Téma

Předpovědi z roku 2007

Jak jsme tehdy pohlíželi do vzdálené budoucnosti.
AddThis

MySpace poroste. Všiml si ho totiž podnikatel Mark Burnett, který na něm chce hledat hvězdy své nové reality show! 


Do slibné oblasti sociálních sítí se chystá vstoupit Google. Nedávno koupil populární sociální síť Jaiku. Šance na úspěch má také Facebook, který vloni na podzim umožnil registraci komukoliv s platnou e-mailovou adresou. Funguje na něm už skoro 100 000 firemních stránek. 


Mediální magnát Mark Cuban zatracuje YouTube jako pirátský kanál, kam se nahrávají materiály chráněné autorskými právy, a předpovídá, že brzy půjde ke dnu. Zájemce o jeho koupi označuje za blbce. 


Diskutuje se o tom, kdo vyhraje bitvu o budoucí videoformát – HD DVD, nebo Blu-Ray. Většina odborníků sází na Blu-Ray. Ta má mocného podporovatele v podobě obří sítě videopůjčoven Blockbuster, která jen tak z trhu nezmizí. 


Hlasování o mobil roku opět vyhrála Nokia, firma, kterou čeká ještě dlouhá budoucnost. 


Apple hodně riskuje uvedením svého iPhonu. Výkonný ředitel Microsoftu Steve Ballmer prohlásil, že neexistuje absolutně žádná šance, že by iPhone získal jakýkoliv významný podíl na trhu. S cenou 499 dolarů to prý není nic jiného než předražená luxusní cetka, kterou si koupí pár hračičků. 


Většina lidí stejně sedí u počítače a na mobily nemá moc čas.

Odborníci jsou skeptičtí ohledně mobilu jako nástroje pro sociální sítě. Server Mashable uvedl, že většina lidí stejně sedí u počítače a na mobily nemá moc čas. 


Futurolog Paul Saffo předpovídá, že nejbohatší lidé budou mít během příštích let možnost transformovat se v částečně mechanická stvoření. Budeme mít možnost pěstovat své vlastní orgány pro případnou transplantaci, brát upravované prášky a používat speciální přístroje, které by nás měly upozornit na případná zdravotní rizika.


V roce 2016 v Evropě po 3. světové válce nežijí takřka žádní lidé ani zvířata. Alespoň to kdysi předpověděla Baba Vanga.  


V roce 2007 nenastane žádná významná finanční krize, ani ve světě, ani v ČR. Řekl to v lednu portálu investujeme.cz ekonom Pavel Kohout.


Podle odborníků nám svět ještě více zvirtuální. Stále více našich aktivit se přesune do virtuálních her a světů, jakým je populární SecondLife. Do SecondLife budeme běžně chodit na přednášky, koncerty, za přáteli nebo novinkami.

 

AddThis
0 comments

Téma

To bude fičák!

Takhle nějak jsme uvažovali o budoucnosti v roce 2007.

Téma

Web 2007

Sice byl rok 2007, ale to už jsme internet prolézali běžně a vrhali se i do jeho temných zákoutí. Byli jsme mistry chatování a prohlížení bizarních webů. Co frčelo?

Podobné články: Téma

2017 | 5 | Harddiskobolos

Clicky místo kliků

„Neseď už u toho kompjůtru a mazej se proběhnout ven.“ Tuhle větu zaslechlo snad každé dítě vyrůstající v době počítačové. Rodiče to mysleli dobře, protože jak známo, pohyb na čerstvém vzduchu je půl zdraví, a když v něm dítko nalezne zalíbení, existuje i šance, že coby profesionální sportovec někdy v budoucnu zajistí rodinu. Než ale začnete nahánět svou ratolest v pět ráno do vymrzlé lední haly, tak zpomalte. Možná že byste ho radši měli nechat v klidu pařit gamesy.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Kolik máš APM?

Deset hodin denně, šest dní v týdnu - tak vypadá trénink špičkových e-sportovců.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Jak vydělat na e-sportech

Hrajete gamesy a chcete, aby vám to hodilo nějakou tu kačku? Tak mrkněte na náš návod, jak se toho zhostit.
COOKIES
Google+