Přílohy

Externí mozek

Máme v něm uložené všechno. Kontakty na lidi, fotky, co si chceme pamatovat, i hudbu, kterou posloucháme. Mobil se stal naším záložním mozkem. Navíc si díky němu tuníme vlastní schopnosti třeba pro školu.
AddThis

Když ještě nebyl internet, prodávaly se v knihkupectvích malé knížečky s názvem Rozum do kapsy. Byly v nich základní míry a váhy, vzorce, stručný výtah z dějin, maličký atlas rostlin a hub, stopy zvířat a něco málo zeměpisu. V nových a nových vydáních tahle knížka tloustla, protože znalostí bylo potřeba čím dál víc. No a když ztloustla tak, že se už do žádné kapsy nevešla, nahradili ji lidi mobilem. 
V telefonu máme celý internet, tudíž vlastně všechno. Vědění lidstva v jediné tenké  krabičce. Navíc mobil po­­užíváme místo budíku, máme v něm předpověď počasí a jízdní řády. Taky mapy v něm nám pomáhají dostat se tam, kam chceme, prakticky bez přemýšlení a orientačního smyslu. 

Čím dál lepší 

Právě mapové aplikace jsou krásným příkladem toho, jak se postupně různá řešení vyvíjejí a vylepšují. Staré mapové aplikace byly prostě nahrané mapy s elektronickým vyhledáváním názvů. Dneska máte možnost koukat na letecké snímky z různých let, Mapy.cz mají turistickou verzi území ve všech měřítkách a Google Maps vám přes Street view zase umožní projít se jednotlivými ulicemi, jako byste v nich stáli. Jo a taky vám najdou nejlepší trasu podle toho, kde jsou zrovna aktuální zácpy. 
Jízdní řády zase vytunily vyhledávání, místo názvu zastávky už stačí zadat místo, kde jste, a ony vám samy najdou nejlepší zastávku. Překladače už dávno jen mechanicky nepřeklápějí slovo od slova. Učí se stylistiku a navíc dovedou přeložit text v cizím jazyce, když ho jednoduše vyfotíte. Prostě si vyblejsknete ceduli nebo nápis a dostanete překlad toho, co znamená. A ještě další sci-fi vychytávka už běžně funguje ve vašich mobilech: překlad řeči. Řeknete něco česky a mobil to vašemu kámošovi z Ham­burku zopakuje německy. Není to bomba?

Einstein s krabičkou

Kromě toho, že mobily za nás myslí, pamatují si a překládají, můžou vylepšit nás samotné. Naučit se skrze ně jde opravdu skoro cokoli – aplikací je spousta, od těch pro školáky až po náročné (a někdy hodně drahé) programy, které jsou vlastně výukovými kurzy v některých velmi specializovaných oblastech. Mobil tak pomůže vychovat třeba nové programátory, naučí vás hrát na kytaru nebo poskytne kurz první pomoci. Mrkněte na některé aplikace, co jsme pro vás našli.

AddThis
0 comments

Přílohy

Ty nejlepší appky, co jsme pro vás našli

Budete v hospodě za chytráky, až vytáhnete tyhle appky. Můžete je vzít i na rande. Rozhodně zabodujete.

Podobné články: Přílohy

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Škola appkou

Po sociálních sítích v posledních dnech běhá hezké video z jedné čínské školy, která vyhlásila absolutní zákaz mobilních telefonů. Každý školák, který je s ním ve třídě přistižen, musí napochodovat na stupínek a před zraky spolužáků ho vhodit do kyblíku s vodou. Jsou u toho emoce, slzy, skřípění zubů a spousta škodolibého přitakávání v diskusích. Mobily jsou přece zlo, ze kterého děti hloupnou, zapomínají, jak skákat panáka, počítat velkou násobilku, a ve škole nemají co dělat. Nebo že by měly?

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Ty nejlepší appky, co jsme pro vás našli

Budete v hospodě za chytráky, až vytáhnete tyhle appky. Můžete je vzít i na rande. Rozhodně zabodujete.

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Jak se točí třídní schůzky

K nové kampani jsme ve Vodafonu natočili i fungl nové reklamy ve škole. Mrkněte, jak to vypadá, když vás na třídní schůzce točí nejenom učitelé, ale i kamery.
COOKIES
Google+