Téma

Co se stane ve světě

Mohlo by se zdát, že se v roce 2017 nic významného nestalo. A možná je to pravda. Posuďte sami…

AddThis

Hlavní zprávy

O Štědrém dnu dojde ke konjunkci planet, galaktického jádra a Měsíce a vůbec nic se nestane. Do EU vstoupí Rumuni a Bulhaři. V USA si finanční admirálové uvědomí, že rozkolísané hypoteční trhy se samy neustálí a bude s tím asi potřeba něco dělat.

Sport

Čekají nás Panamerické hry, Celoafrické hry a zimní a letní Univerziáda. Mistrovství světa v hokeji vyhraje Kanada, Ligu mistrů AC Milán a tenisovým žebříčkům budou kralovat Roger Federer a Justine Heninová.

Výměny názorů

V Irsku spolu poprvé začnou jednat katolíci a protestanti. Al Gore oznámí, že za deset let už nebude možné zvrátit negativní vliv člověka na planetu, a postěžuje si, že lidi víc zajímá Paris Hiltonová. V Paříži se poprvé vědci shodnou, že za oteplování může člověk, politici G8 se na summitu v Heiligendammu dohodnou, že s tím budou něco dělat, a Václav Klaus všem oznámí, že je to úplně jinak.

Osobnosti a celebrity

Dobrodruh a miliardář Steve Fossett se ztratí při výletu letadlem a už ho nenajdou. Tony Blair odejde do důchodu, Šimon Perez se stane prezidentem Iz­raele a pákistánská prezidentka Bénazír Bhuttová obětí atentátu. Saddáma Husajna těsně před Silvestrem popraví, což unikne na internet. 

Politika

Chystají se prezidentské volby v USA. Hillary Clintonová oznámí, že hodlá kandidovat na prezidentku, její oponenti navrhnou jako alternativu jakéhosi Baracka Obamu, světu neznámého senátora za stát Illinois. Donald Trump bude vyslýchán v souvislosti s nesrovnalostmi ve svých realitních firmách. Bude se bránit tím, že se nechová o nic hůře než politici kandidující na veřejnou funkci. 

Kultura, móda a trendy

Crocsy se po pěti letech v undergroundu stanou mainstreamem. Holky začnou experimentovat s vysokým pasem na džínách. Ve velkých městech se rozmáhají freegani – ekohnutí, jehož zastánci sbírají potraviny vyhozené ze supermarketů a vaří z nich.

Na trh přijdou Windows Vista a iPhone.

Věda a technologie

J. Craig Venter jako první člověk na světě publikuje svůj kompletní genom. Vědci potvrdí, že moderní lidstvo pochází z jedné, poměrně malé skupiny, která odešla z Afriky před 27–67 tisíci lety, a naštvou tím všechny rasisty světa. Bude vynalezena vakcína proti ptačí chřipce a způsob pěstování kmenových buněk bez použití lidských embryí.

AddThis
0 comments

Téma

Co se stane u nás

Škoda Roomster vyhrává cenu za automobil roku, rozohní nás výstava Bodies a hádáme se o radar...

Téma

Vzpomenete si na ně?

V roce 2007 jsme uctívali zem, na kterou vkročila jejich noha. O deset let později se po nich ta zem slehla.

Podobné články: Téma

2017 | 5 | Harddiskobolos

Clicky místo kliků

„Neseď už u toho kompjůtru a mazej se proběhnout ven.“ Tuhle větu zaslechlo snad každé dítě vyrůstající v době počítačové. Rodiče to mysleli dobře, protože jak známo, pohyb na čerstvém vzduchu je půl zdraví, a když v něm dítko nalezne zalíbení, existuje i šance, že coby profesionální sportovec někdy v budoucnu zajistí rodinu. Než ale začnete nahánět svou ratolest v pět ráno do vymrzlé lední haly, tak zpomalte. Možná že byste ho radši měli nechat v klidu pařit gamesy.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Kolik máš APM?

Deset hodin denně, šest dní v týdnu - tak vypadá trénink špičkových e-sportovců.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Jak vydělat na e-sportech

Hrajete gamesy a chcete, aby vám to hodilo nějakou tu kačku? Tak mrkněte na náš návod, jak se toho zhostit.
COOKIES
Google+