Sporák

Blesková roláda bez chyby a lepku

Recept na tuhle roládu pamatuje hodně, ale zároveň je přísně trendy. Je totiž bezlepková. A taky rychlá, nadýchaná, ukrývá všechno dobré, zdravé i nezdravé. A pro jahody teď navíc nemusíte běhat daleko, rostou snad i v parku.
AddThis
  • Foto: Michael Kratochvíl

Máma Iva MÁMA IVA

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ
 

4 vejce


4 lžíce moučkového cukru


4 lžíce mletých vlašských


ořechů


pečicí papír


2 kelímky šlehačky


2 banány


10 velkých jahod

2017-06-CILICHILI-Tema-Atlas_braku-Sporak_Bleskova_rola_bez_chyb

•  Šleháme 

Rozklepneme si všechna čtyři vejce a oddělíme žloutky od bílků. Žloutky vyšleháme do pěny s cukrem a přisypeme mleté ořechy. Vedle si ušleháme sníh z bílků a opatrně jej zapracujeme do žloutkového krému.

2017-06-CILICHILI-Tema-Atlas_braku-Sporak_Bleskova_rola_bez_chyb

•• Pečeme

Mezitím dáme vyhřát troubu na 160 °C a připravíme si plech. Rozložíme na něj pečicí papír a nalijeme těsto, které rovnoměrně rozetřeme do všech stran. Vložíme plech do trouby a pečeme 7 minut. 
2017-06-CILICHILI-Tema-Atlas_braku-Sporak_Bleskova_rola_bez_chyb

••• ROLUJEme

Než náš bezlepkový korpus zchladne, vyšleháme šlehačku do tuha a nakrájíme ovoce na plátky. Pak na placku šlehačku naneseme a rozetřeme a postupně pokládáme vrstvu banánů a vrstvu jahod. Celé to srolujeme, dáme do ledničky. A když roláda vychladne, tak ji sníme.
 

* TIP

Věřte nebo ne, i takové šlehání žloutků může být věda. My ale víme, jak na ně – čím déle je šleháte, tím lépe. Tedy až do doby, kdy získají světlou barvu a zvětší objem. A když přidáte lžíci vlažné vody, bude výsledek ještě nadýchanější.
AddThis
0 comments

Kácíme modly

Plochá země a pokřivený selský rozum

Až vyrazíte o dovolené směrem na jih, dávejte si pozor, abyste nezajeli moc daleko. Mohli byste totiž narazit do zdi ohraničující okraj světa, popřípadě být zastřeleni agentem NASA. Aspoň tak nás varují lidé, kteří jsou přesvědčeni, že nežijeme na zeměkouli, ale zeměplacce.

Remix

Jáchym Topol jako citlivka

Přečtěte si nové knížky, stáhněte nové aplikace a zajděte si někam za kulturou, ať vám nezakrní mozek. Doporučení najdete v červnovém Čili.

Podobné články: Sporák

2018 | 9 | Země All Inclusive

Argentinský dort z brkaše

Pro Argentince je důležité, když se můžou dobře najíst. A tak přijmou jakoukoliv záminku k setkání ať už s rodinou, nebo přáteli, protože setkání je v Argentině hlavně o jídle a grilování. To nám Adrian vyprávěl, když hostům holešovické kavárny rožnil šťavnaté steaky, zatímco mu v troubě zlátl tradiční argentinský pokrm Pastel de Papa, tedy BBD – báječný bramborový dort.

2018 | 8 | Chodiči

Uplácejte si tortilly

Tradiční mexická kuchyně je rychlá, úsporná (tedy používá minimum surovin), často bezlepková a nepohrdnou jí ani vegani. Pro mexické ingredience už navíc nemusíte chodit daleko, seženete je na internetu i ve větších sámoškách. My jsme byli nadšení z tzv. sopes, minitortillek se vším možným dobrým, které si náš hostitel Eduardo dělává k snídani. Mrkněte na jeho umění v kuchyni. Nebo kuchyni v umění? Eduardo je totiž umělec.

2018 | 6 | Kdo chce hasit, musí hořet

Ogórkowa sezóna

Žádné pirohy ani bigos… Když jsem se našeho polského hostitele ptala, co z jejich rodinné kuchařky nám uvaří, vytáhl z lednice sklenici okurek. Pokud prý chceme ochutnat něco, co se jí v mnoha polských domácnostech, ale není to tak světoznámé jako třeba žurek, pak je to jednoznačně „zupa“ z kvašáků. Polévky jsou v Polsku totiž hodně oblíbené – zasytí, vydrží a skoro nic nestojí. Pokud si ji tedy neuděláte stejně vydatnou, jak tomu bylo u nás.
Google+