Téma

Předpovědi z roku 2007

Jak jsme tehdy pohlíželi do vzdálené budoucnosti.
AddThis

MySpace poroste. Všiml si ho totiž podnikatel Mark Burnett, který na něm chce hledat hvězdy své nové reality show! 


Do slibné oblasti sociálních sítí se chystá vstoupit Google. Nedávno koupil populární sociální síť Jaiku. Šance na úspěch má také Facebook, který vloni na podzim umožnil registraci komukoliv s platnou e-mailovou adresou. Funguje na něm už skoro 100 000 firemních stránek. 


Mediální magnát Mark Cuban zatracuje YouTube jako pirátský kanál, kam se nahrávají materiály chráněné autorskými právy, a předpovídá, že brzy půjde ke dnu. Zájemce o jeho koupi označuje za blbce. 


Diskutuje se o tom, kdo vyhraje bitvu o budoucí videoformát – HD DVD, nebo Blu-Ray. Většina odborníků sází na Blu-Ray. Ta má mocného podporovatele v podobě obří sítě videopůjčoven Blockbuster, která jen tak z trhu nezmizí. 


Hlasování o mobil roku opět vyhrála Nokia, firma, kterou čeká ještě dlouhá budoucnost. 


Apple hodně riskuje uvedením svého iPhonu. Výkonný ředitel Microsoftu Steve Ballmer prohlásil, že neexistuje absolutně žádná šance, že by iPhone získal jakýkoliv významný podíl na trhu. S cenou 499 dolarů to prý není nic jiného než předražená luxusní cetka, kterou si koupí pár hračičků. 


Většina lidí stejně sedí u počítače a na mobily nemá moc čas.

Odborníci jsou skeptičtí ohledně mobilu jako nástroje pro sociální sítě. Server Mashable uvedl, že většina lidí stejně sedí u počítače a na mobily nemá moc čas. 


Futurolog Paul Saffo předpovídá, že nejbohatší lidé budou mít během příštích let možnost transformovat se v částečně mechanická stvoření. Budeme mít možnost pěstovat své vlastní orgány pro případnou transplantaci, brát upravované prášky a používat speciální přístroje, které by nás měly upozornit na případná zdravotní rizika.


V roce 2016 v Evropě po 3. světové válce nežijí takřka žádní lidé ani zvířata. Alespoň to kdysi předpověděla Baba Vanga.  


V roce 2007 nenastane žádná významná finanční krize, ani ve světě, ani v ČR. Řekl to v lednu portálu investujeme.cz ekonom Pavel Kohout.


Podle odborníků nám svět ještě více zvirtuální. Stále více našich aktivit se přesune do virtuálních her a světů, jakým je populární SecondLife. Do SecondLife budeme běžně chodit na přednášky, koncerty, za přáteli nebo novinkami.

 

AddThis
0 comments

Téma

To bude fičák!

Takhle nějak jsme uvažovali o budoucnosti v roce 2007.

Téma

Web 2007

Sice byl rok 2007, ale to už jsme internet prolézali běžně a vrhali se i do jeho temných zákoutí. Byli jsme mistry chatování a prohlížení bizarních webů. Co frčelo?

Podobné články: Téma

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Čeká nás robotopie

Vzestup myslících strojů bude buď nejlepší, nebo nejhorší věc, která se lidstvu přihodí, říká Stephen Hawking.

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Budou roboti makat za nás?

Kdybyste se měli rozhodnout, jestli zaměstnáte člověka, nebo na jeho místo posadíte robota, kterou možnost byste zvolili? Robota, že ano? Nebojte, v roli zrádců lidské rasy nejste sami. S výhodami zaměstnávání robotů se totiž dá těžko polemizovat. Pracují přesně, rychle, nechodí na záchod ani na cigáro a neotravují s dovolenou.

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Nové verze zábavy

Víc než polovina mileniálů se v průzkumech vyjádřila, že před televizí dává přednost YouTube. Kromě kanálů se přitom mění i samotná zábava. V budoucnosti ji budou mít v rukách a hlavách sami uživatelé. Budou její součástí, budou ji v reálném čase ovlivňovat, vstupovat do ní a prožívat ji všemi smysly. Roboti nám dají čas zábavu si užít, a ještě ji sami připraví.
COOKIES
Google+