Sporák

Karbanátky paní nadlesní

Že jsou karboše moc obyčejné? Pak zkuste tyhle ze zvěřiny, a hlavně do nich nezapomeňte přihodit houby. Vytáhněte honem mlýnek na maso, ať se do nich můžete zakousnout. My jsme se o poslední sousto poprali. Fakt.
AddThis
09_17-2017_cilichilli-Rodice_k_tabuli-Sporák_3B

• Děláme houby

Cibuli, očištěné houby a slaninu nakrájejte na kostičky a orestujte na oleji. Můžete přidat stroužek česneku (ale menší, aby nepřebil vůni hub) a zjemnit kapkou smetany. Dochuťte kořením na zvěřinu, solí, pepřem a můžete přidat i hrst nasekané petrželky. Pak nechte směs vychladnout.

09_17-2017_cilichilli-Rodice_k_tabuli-Sporák_4B

•• Mícháme všechno

Umelte si maso a ochuťte je dvěma špetkami soli, pepřem, polévkovou lžící koření na zvěřinu, lžící worcestrovky a třemi špetkami drceného kmínu. Pak do směsi přimíchejte jedno celé vejce a dva žloutky, strouhanku (zhruba tři hrsti, aby hmota držela pohromadě), vychladlou houbovou směs a ručně to všechno prohněťte.
09_17-2017_cilichilli-Rodice_k_tabuli-Sporák_6B

••• balíme a smažíme

Z masové směsi udělejte koule tak akorát do dlaně a lehce je splácněte. Výsledné placičky obalte v trojobalu (klasicky mouka-vejce-strouhanka) a dozlatova smažte na rozpáleném oleji. Když si k nim osmahnete předvařené brambůrky ve slupce s rozmarýnem a lehce je osolíte, máte véču hotovou.

* TIP

Ke zvěřině patří brusinky a ke karbošům v některých domácnostech majolka. Zkuste tyhle dvě ingredience smíchat. Přidejte sůl, pepř, kapku worcestrovky, koňaku a máte výtečný kompromis, který hodně rychle mizí z omáčníku.
AddThis
0 comments

Fenomén

Filmové paralelní vesmíry

Ponořte se s námi do filmového vesmíru. Je možná ještě hlubší než ten normální, kterému stejně nikdo nerozumí.

Remix

Pokec se smrtí a jiné obrázky

Věci, které jsme objevili a které stojí za to v září vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo třeba objet.

Podobné články: Sporák

2018 | 5 | Ti druzí

Tohle zelí je maso

Tentokrát jsme se nechali pozvat do česko-srbského ráje kulinářského umění. Láska k jídlu je u Rada a Tomáše vidět v každém koutě bytu. Dokonce i na záchodě. Tam si můžete číst recepty. Už jen sledovat tenhle pár vařit je zážitek. Hlad a chuť zabořit se vidličkou do srbské sarmy, zelných závitků s mletým masem, se zvyšuje s každým poodkrytím pokličky. Přípravu máte cobydup, na výsledek si ale chvíli musíte počkat – stojí to za to!

2018 | 4 | Vypěstuj si ráj

Nigerijské dušení

„Lidé v Nigérii jsou možná chudí, ale také jsou vděční, milující a vstřícní. Takže když už se doma něco vaří, nevaří se jen pro blízkou rodinu, ale pro celou ulici. Dveře jsou otevřené a každý může přijít a najíst se – takhle se to dělá v Africe.“ A tak jsme se s věčně usměvavou Jessicou rozhodli udělat tradiční „stew“ čili dušené maso pro celé pražské Modřany. Kdyby to totiž bylo jenom na nás, tak tam sedíme a jíme ještě dnes.

2018 | 3 | Svět ve vatě

Enyky, benyky varenyky

V březnovém Čili pro změnu zavítáme do ukrajinské kuchyně. Teda ona je to kuchyně v Česku, ale vládne v ní ukrajinská kuchařka. A to dost dobře.
Google+