Sporák

Dokonalý broskvost!

Je léto. Takže po většinu času i vedro, že by se dalo dezertní vidličkou krájet. Když už ji máte po ruce, je dobré se s ní zabořit i do něčeho jiného, nejlépe sladkého, osvěžujícího a hlavně ne moc složitého na přípravu. Kdo by se s tím v tomhle počasí taky pekl. Jednoduchým řešením je tenhle skvostný nepečený broskvový dezert, na který budete každou chvíli chodit do lednice.
AddThis

Máma Iva MÁMA IVA

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ
 

2 hrsti neloupaných mandlí


4 broskve


200 ml broskvového džusu


1 malý panák Cointreau nebo broskvového likéru


200 g mascarpone


250 ml zakysané smetany


3 polévkové lžíce moučkového cukru


1 balení cukrářských piškotů (spotřebujete jich asi 20 kusů)

04_17-2017_cilichilli-Strach_ma_velke_oci-Sporák_3B

•  ŠLEHÁME 

Opražíme si mandle v pánvi a necháme vychladnout. Vypeckujeme si broskve, jednu rozmixujeme hodně najemno, druhou nakrájíme na kostičky a obě rozšleháme v míse spolu s mascarpone, zakysanou smetanou a moučkovým cukrem do jemného broskvového krému. Nakonec do něj přimícháme nadrobno nasekané mandle.

2017-07-CILICHILI-Tema-Strach_ma_velka_kridla-Sporak-5B

•• Máčíme

Do další misky nalijeme džus s likérem a připravíme si tak lázeň, do které namočíme piškoty. Ale pozor, jenom na chvilku, ať se nerozmočí úplně. Piškoty pak naskládáme vedle sebe do vyšší nádoby (nejlépe obdélníkového tvaru).  
 
04_17-2017_cilichilli-Strach_ma_velke_oci-Sporák_7B

••• Vrstvíme

Ostatní broskve nakrájíme na plátky a polovinu jich naskládáme na piškoty a rozetřeme přes ně připravený krém. Pak se pustíme do dalšího patra – znovu asi 10 namočených piškotů, vrstva z broskví a zbytek krému, který opět rovnoměrně rozetřeme. Než do dezertu zaboříme lžíci, necháme aspoň hodinu vychladit v lednici.
 

* TIP

Kreativitě a ovoci se meze nekladou. Vsaďte na sezonní ovoce – když nebudete mít broskve, dejte třeba jahody. Luxusní bude i višňová varianta.
AddThis
0 comments

Fenomén

Když mají muzikanti veletrh

Colours Of Ostrava se stávají největším hudebním festivalem u nás. Patří k nim i různé doprovodné akce. Muzikanti tam například mají něco jako konferenci nazvanou Crossroads. Před vlivnými lidmi světového hudebního byznysu se představují kapely od nás i od sousedů a ucházejí se o možnost zahrát si za hranicemi. Na práci týmu Crossroads se podílí i dramaturg Colours Jiří Moravčík, tak jsme se zeptali, co znamená, když mají hudebníci byznys zasedání.

Remix

Stoprocentně neautorizováno

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

Podobné články: Sporák

2018 | 7 | Chodiči

Uplácejte si tortilly

Tradiční mexická kuchyně je rychlá, úsporná (tedy používá minimum surovin), často bezlepková a nepohrdnou jí ani vegani. Pro mexické ingredience už navíc nemusíte chodit daleko, seženete je na internetu i ve větších sámoškách. My jsme byli nadšení z tzv. sopes, minitortillek se vším možným dobrým, které si náš hostitel Eduardo dělává k snídani. Mrkněte na jeho umění v kuchyni. Nebo kuchyni v umění? Eduardo je totiž umělec.

2018 | 6 | Kdo chce hasit, musí hořet

Ogórkowa sezóna

Žádné pirohy ani bigos… Když jsem se našeho polského hostitele ptala, co z jejich rodinné kuchařky nám uvaří, vytáhl z lednice sklenici okurek. Pokud prý chceme ochutnat něco, co se jí v mnoha polských domácnostech, ale není to tak světoznámé jako třeba žurek, pak je to jednoznačně „zupa“ z kvašáků. Polévky jsou v Polsku totiž hodně oblíbené – zasytí, vydrží a skoro nic nestojí. Pokud si ji tedy neuděláte stejně vydatnou, jak tomu bylo u nás.

2018 | 5 | Ti druzí

Tohle zelí je maso

Tentokrát jsme se nechali pozvat do česko-srbského ráje kulinářského umění. Láska k jídlu je u Rada a Tomáše vidět v každém koutě bytu. Dokonce i na záchodě. Tam si můžete číst recepty. Už jen sledovat tenhle pár vařit je zážitek. Hlad a chuť zabořit se vidličkou do srbské sarmy, zelných závitků s mletým masem, se zvyšuje s každým poodkrytím pokličky. Přípravu máte cobydup, na výsledek si ale chvíli musíte počkat – stojí to za to!
Google+