Remix

Pokec se smrtí a jiné obrázky

Věci, které jsme objevili a které stojí za to v září vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo třeba objet.

  • Text: Michal Pařízek, Jan Studnička, Štefan Švec, Filip Serranito
AddThis

Pokec se smrtí a jiné obrázky 

V populární galerii C/O Berlin bude od poloviny září k vidění vůbec první velká retrospektiva amerického fotografa Dannyho Lyona nazvaná Message to the Future. Danny Lyon byl klíčovou figurou americké dokumentární fotografie v druhé polovině šedesátých let, proslul jako obrazový zpravodaj Hnutí za občanská práva nebo reportážemi z prostředí motorkářských gangů, jejichž členem byl několik let. Svoje reportáže zprostředkovával ve stylu tzv. nového žurnalismu, stával se přímým účastníkem popisovaných projektů. Mezi jeho zásadní kolekce patří série The Destruction of Lower Manhattan, ve které zaznamenal rozsáhlé demoliční práce ve spodní části newyorského ostrova, nebo Conversation with the Dead, která se zabývala mapováním života v šesti amerických věznicích, v nichž strávil (pracovně) více než čtrnáct měsíců. Síla jeho dokumentárních fotografií je dodnes patrná, v pozdních letech své tvorby se pak zabýval natáčením filmů. I ty budou k vidění na jeho berlínské výstavě, která začíná tento měsíc. 


Danny Lyon: Message to the Future, 16. 9.–3. 12. C/O Berlin, Berlín

Čerstvé vlny na Dunaji 

Waves Vienna je showcase festival, tedy akce, na které se představují kapely zejména odborníkům z branže. Letos vstupuje do dalšího ročníku za poměrně podstatné české účasti. Část je totiž zaměřena právě na českou hudební scénu, což je jeden z prvních reálných výsledků nedávno založené Czech Music Office, agentury na podporu české hudby, a to především v zahraničí. Mezi uváděnými evropskými jmény se tak objeví například Ghost of You, Manon meurt nebo Never Sol a další jména budou postupně oznámena. Výraznou českou stopu najdeme také v programu konferencí a debat. Waves Vienna je podobně jako další showcase festivaly zaměřen hlavně na začínající umělce, ale zahrají zde také ověřená a důležitá jména jako Forest Swords, Clap Your Hands Say Yeah nebo Lubomyr Melnyk. Můžete se samozřejmě také přijet podívat a poslechnout si to nejčerstvější, co se v hudbě děje napříč žánry. 


Waves Vienna, 28.–30. 9., Vídeň 

www.jaromirsauer.cz

Zapíjejte víno kafem 

Je to trochu anarchie, jet na kafe na jižní Moravu, ale v kavárně Dvorek v Bořeticích ho prostě mají strašně dobré. A nejen kafe. A navíc je to tam i hezké, protože Dvorek najdete na místní faře v designovém kontejneru. Při debužírování v téhle kavárno-bistro--vinárně se taky můžete kochat jabloní, která vám poroste nad stolkem. 


Dvorek, Bořetice u Hustopečí

Podruhé naostro 

Třicátého září si na smíchovské náplavce v Praze můžete spálit dásně jako nikdy. Proběhne tu druhý ročník Chilli Festu, na kterém bude možné ochutnat pálivé, kořeněné a vůbec ostré pokrmy od těch jemných po smrtící. ČILICHILI na téhle akci samozřejmě nesmí chybět, takže se rozhlídněte po našem stánku. Kromě toho proběhne fireshow, bubenická show, výstava hot rod aut, a hlavně soutěž v pojídání chilli papriček, které se zúčastní víc než třicet odvážlivců. Vítěz vyhraje letenku do země, kde mají papričky opravdu skvělé. 


Chilli Fest, 30. 9. 2017, Smíchovská náplavka, Praha
 

www.facebook.com/bistrobar.paprika

Na papriku! 

Čerstvý domácí falafel, hummus a další středomořské speciality v novém bistru na Vinohradech. Rezervy v češtině obsluha vynahrazuje nezvyklou ochotou a večer si sem můžete zajít i na panáka nebo aperol.


Paprika, Rumunská 16, Vinohrady, Praha

Kung fu retro   

Nejspíš se ptáte, proč vám předhazujeme víc než deset let starou hru. Inu, Jade Empire se před rokem objevilo pro telefony a my se jím teď už pár desítek hodin nostalgicky probíráme. Všechno je tak, jak má být a jak si to pamatujeme z dob, kdy jsme tohle epický kung fu RPG hráli poprvé. Navíc menší telefonní screen lichotí zastaralé grafice a ovládání po dotykovém displeji je konzolově intuitivní. Prostě... vraťte se za trapných sto pade do Jade Empire.


Jade Empire, Xbox, Android, Xbox 360, Microsoft Windows, iOS, Mac OS, 149 Kč

Wind River 

Herec Jeremy Renner vzbudil na festivalu v Karlových Varech velký rozruch, podobně jako skvělý snímek, který s sebou přivezl. Hrdinové dramatu Wind River pátrají po vrazích indiánské dívky, děj snímku se odehrává ve stejnojmenné indiánské rezervaci ve Wyomingu a jde o režijní debut Taylora Sheridana (scenárista filmů Sicario nebo Za každou cenu). Hutný, sevřený thriller baví úsečným příběhem i neuvěřitelnou krajinou. A nebojte, tvůrci měli dost rozumu, a tak Jeremy Renner nehraje indiána. Kromě něj ve snímku boduje Elizabeth Olsenová a jedním slovem famózní je hudba Nicka Cavea a Warrena Ellise. Film Wind River na letošním MFF v Karlových Varech vyhrál cenu diváků, ale v českých kinech se neobjeví. Víte, co máte dělat. 


