Téma

V Jordanově těle vybuchl gejzír vášně

Vybrali jsme intimní scény z oblíbených svazků červené knihovny a ze sci-fi či fantastiky. Nutno říct, že až na sem tam nějaké chapadlo či elfa není rozdíl moc velký. Poznáte ho vlastně jenom z toho, že jsme romantické čtení podbarvili růžově.

AddThis

Alexandra, zcela ztracena v moři vzrušení, jež jí jeho doteky přinášely, mu ovinula paže kolem krku a v podvědomé touze najít u něj oporu se k němu zcela nevinně přitiskla. V tu chvíli se ze svůdce stal sváděný. V Jordanově těle vybuchl gejzír vášně.

Judith McNaughtová: Něco nádherného

 

Přerývaně vydechl její jméno. Vzápětí jí přitiskl ústa na rty. Opatrně, aby se nedotkla zranění na lícní kosti, mu položila ruce na tváře a poddala se tomu polibku. Vzplanula v nich vášeň, vášeň tak výbušná, že to bylo téměř kdo s koho. Ústy se vzájemně horečnatě prozkoumávali a čím víc se jejich ústa poznávala, tím víc po sobě prahli.

Sandra Brown, Bílý žár

Tak tedy – tak – zelená ramena ovíjející se kol tebe, kol tvého krku, zužující titěrný hrudník tvůj. Chtějí ti usnadniti výlevy citu tvého. Ty bys se zhrozil té obludy s lidskou tváří, zelenou tváří ženy s přísavnými ústy – couval bys, chtěl bys uprchnouti, však marně. Marné rány. Necítila by jich ona, i u ní přehlušil by chtíč pocit bolesti. Představ si, že podaří se ti ještě vyklouznouti z vlhkého obětí, ale choboty její vysmekávají se ti z rukou, ty jich nezkrotíš – boj tě rozehřívá – v zápalu boje zapomínáš na prvotní hnus – poznáváš znenáhla, že jedinou snahou její jest přitlačiti zelený klín svůj na vášnivou extremitu tvoji – tím poznáním bys ztratil rozvahu, odhodil bys odpor a vrhl bys se vstříc…

Dr. Otakar Sura: Vášeň z jiného světa

Elfka si přetáhne halenu přes hlavu. Od ramene se jí přes hruď táhne jizva jako do žhavého železa. Zamrazí mě, když pohlédnu do zkušených očí, jsou jako ohlazený kámen.
„Pomoz mi z těch šatů, Sun,“ zašeptám a jemné prsty mi přejedou po podbřišku.
„Zvláštně voníš, koloušku,“ zašeptá mi Sun do ucha. A pak mi mezi rty vklouzne její jazyk.
„Zvláštně voníš, má smutná přítelkyně, a já tu vůni znám...“ stačím si ještě pomyslet...

Petra Neomilnerová: Hry na bolest

Má vnitřní bohyně zařve jako lvice. Náhle se ve mně rodí nefalšovaná steeleovská odvaha, vyprovokovaná frustrací a potřebou. Strkám do něj, abych ho povalila na postel. Když na ni padá, směje se. S vítězoslavným pocitem na něj fascinovaně hledím. Má vnitřní bohyně co nevidět exploduje. 

E. L. Jamesová: Padesát odstínů šedi

„Vidíš, autoři nemají snadný život,“ poklepal jsem na Sametové kočičky. „A orgasmu zásadně říkají ohňostroj. Co si s tím počít? S takovou terminologií přece nejde psát erotická scéna – to bych si připadal jako zábavný pyrotechnik.“ „Chápu… Nemáš zde, prosím, ještě jednu židli?“ „Jenom postel… Ne! Tak, jak myslíš, jsem to nemyslel,“ zamával  jsem rukou, hlavu plnou aplikované vulkanologie. „Jak můžeš vědět, na co myslím?“ řekla a přistoupila tak blízko, až mne lem županu zalechtal na kolenou. Ucítil jsem lehkou vůni parfému a Hanako se usmála tak, že byl málem rovnou ohňostroj. 

Jiří Kulhánek: Noční klub

V několika sekundách stál před ní nahý a ona se posadila a se zalíbením si ho prohlížela. „Počkej chvíli.“ Viděla jeho udivenou tvář a rychle dodala: „Chci se na tebe chvíli jen dívat! Jsi tak krásný, Cone.“

 

Jo Beverleyová: Dračí nevěsta

Naše rty byly od sebe vzdáleny sotva dvacet centimetrů a teplo jejího dechu mě zahřívalo na tvářích. Zavřela oči a já zapomněl, co je správné. O nejúžasnějších třicet minut mého života později něco přehlušilo řev mého vlastní dechu. „Jasone? Co to děláš!“ Ta slova mi způsobila šok. Hlas generála Cobba jsem poznal i se zavřenýma očima, i tady, kde teoreticky neměl nikdo být. Co říct? Že jsem cvičil dýchání z úst do úst? 

Jason Wander: Sirotčinec

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Kupu naprosto zásadních nesmyslů si nenechte ujít v červnovém Rozjezdu. Změní vám to život. Ten imaginární.

Téma

Večery byly podaná ruka

I spisovatelka Hana Marie Körnerová, jejíž knihy na některých školách patří do doporučené literatury, v 90. letech vydala knihu v edici Večery pod lampou. Jak k tomu došlo a jak na to autorka seriózní beletrie dnes vzpomíná?

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+