Téma

Vzpomenete si na ně?

V roce 2007 jsme uctívali zem, na kterou vkročila jejich noha. O deset let později se po nich ta zem slehla.

AddThis

Vlastík Horváth

Poté, co vyhrál druhé kolo SuperStar, vydal dvě cédéčka, nazpíval titulní písničky pro televizní seriál Horákovi a Troškovu pohádku Nejkrásnější hádanka. Dnes vyučuje na Mezinárodní konzervatoři Praha interpretaci na oddělení Rockové opery a Popu.

Helena Zeťová

Po rozpadu Black Milk se vydala na sólovou dráhu. Nejvyššími body její kariéry byly nahé fotky, předskakování na turné No Name a LP vydané v Řecku, díky kterému se tam mohla odstěhovat.

Iva Frühlingová

Zpěvačka, která rozčeřila vody české popmusic, protože umí zpívat francouzsky. Po neúspěchu v nominaci na Eurovizi se propadla do zapomnění. Má dítě a manžela pilota.

Regina Holásková

Byla první dámou české reality show (tedy první, která se v reality show svlékla, čímž naplnila očekávání, které diváci do formátu reality show vkládali). Když sláva skončila, změnila si jméno na Regina Agia a odstěhovala se s dcerou Isis Paolou do chatky v Brně na Prýglu. Věnuje se aktivismu v oblasti ochrany zvířat a žen v dluzích. Naposledy se objevila v Prostřenu.

Diana Kobzanová

Česká miss, která patřila k hvězdám večírků, se propracovala klasickým missím životopisem přes moderování, nahaté fotky až po manželství s hokejistou a život v Kanadě. Zašlou slávu připomíná občasný článeček typu: „Kobzanová prozradila trik, jak nebýt uřícenou matkou. Pod kůži si nechává vpichovat klobásový jed.“

Katarína Knechtová

V roce 2007 měla s kapelou PEHA a cajdákem Spomaľ takový úspěch, že by ji Slováci bez mrknutí zvolili za prezidentku. Na vlně slávy se Katka vydala na sólovou dráhu a nějak to nevyšlo. Nedávno vydala výběrové album Prameny.

Markéta Irglová

Za písničku Falling Slowly dostala v roce 2007 spolu s parťákem Glenem Hansardem Oscara. To je asi tak všechno. Dnes žije na Islandu s manželem a dvěma dětmi, občas koncertuje.

Bow Wave

Unikátní zjevení na poli českého hiphopu (i přesto, že v roce 2007 byl český hiphop ještě celkem zajímavý). Živá jazzová kapela s MCs Emsou a Blážinem vychrlila alba Sami z Dat, Aperitiff, EMIgrant a Spotřebič s hity jako Pašerák a Boreček a pak už nic.

Nikola Pešková

Herečka, do které vkládali režiséři naděje poté, co excelovala v Pupendu, a pak se chytali za hlavu, když vyšlo najevo, že si přivydělává focením nahatých fotek.

Michaela Kuklová

Andělská tvář, která měla už odmalička z pekla štěstí na dobré role. To skončilo po propadáku s uměleckým počinem Zdeňka Trošky z roku 2001 a následoval sešup do štěků v telenovelách typu Ordinace a Světla pasáže. Dnes žije sama se synem.

Taťána Kuchařová

Na konci roku 2006 vyhrála Miss World. Pak se chtěla stát herečkou, což vyvrcholilo rolí v Donšajnech, Gymplu s ručením omezeným a televizním filmem Správnej dres. Dnes pomáhá seniorům, vzala si Ondřeje Brzobohatého a společně se přejmenovali na Gregor.

Qark

Hvězdný blogger, vlastním jménem Bohumil Přecechtěl, který se etabloval jako odborník na balení žen a jeho blog se dočkal dokonce dvou knižních zpracování.

Slávek Boura

Hvězda devadesátkové popkultury, kterou čekal sestup až k profesi taxikáře. Tu měl provozovat kvůli sběru zážitků do chystané knihy, o kterou prý po napsání přestal mít nakladatel zájem. Dnes žije s televizní vědmou a numeroložkou Moli Max.

Zbyněk Drda

Vítěz SuperStar 2006, kterému měla o rok později začít vysněná hudební kariéra. Natočil desku Pohled do očí a dokázal s ní vyhrát Slavíka v kategorii Skokan roku. Nejčerstvějším updatem na jeho stránce je příspěvek fanouška z loňského července. Zní: „Trencle suprový, ale mohl bys informovat i lidi, co nemají Facebook. Možná by to bylo přínosné, aby o tobě vědělo víc lidí, třeba kde jsi k vidění a přišli se podívat, že dobře zpíváš...“ 

Tila Tequila

Královna archaické sociální sítě MySpace. Narodila se v Singapuru jako Thien Thanh Thi Nguyen, do povědomí se dostala přes pózování pro Playboy, televizní moderování a tuningovou scénu. Mluví se o ní jako o zakladatelce trendu lovení co největšího počtu přátel na sociálních sítích (do té doby se kamarádilo jen s lidmi, které znáte). Vrchol kariéry měla v roce 2007, poté následoval sešup přes klasická domácí sexvidea a pokusy o zpěv. Dnes největší rozruch budí jako designérka vaporizérů a bojuje proti iluminátům. 

