Téma

Partnerce nevadí, že strávím 4 dny na jachtě s misskama

David Váňa dva roky fotí v zákulisí České Miss. Tak jsme se zeptali, jak to tam vypadá.
AddThis

Zvenku je Česká Miss nablýskaná. Je taková i ve skutečnosti? 
Když jsem do ní nastupoval, měl jsem samozřejmě předsudky. Snažil jsem se jich zbavit, abych viděl, jaké to je doopravdy. Proto jsem do toho šel. A sám jsem byl překvapený, jaká je to pro ty holky, které se umístí na prvních třech místech, dřina. Je tam spousta závazků vůči partnerům. Těch bylo loni třeba padesát. Teď si myslím, že je to skvěle postavený  byznys. Partneři dostanou, co potřebují. Zviditelní se a jejich produkt se dostane do povědomí lidí. Současně je to hezký, jsou tam hezký holky, je to atraktivní a národ to měl vždycky rád. Akorát mám pocit, že to rok od roku trochu upadá. A je to i logický.

Myslíte to tak, že to lidi míň zajímá?
Ano. Sledovanost klesá. Lidi se díky internetu nejsou schopni soustředit na jednu věc. Z YouTube na ně vyskakuje sto tisíc nějakých soutěží a udržet jejich pozornost u jedné hlavní, pokud jde o ženskou krásu, je těžké. A je to škoda, protože si pamatuji, že když jsem byl malý, byla pro nás Miss svátek. Se ségrou jsme na to čekali a fandili. Dnes se nefandí, dnes se hejtuje, z deseti komentářů pod každou fotkou je jeden pozitivní. Nevím, jestli je to jen tady u nás v Česku, nebo i jinde.

04_17-2017_cilichilli-Soumrak missek-Tema_10B

Miss upadá i jinde ve světě, sledovanost klesá v konkurenci reality show. Je to už asi příliš starý model.
Podle mě je to škoda. Je skvělý, když je národ schopný zvolit si ty tři nejhezčí, které ho pak reprezentují. Noví majitelé Miss si uvědomují ten úpadek a chtějí to dělat jinak. Jdou hodně na online. Uvidíme, jestli se jim to povede. Držím palce.

Jaké jsou holky, které usilují o titul Miss?
Jsou ambiciózní. Se všema si dělají selfíčka. Některé nejsou vůbec soudné. Přijdou na casting s postavou, která se do té soutěže vůbec nehodí. Malé holky s velkým zadkem. Na druhou stranu se mi líbí jejich sebevědomí. Úplně zobecňovat to asi nejde. Ale většina je typicky ambiciózní, cílevědomá, a když od poroty zazní otázka, co všechno jsou pro ten titul ochotné udělat, tak vždycky odpoví, že všechno. Běhal mi z toho mráz po zádech. Spousta z nich jsou úplně normální holky, které jsou v pohodě a jdou to zkusit. Život miss je pro ně lákavý. Ten jeden rok je nabušený zážitky a točí se kolem nich spousta pozornosti. Chápu, proč do toho jdou. 

Je o castingy zájem?
Na ten první letošní v Praze v Arkádách přišlo holek asi osmdesát nebo sto a těch castingů je sedm po celé republice. Na jednom castingu se vybere asi osm, někdy 15 dívek, které postupují do velkého semifinále. Tam se vybere 14 nejlepších a ty se připravují na finále soutěže.

Co se na castingu hodnotí? Určitě tam bude promenáda v plavkách…
Má to tři kola. V prvním kole má každá holka půl minuty na to se představit a něco o sobě říct. Ale zas tolik o sobě ne, protože většinu údajů porotci vidí před sebou na tabletech. Musí tedy hlavně zaujmout. Z prvního kola si vyberou 30, 40 holek. Druhé kolo je promenáda v plavkách, jen projdou tam a zpátky. Třetí je finální kolo. Zbývá jich tak 20 a porotci se jich ptají. Z toho se vybere ta esence krásy.

