Sporák

Karbanátky paní nadlesní

Že jsou karboše moc obyčejné? Pak zkuste tyhle ze zvěřiny, a hlavně do nich nezapomeňte přihodit houby. Vytáhněte honem mlýnek na maso, ať se do nich můžete zakousnout. My jsme se o poslední sousto poprali. Fakt.
AddThis
09_17-2017_cilichilli-Rodice_k_tabuli-Sporák_3B

• Děláme houby

Cibuli, očištěné houby a slaninu nakrájejte na kostičky a orestujte na oleji. Můžete přidat stroužek česneku (ale menší, aby nepřebil vůni hub) a zjemnit kapkou smetany. Dochuťte kořením na zvěřinu, solí, pepřem a můžete přidat i hrst nasekané petrželky. Pak nechte směs vychladnout.

09_17-2017_cilichilli-Rodice_k_tabuli-Sporák_4B

•• Mícháme všechno

Umelte si maso a ochuťte je dvěma špetkami soli, pepřem, polévkovou lžící koření na zvěřinu, lžící worcestrovky a třemi špetkami drceného kmínu. Pak do směsi přimíchejte jedno celé vejce a dva žloutky, strouhanku (zhruba tři hrsti, aby hmota držela pohromadě), vychladlou houbovou směs a ručně to všechno prohněťte.
09_17-2017_cilichilli-Rodice_k_tabuli-Sporák_6B

••• balíme a smažíme

Z masové směsi udělejte koule tak akorát do dlaně a lehce je splácněte. Výsledné placičky obalte v trojobalu (klasicky mouka-vejce-strouhanka) a dozlatova smažte na rozpáleném oleji. Když si k nim osmahnete předvařené brambůrky ve slupce s rozmarýnem a lehce je osolíte, máte véču hotovou.

* TIP

Ke zvěřině patří brusinky a ke karbošům v některých domácnostech majolka. Zkuste tyhle dvě ingredience smíchat. Přidejte sůl, pepř, kapku worcestrovky, koňaku a máte výtečný kompromis, který hodně rychle mizí z omáčníku.
AddThis
0 comments

Fenomén

Filmové paralelní vesmíry

Ponořte se s námi do filmového vesmíru. Je možná ještě hlubší než ten normální, kterému stejně nikdo nerozumí.

Remix

Pokec se smrtí a jiné obrázky

Věci, které jsme objevili a které stojí za to v září vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo třeba objet.

Podobné články: Sporák

2018 | 2 | Mohykáni silnic

Filipínská vejce

Naše hostitelka Kamille je na rozdíl od svých masožravých krajanů z Filipín vegetariánka. Ale problém to nebyl. Připravila nám tradiční filipínský oběd složený ze dvou specialit. Až tortang talong a ginisang ampalayu sami ochutnáte, jistě uznáte, že to nejsou jenom vajíčka ve dvou podobách, ale důležitou roli hraje i lilek, zázvor a další skvělé chutě a vůně.

2018 | 1 | Spolubydlící

Turek chytá lilky

Spousta lidí si pod pojmem turecké speciality představí akorát kebab a turecký med. Přitom je kuchyně z Blízkého východu pestřejší než anatolský koberec. S Turkem Bedirem jsme se chvíli vyžívali v lilku. A co nám z toho vyšlo? Turecká kuchyně je jednoduchá, lahodná a dobře stravitelná – vyzkoušejte sami.

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Svatomartinská divočina

Nadívané kejháky, kaldoun, husí jatýrka… Zkrátka husy, kam se poslední dva měsíce v roce podíváte. Co takhle protentokrát nechat opeřence hospodám a připravit svým hostům doma prvotřídní zvěřinu? Je to jednodušší, než se zdá, jen pozor, ať to svatomartinské nevypijete ještě před podléváním!
COOKIES
Google+