Téma

Asi jsme vystresovanější

Rodiče dnešních školáků nám řekli, v čem se jako tátové a mámy liší od svých vlastních tátů a mámů.

AddThis

Asi mě trochu víc zajímá, co se ve škole ve skutečnosti děje, tak se trochu víc ptám. 

Vyčítám staršímu synovi pouze to, že ještě neměl sníženou známku z chování. V tom podle mě selhává.

Nejdřív byla škola a pak teprve zábava, což jsem se snažila svým dětem taky vštípit. Ale v určitém věku (od 6. třídy výš) jsem to někdy nezvládla. Takže byla nejdřív zábava a pak už byli unavení na učení.

Mám zájem vnímat rodiče spolužáků dětí jako potenciální kamarády, čemuž napomáhají společné akce. To nebejvalo.

Jsem úplně stejný, jako byli moje rodiče.

Možná jsme dnes jako rodiče vystresovanější. 

Naši mi jednou týdně zkontrolovali žákovskou, podepsali se a tím jejich starost o školu končila. My se každý den ptáme, co kamarádi, co paní učitelka, hledáme aplikace do mobilu, které pomáhají vylepšovat angličtinu, a co čtvrt roku přemýšlíme, jestli nedojídání svačiny máme řešit se školním psychologem. 

Táta mě fackoval. Manželka mi to zakázala.

Máme silnější postavení, jsme suverénnější, vymáháme práva pro sebe a své děti, máme-li dojem, že jsou pošlapávána. 

Vím, že je to důležité, ale dobré známky ještě neznamenají, že máte doma génia, a špatné známky, že je konec světa.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Ani v září se vám nevyhnou třeskuté aktuality z domova, ze světa i z vesmíru.

Téma

Není tam Lenin

Rodiče už kdysi do školy chodili. Takže mají srovnání. A proto jsme se dnešních čtyřicátníků zeptali, čím se liší škola, do které chodí jejich děti, od té, do které chodili oni.

Podobné články: Téma

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Dojemně přehnaná show

Češi své herce milují a vztahu s nimi věnují nebývalé úsilí.

Kam to dotáhli

Jesse Ventura to v USA dotáhl na guvernéra Minnesoty, Arnold na guvernéra Kalifornie a Ronald Reagan k tomu přihodil roli prezidenta. U nás ale máme taky herce velkých rolí.

Jací vlastně jsou?

Lidí, kteří se s herci znají a vídají je dnes a denně, jsme se zeptali, v čem jsou herci zvláštní. Co je dělí od nás, normálních smrtelníků. Výpovědi byly upřímné, a tak jsme u některých odpovídajícíh radši změnili jména.
COOKIES
Google+