Sporák

Svatomartinská divočina

Nadívané kejháky, kaldoun, husí jatýrka… Zkrátka husy, kam se poslední dva měsíce v roce podíváte. Co takhle protentokrát nechat opeřence hospodám a připravit svým hostům doma prvotřídní zvěřinu? Je to jednodušší, než se zdá, jen pozor, ať to svatomartinské nevypijete ještě před podléváním!
AddThis
  • Foto: Michael Kratochvíl

Máma Iva MÁMA IVA

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ
 

500 g srnčí kýty


1 cibule


300 g domácí slaniny


0,75 l červeného vína
(my máme svatomartinské – Modrý portugal), co zbyde, vypijete


1 l vývaru


sůl


pepř


bobkový list


2 lžíce zavařených brusinek


2 lžíce sádla


zvěřinové koření


případně solamyl nebo jíška

11_2017_CILICHILI_Heerci-lide-mnoha-tvari_Svatomartinska-divocin

Restujte

Kýtu očistěte a nakrájejte na větší kostky. Vedle si také na půlkolečka nakrájejte cibuli a na kostičky slaninku. Cibuli zpěňte na sádle, a jakmile vám zrůžoví, přihoďte slaninu a restujte téměř do křupava. Pak přidejte srnčí maso a opečte ze všech stran.

11_2017_CILICHILI_Heerci-lide-mnoha-tvari_Svatomartinska-divocin

DUSTE

Jakmile se maso zatáhne, přidejte dvě lžíce zvěřinového koření a důkladně promíchejte. Počkejte, až maso se slaninou pustí šťávu, a podlijte vínem (zhruba dvě deci) a litrem vývaru. Přiveďte k varu, osolte, opepřete, přidejte bobkový list a minimálně hodinu duste doměkka.

11_2017_CILICHILI_Heerci-lide-mnoha-tvari_Svatomartinska-divocin

Dochuťte

Když je omáčka hotová, přilijte ještě trochu vína, ať je srnka řízná, a vmíchejte brusinky. Pokud máte rádi hustší omáčku, můžete ji ke konci zatáhnout solamylem nebo jíškou. Servírujte, jak je libo – s bramborovými knedlíky, rýží, bramboráčky nebo pečivem.

* TIP

Pokud také máte ke zvěřině rádi sladké, pak přidejte ještě portské víno. I jedna deci dokáže s omáčkou dělat divy – je pak také víc kořeněná a má grády!

AddThis
0 comments

Fenomén

Abbey Road: studio všech studií

„Nahrávací studia budou postupně zanikat, ale kdyby mělo zůstat jen jedno, tak je to Abbey Road,“ prohlásil kdysi Fatboy Slim. Tohle studio proslavili Beatles. Je ale unikátní opravdu jen díky nim?

Remix

Lynchova múza

Víme, že se každý měsíc opakujeme, ale tady zase máte kulturní přehled, který vám ukáže, čím se následující měsíce můžete zabavit, abyste se neukousali nudou.

Podobné články: Sporák

2018 | 4 | Vypěstuj si ráj

Nigerijské dušení

„Lidé v Nigérii jsou možná chudí, ale také jsou vděční, milující a vstřícní. Takže když už se doma něco vaří, nevaří se jen pro blízkou rodinu, ale pro celou ulici. Dveře jsou otevřené a každý může přijít a najíst se – takhle se to dělá v Africe.“ A tak jsme se s věčně usměvavou Jessicou rozhodli udělat tradiční „stew“ čili dušené maso pro celé pražské Modřany. Kdyby to totiž bylo jenom na nás, tak tam sedíme a jíme ještě dnes.

2018 | 3 | Svět ve vatě

Enyky, benyky varenyky

V březnovém Čili pro změnu zavítáme do ukrajinské kuchyně. Teda ona je to kuchyně v Česku, ale vládne v ní ukrajinská kuchařka. A to dost dobře.

2018 | 2 | Mohykáni silnic

Filipínská vejce

Naše hostitelka Kamille je na rozdíl od svých masožravých krajanů z Filipín vegetariánka. Ale problém to nebyl. Připravila nám tradiční filipínský oběd složený ze dvou specialit. Až tortang talong a ginisang ampalayu sami ochutnáte, jistě uznáte, že to nejsou jenom vajíčka ve dvou podobách, ale důležitou roli hraje i lilek, zázvor a další skvělé chutě a vůně.
COOKIES
Google+