Téma

Zpívající herci a hrající zpěváci

Už od dob divadla Semafor mají u nás herci k pop music hodně blízko. Dokonce tak, že kdybychom herce z populární hudby u nás vyloučili… byla by prostě jiná.

AddThis

Michal Malátný (Chinaski)

Vystudoval činoherní herectví na DAMU. V roce 1994 nastoupil do angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Richard Krajčo (Kryštof)

Vystudoval hudebně-dramatický obor na Janáčkově konzervatoři. Byl dlouholetým členem činohry Národního divadla.

Václav Neckář

V mládí působil jako herecký elév v Mosteckém divadle pracujících a od roku 1964 v plzeňském písničkovém divadélku Alfa. Od roku 1965 účinkoval v divadle Rokoko.

Hana Hegerová

Jako dítě navštěvovala baletní školu v Bratislavě. Po absolvování odborného divadelního kurzu při Státní konzervatoři se stala členkou Divadla Petra Jilemnického v Žilině.

 

Barbora Poláková

Vystudovala obor činohra na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze. Následně se stala členkou Divadla na Vinohradech.

Jiří Macháček (Mig 21)

Vystudoval Gymnázium Na Zatlance, Konzervatoř Jaroslava Ježka a Právnickou fakultu UK. Na DAMU byl po vystudování konzervatoře přijat bez zkoušek. Studium však nedokončil. Herectví se také krátce věnoval na European Film Academy v Dánsku. Vystupoval např. v divadlech Na Zábradlí, Sklep nebo Na Jezerce.

Vojta Dyk (Nightwork, B-Side Band)

Od patnácti hrál v divadle a vystudoval DAMU. Dnes účinkuje v Národním divadle a v divadle La Fabrika.

Kateřina Winterová (Ecstasy of Saint Theresa)

Absolvovala hudebně-dramatické oddělení pražské konzervatoře, už během studií hrála v Divadle pod Palmovkou. Od roku 1998 působí ve stálém angažmá v Národním divadle.

Petr Lexa (Slza)

Už při studiu základní školy se zajímal o divadelní herectví. Právě díky lekcím herectví, které navštěvoval, získal i roli na scéně divadla s otáčivým hledištěm v Českém Krumlově.

Jakub Prachař (Nightwork,Brno Mars)

Po maturitě na gymnáziu začal studovat katedru alternativního a loutkového divadla na DAMU, studium však z důvodu pracovní vytíženosti po druhém ročníku a dvou absolventských představeních přerušil.

Lucka Vondráčková

Vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři. Poprvé se před kamerou objevila ve svých devíti letech v seriálech Území bílých králů a Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek.

Josef Laufer

Už během své vojenské základní služby začínal hrát ochotnické divadlo a režírovat. Po vojně hostoval v Divadle ABC. Poté studoval na DAMU a založil divadelní soubor RADAR. 

Ondřej Havelka

Absolvoval herectví na DAMU v Praze a operní režii na JAMU v Brně. Má na kontě řadu filmových rolí. 

Daniel Landa

V roce 1988 vystudoval pražskou konzervatoř v hudebně-dramatickém oboru. Hrál například ve filmech Proč?, Černí baroni, Copak je to za vojáka… a v německém seriálu Alles ausser Mord.

Naďa Urbánková

V roce 1959 debutovala jako herečka v pardubickém divadle. Působila v pražské Laterně magice a později v Semaforu. 

Sagvan Tofi

Vystudoval hudebně dramatický obor na pražské konzervatoři a a záhy herecky debutoval ve filmové komedii Od vraždy jenom krok ke lži. 

Monika Načeva

Divadlu se věnovala od svých šestnácti, postupně prošla pražským A-studiem Rubín, brněnským HaDivadlem a divadlem Sklep.

Tomáš Klus

V září 2012 absolvoval studium herectví na DAMU. 

Hana Zagorová

V letech 1964–1968 studovala a následně absolvovala herectví na brněnské JAMU.

 

Anna K.

Vystudovala zpěv i herectví na Státní konzervatoři v Praze. Od osmi let až do začátku své hudební kariéry hrála v divadle Semafor. Objevila se ale třeba i v televizním seriálu Malý pitaval z velkého města.

Pavel Vítek

Absolvoval divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze, obor herectví.

AddThis
0 comments

Téma

Automaty na moudra

Když se herce na cokoliv zeptáte, on vám na cokoliv odpoví.

Téma

Co jim prošlo

Jelikož máme herce rádi, tak jim prostě ledacos odpouštíme...

Podobné články: Téma

2018 | 4 | Vypěstuj si ráj

Kdo nerýpe, není Čech

Když byl v Parlamentu České republiky v roce 2001 projednáván „zahrádkářský zákon“, vystoupil v rozpravě Jiří Payne a zavzpomínal, jak provázel po republice návštěvu z USA a cestou projížděli kolem zahrádkářské kolonie. Hosta to zaujalo a ptal se, zda u nás mnoho lidí žije v takových slumech. Nedovedl prý pochopit, že pidipozemky se sflikovanými boudami nejsou sídliště živořících chuďasů, ale výsledek národní posedlosti stěhovat se o víkendech do zahrádkářských kolonií, rýpat se v zemi a na pěti čtverečních metrech pěstovat zeleninu.

2018 | 4 | Vypěstuj si ráj

Osobní ráj na dvaceti metrech čtverečních

David Macháč si zahrádky a zahrádkáře zvolil za téma svých fotografií náhodou. Nakonec se z jednorázového cyklu stalo dlouhodobé téma, které mu vloni vyneslo nominaci na Czech Press Photo.

2018 | 4 | Vypěstuj si ráj

Druhy zahrádkářů

Zahrádka je obrazem duše svého majitele, a protože je každý zahrádkář unikát, nenajdete dvě stejné ani v té největší kolonii. Pár základních druhů zahrádek a zahrádkářů se ale vysledovat dá.
COOKIES
Google+