Wind River, USA, režie Taylor Sheridan, 2017, 110 minut

Vodafone You Fest 2.0

Už zase je tu Vodafone You Fest, takže počítejte s tím, že všichni teenageři kolem vás se zblázní a nebudou mluvit o ničem jiném. Nejlepší je jim zavřít ústa a prostě je tam vzít. Takže si zarezervujte sobotu 30. září a přichystejte se na nejznámější youtubery. Stejně jako vloni se můžete těšit na #jetovtobě partu, na dobrou muziku (třeba Ego Special Show nebo Slzu) a na herní zónu, kde se potkáte  s nejlepšími hráči a streamery od nás a ze Slovenska. Navíc vás čeká rozšířená zóna krásy s líčením a spousta dalších atrakcí. 


Vodafone You Fest, 30. 9. 2017, Průmyslový palác, Výstaviště Praha

www.facebook.com/CoffeeHousePrague

Káva na zahradě

Kávová mánie už trvá několik let. Vyrojilo se takové množství odborníků, že objednání obyčejného espresa leckde doprovázejí útrpné úsměvy. Pražská kavárna Coffee House sídlila na Francouzské ulici dávno předtím, než tahle móda začala. A je pravděpodobné, že zde bude otevřeno i v době, kdy se vrátíme k obyčejnému turkovi. Skvělá káva je jistotou, ostatně jde o výkladní skříň pražírny a obchodu Coffee Source. V místní nabídce najdete nejnovější trendy i osvědčenou klasiku, a hlavně milý a úslužný personál. Samozřejmostí je také možnost koupě zrnkové i mleté kávy na doma, stejně jako spousty roztodivných pomůcek k přípravě vaší oblíbené verze. Ovšem zásadním bonusem je nádherná a klidná zahrádka ve vnitrobloku, ze které nebudete chtít již nikdy odejít. 


Coffee House, Francouzská 100/312, Praha 

A už se strachy nepočuráte

Taky se bojíte v letadle? Tak to se mrkněte na appku Hlavně v klidu: V letadle. Vymysleli ji čeští psychoterapeuti a díky ní vám stačí nasadit sluchátka a sami se s její pomocí uklidnit. Pro letecké strašpytly, jako jsme my, dokonalá věc.


Hlavně v klidu: V letadle, pro Android a iPhone, 25 korun
 

Benefice na triku

„Potřebuje tenhle svět opravdu další trička hard core kapel? Upřímně, asi ne,“ říká Banán, zpěvák skupin Kovadlina nebo I Am Pentagon. Jeho nový benefiční projekt World of Need Clothing je ovšem navzdory tomu zaměřen právě na výrobu kapelových triček. Až na drobné výjimky ovšem jde o pověstné punk a hc kapely z 90. let, často rozpadlé, nebo dokonce mimo komunitu zapomenuté. V katalogu najdete ikonické původní motivy kapel jako Endpoint, Strain, Botch nebo Endstand, nechybí ani domácí Kritická situace a bude toho mnohem víc. Všechna trička jsou autorizovaná kapelami nebo jejich zástupci a veškerý výtěžek půjde na různé charitativní účely, o nichž rozhodují také sami hudebníci. Dobrá věc se podařila.


World of Need Clothing

www.facebook.com/streetfoodmaestro

Na prase do Francouzské

„Bacha, je to návykové, lidi si to nosí domů po tácech,“ varuje své zákazníky slovinský majitel bistra Conductor, když si objednávají jeho skořicové šneky. A co teprve šťavnatá bulka s taženým vepřovým nebo americké makarony se sýrem. Až půjdete příště po Francouzské, tohle „žrádlo“ nesmíte minout!


Take away bistro Conductor, Francouzská 78, Vršovice, Praha

Swing punk 

Pod jménem Sexmob se skrývá newyorský jazzový kvartet, který již více než dvacet let boří žánrové hranice a představy publika. Jejich verze hitů z filmů o Jamesi Bondovi připomíná grindcorovou motolici, podobně svérázně zpracovali skladby od Prince, Paula McCartneyho, Dukea Ellingtona nebo něžné melodie z Felliniho snímků. Kolekce Circus, Sex and Spaghetti sice v příznivcích italských kantilén obvykle vyvolává dávivý efekt, ale to se jen čtyři postarší Američané dobře baví. Divoká a nespoutaná swingová jízda s prvky punku, funky, free jazzu nebo grind core dorazí i do Prahy. Bujaří Sexmob zde představí svoje nové album Cultural Capital. 


Sexmob, 26. září, Jazz Dock, Praha 

AddThis
0 comments

Sporák

Karbanátky paní nadlesní

Že jsou karboše moc obyčejné? Pak zkuste tyhle ze zvěřiny, a hlavně do nich nezapomeňte přihodit houby. Vytáhněte honem mlýnek na maso, ať se do nich můžete zakousnout. My jsme se o poslední sousto poprali. Fakt.

Přílohy

Jak se točí třídní schůzky

K nové kampani jsme ve Vodafonu natočili i fungl nové reklamy ve škole. Mrkněte, jak to vypadá, když vás na třídní schůzce točí nejenom učitelé, ale i kamery.

Podobné články: Remix

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.

2018 | 6 | Kdo chce hasit, musí hořet

Přiostřený mikrofon

V červnu byste neměli chybět na našem speciálním stand-upu. A to jako vážně!

2018 | 5 | Ti druzí

Definitivní návraty

V květnu bude krásně a máte toho hodně co dělat. Jakou kulturu oběhnout? To se dozvíte v našem remixu.
Google+