Téma

Web 2007

Sice byl rok 2007, ale to už jsme internet prolézali běžně a vrhali se i do jeho temných zákoutí. Byli jsme mistry chatování a prohlížení bizarních webů. Co frčelo?

AddThis

Superrychlý internet

36 % českých uživatelů internetu mělo rychlost 2 Mbit/s a vyšší! Na sosnutí filmu se čekalo i pár hodin. To jsme si pak těch Pirátů z Karibiku vážili!

Dozor nad sítí

Ještě panovala iluze, že internet je možné nějak krotit. Zpravodajské servery začaly umožňovat přístup do diskusí pod články pouze registrovaným uživatelům a věřili, že tím vymýtí vulgarity a vzájemné napadání.

Seznamka na Lidé.cz

Seznamácký komunitní server Lidé.cz většina lidí používala jako nejnavštěvovanější virtuální seznamku (registrováno bylo skoro 650 tisíc mužů a 770 tisíc žen), která tím ostře konkurovala triumvirátu seznamka.cz, xchat.cz, rande.cz.

Diskuse

Na Lidé.cz mohl každý trouba. Jestli jste patřili k zasvěcencům, scházeli jste se v diskusních místnostech na Okounu, Lopuchu a elita pak na uzavřeném Nyxu.

Admini

Diskuse na fórech bývala moderována adminy a uživatelé se tak dokázali víceméně bez urážek domluvit. Kdo trolil, byl vyhozen („dostal banána“).

Kompost vs. Pooh

Kompost.cz byl černohumorní server založený triem Fuka, Baldýnský, Vychopeň. Kolem Pooh.cz se zase soustřeďovali bloggeři Dočekal, Hasalík a Hulán (aka český Chuck Norris). Legrační přestřelky těchto dvou partiček bavily celý český internet, respektive tu část, která takové záležitosti vnímala (čti: lidi na Nyxu a Okounu).

AddThis
0 comments

Téma

Předpovědi z roku 2007

Jak jsme tehdy pohlíželi do vzdálené budoucnosti.

Téma

Pokec s robotem

Umělá inteligence se za posledních deset let hodně vyvinula. Myslící roboti jsou tak v kurzu, že i takový Stephen Hawking považoval za nutné před nimi varovat. Tak jsme s nimi dali řeč o tom, jak se dívají na uplynulou dekádu. No, jednoduché to nebylo.

Podobné články: Téma

2017 | 5 | Harddiskobolos

Clicky místo kliků

„Neseď už u toho kompjůtru a mazej se proběhnout ven.“ Tuhle větu zaslechlo snad každé dítě vyrůstající v době počítačové. Rodiče to mysleli dobře, protože jak známo, pohyb na čerstvém vzduchu je půl zdraví, a když v něm dítko nalezne zalíbení, existuje i šance, že coby profesionální sportovec někdy v budoucnu zajistí rodinu. Než ale začnete nahánět svou ratolest v pět ráno do vymrzlé lední haly, tak zpomalte. Možná že byste ho radši měli nechat v klidu pařit gamesy.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Kolik máš APM?

Deset hodin denně, šest dní v týdnu - tak vypadá trénink špičkových e-sportovců.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Jak vydělat na e-sportech

Hrajete gamesy a chcete, aby vám to hodilo nějakou tu kačku? Tak mrkněte na náš návod, jak se toho zhostit.
COOKIES
Google+