Amy Winehouse

Výstřednice z Londýna natočila roku 2007 nejlepší desku svého života. Album Back to Black získalo v únoru 2008 pět cen Gram­my a vytvořilo tak nový rekord, pokud jde o počet ocenění, které kdy jaká umělkyně během jednoho večera získala. Zároveň se tak stala první a dosud jedinou Britkou, které se povedlo získat pět „gramofonků“. Klobouk dolů. Všude jí bylo tehdy plno, holky ve velkém kopírovaly její styl a zářila jasněji než Polárka. Než začala padat.

Lady Sovereign

V roce 2007 se o ní mluvilo jako o největší naději obskurního hudebního odvětví zvaného grime (britský hiphop). Díky prořízlé puse jí hodil lano samotný Jay-Z, Lady nahrála album Public Warning a singl Love Me or Hate Me (Fuck You!!!!) se hrál doslova všude. Tím její kariéra skončila.

Brandon Davis

Zlatý chlapec, dědic petrolejářské firmy, který se v roce 2007 objevoval ve všech bulvárech jako nejlepší kámoš Paris Hiltonové. Doslova hvězdnou slávu mu zajistilo video, ve kterém prohlašuje, že Lindsay Lohanová smrdí. Od té doby se po něm zase slehla zem.

Mika

V roce 2007 se o něm mluvilo jako o nástupci Freddieho Mercuryho a singl Grace Kelly se hrál doslova všude. Povedlo se mu i druhé album, ale při práci na třetím se zasekl a namísto očekávaného úspěchu se začal propadat do hlubin zapomnění. Poslední hřebíček do rakvičky byl zatlučen, když se v roce 2013 objevil jako porotce X Factoru. V Itálii.

Kim Dotcom Schmitz

V éře, kdy doslova každý film, software nebo album bylo možné sosnout ze sdílecích serverů, byl Kim Dotcom největší celebritou internetové scény (taky měří dva metry a váží dva metráky). Server Megaupload nastartoval v roce 2005 a spolu s Rapidshare byl nejoblíbenějším úložištěm používaným na veřejných i uzavřených warez fórech a generoval kolem 5 % veškerého provozu na internetu. Na rozdíl od majitele Rapidshare se ale Kim Schmitz netajil tím, že mu to vynáší miliony, pročež byl vždy v hledáčku policie. V roce 2012 byl zatčen, obviněn z nekonečné řady přestupků a zločinů a od té doby se věnuje soudům.

Juicy Couture

Juicy sice není celebrita, ale módní značka, nicméně v jejích velurových teplácích se v roce 2007 promenádoval doslova každý, kdo ve vysoké společnosti něco znamenal (čti Paris a její kamarádi). Majitelé byli tak nadržení obrovským úspěchem, že začali chrlit nekonečné řady čím dál tím strašnějších oblečků, parfémů a další cetek, pročež za pár let šla celá firma ke dnu.

AddThis
3 comments
marmed
marmed

Ještě aby se po Amy neslehla zem, když už je asi šest let pod ní...

flcr96
flcr96

Amy? jako vážně?

Téma

Co se stane ve světě

Mohlo by se zdát, že se v roce 2017 nic významného nestalo. A možná je to pravda. Posuďte sami...

Téma

To bude fičák!

Takhle nějak jsme uvažovali o budoucnosti v roce 2007.

Podobné články: Téma

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Rodiče, k tabuli!

Ještě celkem nedávno panoval mezi rodinou a školou hezky zavedený vztah založený na pravidle „pan učitel má vždycky pravdu, tak si nestěžuj, nebo ti ještě jednu přidám“. Dnes je, zdá se, všechno úplně jinak.

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Když vidím Cestu do hlubin študákovy duše, tak těm kantorům skoro závidím

Radomíra Divíšková má s učitelskou a ředitelskou rolí dlouhou zkušenost, a tím pádem i přehled o tom, jak se vztah rodičů a školy mění. Stručně řečeno: mění se hodně.

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Co jste nevěděli o školních jídelnách

Školní jídelny dávno nejsou jen o koprovkách a buchtičkách se šodó. Hele!
COOKIES
Google+