Téma

Web 2007

Sice byl rok 2007, ale to už jsme internet prolézali běžně a vrhali se i do jeho temných zákoutí. Byli jsme mistry chatování a prohlížení bizarních webů. Co frčelo?

AddThis

Superrychlý internet

36 % českých uživatelů internetu mělo rychlost 2 Mbit/s a vyšší! Na sosnutí filmu se čekalo i pár hodin. To jsme si pak těch Pirátů z Karibiku vážili!

Dozor nad sítí

Ještě panovala iluze, že internet je možné nějak krotit. Zpravodajské servery začaly umožňovat přístup do diskusí pod články pouze registrovaným uživatelům a věřili, že tím vymýtí vulgarity a vzájemné napadání.

Seznamka na Lidé.cz

Seznamácký komunitní server Lidé.cz většina lidí používala jako nejnavštěvovanější virtuální seznamku (registrováno bylo skoro 650 tisíc mužů a 770 tisíc žen), která tím ostře konkurovala triumvirátu seznamka.cz, xchat.cz, rande.cz.

Diskuse

Na Lidé.cz mohl každý trouba. Jestli jste patřili k zasvěcencům, scházeli jste se v diskusních místnostech na Okounu, Lopuchu a elita pak na uzavřeném Nyxu.

Admini

Diskuse na fórech bývala moderována adminy a uživatelé se tak dokázali víceméně bez urážek domluvit. Kdo trolil, byl vyhozen („dostal banána“).

Kompost vs. Pooh

Kompost.cz byl černohumorní server založený triem Fuka, Baldýnský, Vychopeň. Kolem Pooh.cz se zase soustřeďovali bloggeři Dočekal, Hasalík a Hulán (aka český Chuck Norris). Legrační přestřelky těchto dvou partiček bavily celý český internet, respektive tu část, která takové záležitosti vnímala (čti: lidi na Nyxu a Okounu).

AddThis
0 comments

Téma

Předpovědi z roku 2007

Jak jsme tehdy pohlíželi do vzdálené budoucnosti.

Téma

Pokec s robotem

Umělá inteligence se za posledních deset let hodně vyvinula. Myslící roboti jsou tak v kurzu, že i takový Stephen Hawking považoval za nutné před nimi varovat. Tak jsme s nimi dali řeč o tom, jak se dívají na uplynulou dekádu. No, jednoduché to nebylo.

Podobné články: Téma

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Rodiče, k tabuli!

Ještě celkem nedávno panoval mezi rodinou a školou hezky zavedený vztah založený na pravidle „pan učitel má vždycky pravdu, tak si nestěžuj, nebo ti ještě jednu přidám“. Dnes je, zdá se, všechno úplně jinak.

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Když vidím Cestu do hlubin študákovy duše, tak těm kantorům skoro závidím

Radomíra Divíšková má s učitelskou a ředitelskou rolí dlouhou zkušenost, a tím pádem i přehled o tom, jak se vztah rodičů a školy mění. Stručně řečeno: mění se hodně.

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Co jste nevěděli o školních jídelnách

Školní jídelny dávno nejsou jen o koprovkách a buchtičkách se šodó. Hele!
COOKIES
Google+