Téma

Připraveni na robokalypsu

Kdyby přišlo na nejhorší a ti plechoví hajzlíci na nás přece jen vlítli, neznamená to ještě, že je s lidstvem ámen. V popkulturních análech je k nalezení spousta návodů, jak se s takovou prekérkou vypořádat.

AddThis

Domluvte se s nimi

Doslova každý scénář robotího povstání začíná tím, že se z nemyslících mašin stanou inteligentní bytosti a ty okamžitě napadne vyhladit lidstvo. Což ovšem nedává smysl, protože přirozeným impulsem inteligentních entit není sahat po bouchačce, ale snaha domluvit se. Když se k robotům nebudeme chovat jako k méněcenným otrokům (jak máme bohužel ve zvyku), tak není důvod, proč bychom spolu nemohli žít na planetě dohromady, ne? 


Kde to vyšlo: Matrix Revolutions

Hekněte robotům centrální mozek

Jestli mají naši sci-fi věštci pravdu, tak robotická civilizace vzejde nejspíš z internetu a bude tedy navzájem propojená. Když budeme mít kliku, tak ji bude koordinovat nějaký centrální superrobot. V každém případě budeme mít tu výhodu, že jsme v době před povstáním naše vládce programovali a známe jejich slabiny. Najít nějakého šikovného ajťáka, který by napsal šikovného viráka, by nemusel být takový problém. Pak už stačí najít Willa Smithe, který by virus vrazil hlavnímu robotovi do mozku, a můžeme jít společně na cigáro.


Kde to vyšlo: Já robot (film), 2001: Vesmírná odysea, Den nezávislosti

Naučte ho samostatnému myšlení

Největší hrozba ze strany robotů plyne z toho, že jsou absolutně poslušní, prosti emocí a nezatížení krásnými lidskými vlastnostmi, jako je svědomí, sobectví nebo lenost. Když už budete mít v ruce robota, zkuste ho nějakou takovou malichernost naučit. V armádě bezvýhradně poslušných mašin by pár zevlů s výčitkami svědomí a sklonem k prokrastinaci určitě dokázalo nadělat paseku. V ideálním případě by se mohly vytvořit dvě skupiny robotů, co se poperou navzájem.


Kde to vyšlo: Her

Přeprogramujte robota k obrazu svému

Zatímco Will ponese váš virus do centrálního mozku, může váš hacker ve volné chvíli zkusit přepájet pár obvodů v robotím mozku a vytvořit z něj tvora, který poslouchá nás, a ne naopak.


Kde to vyšlo: Terminátor 2

Odstřihněte se od civilizace

Když všechno selže a roboti doopravdy převezmou vládu nad světem, tak musíme počítat s tím, že se veškerá technologie obrátí proti nám. Jedna z mála šancí, jak přežít, je tedy odejít do lesů a začít se živit sběrem a lovem. Bude to fuška a budete muset žít s vědomím, že zpátky do civilizace zkrátka nemůžete, ale zase se můžete utěšovat, že robotům nebude stát za to lovit chlupatého divocha někde po lesích, zvlášť když v kapse nenosí telefon napojený na GPS.


Kde to vyšlo: Terminátor 3

Udělejte ze sebe robotího mazlíka

Není to sice úplně nejušlechtilejší varianta, ale můžete se utěšovat tím, že zajišťujete přežití lidského pokolení.


Kde to vyšlo: Matrix, Ex Machina

AddThis
0 comments

Téma

Stadion budoucnosti

Technologie nezmění jen sporty samotné, ale i způsob, jakým je budeme sledovat, a místo, kde je budeme sledovat.

Téma

Berete si zde přítomného robota dobrovolně?

Postavit robota, který umí přistát na Marsu a porazit při tom Kasparova v šachu, už dnes není žádný kumšt. Pravá výzva pro vývojáře leží v úkolu vyrobit roboty, se kterými bychom chtěli žít.

Podobné články: Téma

2018 | 3 | Svět ve vatě

Jsme ve vatě a budeme se mít ještě mnohem líp

Kdekdo nás straší koncem civilizace, pádem do propasti a globální katastrofou. A víte co? Jsou to nesmysly. Žijeme v nejlepší a nejsvobodnější době, která kdy byla, a dál to bude jenom lepší, pokud si to sami nezkoníme.

2018 | 3 | Svět ve vatě

Mladý jsou lepší lidi a my se tváříme, že jim to přejeme

Mladí jsou čím dál chytřejší a schopnější. Pojďme na ně být pyšní!

2018 | 3 | Svět ve vatě

Válcujeme svět, protože jsme borci

Někdy si možná říkáte, že jsme malý a nedůležitý národ. A ono ne. Některé věci umíme nejlíp na světě a ostatní by bez nás byli v čudu.
COOKIES
Google+