Sporák

Dokonalý broskvost!

Je léto. Takže po většinu času i vedro, že by se dalo dezertní vidličkou krájet. Když už ji máte po ruce, je dobré se s ní zabořit i do něčeho jiného, nejlépe sladkého, osvěžujícího a hlavně ne moc složitého na přípravu. Kdo by se s tím v tomhle počasí taky pekl. Jednoduchým řešením je tenhle skvostný nepečený broskvový dezert, na který budete každou chvíli chodit do lednice.
AddThis

Máma Iva MÁMA IVA

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ
 

2 hrsti neloupaných mandlí


4 broskve


200 ml broskvového džusu


1 malý panák Cointreau nebo broskvového likéru


200 g mascarpone


250 ml zakysané smetany


3 polévkové lžíce moučkového cukru


1 balení cukrářských piškotů (spotřebujete jich asi 20 kusů)

04_17-2017_cilichilli-Strach_ma_velke_oci-Sporák_3B

•  ŠLEHÁME 

Opražíme si mandle v pánvi a necháme vychladnout. Vypeckujeme si broskve, jednu rozmixujeme hodně najemno, druhou nakrájíme na kostičky a obě rozšleháme v míse spolu s mascarpone, zakysanou smetanou a moučkovým cukrem do jemného broskvového krému. Nakonec do něj přimícháme nadrobno nasekané mandle.

2017-07-CILICHILI-Tema-Strach_ma_velka_kridla-Sporak-5B

•• Máčíme

Do další misky nalijeme džus s likérem a připravíme si tak lázeň, do které namočíme piškoty. Ale pozor, jenom na chvilku, ať se nerozmočí úplně. Piškoty pak naskládáme vedle sebe do vyšší nádoby (nejlépe obdélníkového tvaru).  
 
04_17-2017_cilichilli-Strach_ma_velke_oci-Sporák_7B

••• Vrstvíme

Ostatní broskve nakrájíme na plátky a polovinu jich naskládáme na piškoty a rozetřeme přes ně připravený krém. Pak se pustíme do dalšího patra – znovu asi 10 namočených piškotů, vrstva z broskví a zbytek krému, který opět rovnoměrně rozetřeme. Než do dezertu zaboříme lžíci, necháme aspoň hodinu vychladit v lednici.
 

* TIP

Kreativitě a ovoci se meze nekladou. Vsaďte na sezonní ovoce – když nebudete mít broskve, dejte třeba jahody. Luxusní bude i višňová varianta.
AddThis
0 comments

Fenomén

Když mají muzikanti veletrh

Colours Of Ostrava se stávají největším hudebním festivalem u nás. Patří k nim i různé doprovodné akce. Muzikanti tam například mají něco jako konferenci nazvanou Crossroads. Před vlivnými lidmi světového hudebního byznysu se představují kapely od nás i od sousedů a ucházejí se o možnost zahrát si za hranicemi. Na práci týmu Crossroads se podílí i dramaturg Colours Jiří Moravčík, tak jsme se zeptali, co znamená, když mají hudebníci byznys zasedání.

Remix

Stoprocentně neautorizováno

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

Podobné články: Sporák

2018 | 1 | Spolubydlící

Turek chytá lilky

Spousta lidí si pod pojmem turecké speciality představí akorát kebab a turecký med. Přitom je kuchyně z Blízkého východu pestřejší než anatolský koberec. S Turkem Bedirem jsme se chvíli vyžívali v lilku. A co nám z toho vyšlo? Turecká kuchyně je jednoduchá, lahodná a dobře stravitelná – vyzkoušejte sami.

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Svatomartinská divočina

Nadívané kejháky, kaldoun, husí jatýrka… Zkrátka husy, kam se poslední dva měsíce v roce podíváte. Co takhle protentokrát nechat opeřence hospodám a připravit svým hostům doma prvotřídní zvěřinu? Je to jednodušší, než se zdá, jen pozor, ať to svatomartinské nevypijete ještě před podléváním!

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Nachmelená jablka

Taky vás rodiče kárali, že když budete pít na ovoce, bude vás bolet břicho? S tímhle receptem to krásně obejdete, protože pivo ani rum nebudete pít, ale jíst. A ráno vám pak špatně rozhodně nebude. Až vyzkoušíte tahle jablka v pivním těstíčku, nebudete je chtít jinak.
COOKIES
Google+