Téma

Co se stane u nás

Škoda Roomster vyhrává cenu za automobil roku, rozohní nás výstava Bodies a hádáme se o radar…

AddThis

Hlavní zprávy

Náhodně naladěná videochůvička odhalí podivný případ týrání dětí v Kuřimi. Budeme mít první „vybodované“ řidiče a v Třebíči vymění rodičům novorozence. Do Česka se vrátí ptačí chřipka. Ekonomika poroste o 4,5 % ročně. Bude pořád líp, všichni tomu věří a ceny nemovitostí dál porostou, protože realitní makléři světaznale tvrdí, že už nikdy nebudou klesat.

Sport

Šárka Záhrobská vyhraje první českou zlatou medaili v alpském lyžování. Katka Neuman­nová skončí závodní kariéru a začne chystat lyžovací mistrovství světa v Liberci na rok 2009. Je plná optimismu. Roman Šebrle se stane mistrem světa v desetiboji a zjeví se fenomény Sáblíková a Špotáková.

Fotbalisté se opět nekvalifikují na ME a oslaví to s veselými společnicemi.

Výměny názorů

Zažijeme stávku učitelů, pohádáme se o radar a o to, jestli Kaplický vyhrál mezinárodní soutěž  právem, nebo jestli fixloval. Radar se vyřeší tím, že ho USA postaví jinde, a knihovna tím, že si pražští radní vzpomenou, že na ni vlastně nemají peníze. 

Osobnosti a celebrity

Pavel Bém vyleze na Everest. Karel Svoboda spáchá sebevraždu. Krejčíře zavřou v Johan­nesburgu a Kožený se vykoupí z kriminálu na Bahamách.

Politika

Vstoupíme do Schengenu. S námi Polsko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Lotyšsko, Litva, Estonsko a Malta.

Kultura a trendy

Výstava Bodies vzbudí rozruch a diskuse, jestli je etické vystavovat mrtvolky. Jaroslav Hutka nazpívá písničku o Jarkovi Nohavicovi, který prý donášel na Karla Kryla.

Kabáti vyhrají české kolo Eurosongu a rozjedou turné po stadionech.

Věda a technologie

Nokia vyhraje cenu za mobil roku a Škoda Roomster cenu za automobil roku.

AddThis
0 comments

Téma

PF 2007

„2005 sláva, začal věk robotů. 2006 práce začla jít bez potu,“ zpíval v roce 1988 Dalibor Janda. O tom, co se bude dít v roce 2007, už vizionářský song Všechno na Mars nemluví, ale naznačuje jakýsi strašlivý konflikt mezi lidmi a roboty, kteří nás chtějí vystřelit do vesmíru. Můžeme se mu smát, ale přiznejme si – sami víme houby, co se bude dít dejme tomu za deset let. Vlastně víme houby i o tom, co se dělo před deseti lety.

Téma

Co se stane ve světě

Mohlo by se zdát, že se v roce 2017 nic významného nestalo. A možná je to pravda. Posuďte sami...

Podobné články: Téma

2017 | 5 | Harddiskobolos

Clicky místo kliků

„Neseď už u toho kompjůtru a mazej se proběhnout ven.“ Tuhle větu zaslechlo snad každé dítě vyrůstající v době počítačové. Rodiče to mysleli dobře, protože jak známo, pohyb na čerstvém vzduchu je půl zdraví, a když v něm dítko nalezne zalíbení, existuje i šance, že coby profesionální sportovec někdy v budoucnu zajistí rodinu. Než ale začnete nahánět svou ratolest v pět ráno do vymrzlé lední haly, tak zpomalte. Možná že byste ho radši měli nechat v klidu pařit gamesy.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Kolik máš APM?

Deset hodin denně, šest dní v týdnu - tak vypadá trénink špičkových e-sportovců.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Jak vydělat na e-sportech

Hrajete gamesy a chcete, aby vám to hodilo nějakou tu kačku? Tak mrkněte na náš návod, jak se toho zhostit.
COOKIES
Google+