Mluvil jste o dřině…
Dřina je hlavně příprava na to finále. Holky se učí, jak se mají chovat. To je kolikrát dost těžká mise, protože soutěžící jsou často fakt materiál. Učí se, jak mají chodit a vystupovat před médii. Když jsou zvolené, musejí plnit určité podmínky, které mají ve smlouvě. Nesmí vážit víc než určitá kila, nesmí se fotit nahé a podobně. Ten titul obnáší společenské závazky, a když vidíš dívku, která za každým slovem řekne „vole“, tak si říkáš, že to nedá… Takže podle mě ty, které vyhrají, vyhrají zaslouženě.

A chytnou se pak? Nebo je to vystřelí nahoru a pak zase rychle vyhasnou?
Musí na tom makat, nic není dané. Je to pro ně příležitost, mají skvělé podmínky. 

04_17-2017_cilichilli-Soumrak missek-Tema_11B

Bojují holky mezi sebou?
Já si třeba myslel, že si to ty holky navzájem moc nepřejí a panuje tam rivalita. Do určité míry samozřejmě jo. Třeba jsem je fotil, s jednou holkou jsem byl hotový za dvacet minut, protože jí to šlo, ale jiné pak ne. Neměla zkušenosti, takže jsme to fotili třeba hodinu. A ta první mi to pak vyčítala a ptala se, jak je možný, že s tou druhou jsem pracoval hodinu a s ní jen dvacet minut. Je mezi nimi rivalita, ale čekal jsem to horší. Jak spolu tráví docela dost času, stanou se z nich kámošky a většinou je to upřímné přátelství. Žádné trhání vlasů jsem nezažil. Občas si o sobě štěbetají za zády, ale jsou to holt ženské. 

Jsou kolem nich chlapi na lovu? Sponzoři třeba?
Pár chlapů určitě jo. Když je třeba promenáda v plavkách, tak se partneři rádi přijdou podívat. Jinak je tam ale podle mě profesionální prostředí. Partneři to berou jako byznys. V modelingu to funguje úplně jinak. Tam jsou holky, který se chtějí dostat do byznysu a jsou ochotné udělat všechno. Tam hodní strýčkové na castingy chodí. Lidi z agentur nebo jejich kamarádi řeknou: „Hele, ta se mi líbí, ta bude dobrá, jen když půjde přese mě…“ Nebo to tak alespoň bylo před lety. V Miss je to profesionální, ne přes postel. Jsou v tom totiž peníze, tak je to jiné. Zajímavé je, jak do toho vstupují média, přesněji bulvár. Pro ně je to šťavnaté sousto. Konkurují si a potřebují zajímavé příběhy, které si kolikrát i vymyslí. Pořád z nich chtějí něco dostat a ty holky jsou naivní a říkají jim věci, které by neměly. Sice je na to připravují, ale… Je trochu škoda, že akreditují skoro každého. Na všech castinzích byl třeba takový divný děda, který si všechno natáčel, fotil, byl přidrzlý a holky se mu stavěly, protože nevěděly. Pak jsem se ptal organizátorů, kdo to je, a nikdo netušil. Prý fotil pro místní plátek, ale přitom jezdil všude. To je stinná stránka věci, holky jsou mladé, naivní a snaží se. Vidí někoho s fotákem a začnou pózovat. Je jim jedno, když je fotíte v podprsence, prostě se nastaví a usmívají se.

Je to pro vás práce snů? Jezdíte s krásnými ženami k moři…
Mě to baví. Byl jsem s nimi třeba v Itálii na 4 dny nebo v Chorvatsku na jachtě. Naštěstí mám silný vztah a tolerantní partnerku, které to nevadí, že pracovně strávím s týden na jachtě s misskami.

Říkal jste, že castingy jsou po celé republice? Liší se holky podle toho, odkud jsou? 
Třeba v Mostě mi přišly trochu jiné. Byly krásné, krásou to ale posoudit nejde, spíš jde o chování. Byly víc od rány. Charakterizovaly tu drsnou oblast. Podobně v Ostravě. 

