu. Dokonce i na záchodě. Tam si můžete číst recepty. Už jen sledovat tenhle pár vařit je zážitek. Hlad a chuť zabořit se vidličkou do srbské sarmy, zelných závitků s mletým masem, se zvyšuje s každým poodkrytím pokličky. Přípravu máte cobydup, na výsledek si ale chvíli musíte počkat – stojí to za to!
Google+