Platí to klišé, že jsou hloupé? 
Takhle to nejde říct. U některých je těžké rozlišit, jestli jsou hloupé, nebo prostě jen moc mladé. U některých je to jasné hned a jiné jsou i přes to mládí úplně v pohodě.

A jsou holky v zákulisí hodně jiné, než jak se pak prezentují navenek?
To jsou. Když po vás něco chtějí, většinou neděkují, nezdraví apod. Proto se mi líbí třeba Nikol Švantnerová, ta je skvělá a nos jí nenarostl. Někdy si s těmi holkami nerozumím a štvou mě. Diktují mi, jak je mám fotit, a nechápou, že to není přímo pro ně. Snažím se jim dělat ty nejlepší fotky, ale na hromadných fotkách nemůžou všechny vypadat jako královny. Nemám rád, když jsou lidi arogantní. Nikdy jsem se ale vyloženě na tu práci nenaštval. Mě to furt baví, jsem nadšenej. Kdyžtak si to s nimi vyříkám hned.

Existuje kuchařka, jak uspět?
Jsou pravidla, co má holka říct, aby měla víc bodů. Musí něčím zaujmout a na castingu na to má jen pár vteřin mezi spoustou konkurentek. Porota má ráda emoce, příběhy. Důležité je přijít s něčím jiným než ostatní a nejdůležitější ze všeho je být suverénní. Nepodlehnout nervozitě před porotou a publikem v nákupním centru, kde se to často koná.

AddThis
0 comments

Téma

Královny jsou nahé

Nastala nám zase ta chvíle, kdy se na televizních obrazovkách objeví pán v decentním obleku a za ním řada vyšponovaných a vysolárkovaných krasavic. Během následujících 100 minut budou podstupovat potupné rozhovory s celebritami, recitovat vlastní básně, tancovat a nakonec se projdou na pódiu v bikinách, zatímco ten pán v obleku bude ohlašovat rozměry jejich hrudníků, pasů a boků. Jinými slovy, bude se volit Česká Miss.

Čumenda

Medvědice

Mají stehna jak dřevorubec a místo elegantních punčocháčů jim nohy zdobí krvavé modřiny. Svět ženského rugby zmapovala ve své sérii The Bears fotografka Alejandra Carles-Tolraová. „Skrze své fotky pomáhám lidem pochopit jejich skupinovou identitu a stereotypy o jejich maskulinitě. Existuje vůbec něco jako rugbistka? Není to spíš holka, co hraje rugby?“ ptá se fotografka. Podívejte se na její fotky z Brownovy univerzity v Providence v USA a udělejte si obrázek sami. Nebo si alespoň položte vlastní otázky. Nic totiž není tak jednoduché, jak to vypadá, a tenhle sport, který to konečně dopracoval až na olympiádu, už vůbec ne.

Podobné články: Téma

2017 | 7 | Strach má velká křídla

Strč hlavu mezi kolena

Příčin, proč se létání bojíme, je spousta. Od strachu z výšek přes klaustrofobii až po nepříjemné asociace pilně krmené médii, která se po létání vozí už od doby, co spadla vzducholoď Hindenburg.

Co vám reálně hrozí

I když jsou dnešní letadla plná bezpečnostních fíčur a vychytávek, tak v nich stejně číhá nebezpečí. Často od věcí, na které byste si ani nevzpomněli.

Jak vybrat sedadlo

Ještě než se vrhnete na sedačky, je dobré vědět, že existuje ideální doba k nákupu letenky. Vyhledávač levných letenek CheapAir si dal tu práci, že zanalyzoval vývoj cen u skoro tří milionů letů a zjistil, že nejlevněji se letenky prodávají 54 dní před startem. No a když už je budete kupovat takhle hezky s předstihem, tak si můžete rovnou vybrat nejlepší místo. Podle toho, co chcete nejvíc.
COOKIES
Google+