Sporák

Indické kuře z Bubenče

„Indická kuchyně je složitá a zdlouhavá. Pro koření abys letěl do Bombaje. A ještě to musíš péct v hliněné peci.“ Tak tyhle výmluvy jsou už vyčpělé jak česnek z Číny. Sumudu nám ukázala, že pravá Indie jde udělat i ve studentském bytě v pražské Bubenči, navíc z ingrediencí z místní sámošky.
AddThis
  • Foto: Michael Kratochvíl

Uvařte citronovou rýži

Nejdřív si uvařte rýži a dejte stranou. V pánvi rozehřejte 2–3 lžíce oleje a přihoďte na ni hořčičná semínka, urad dal (indickou čočku), arašídy, celé chilli papričky a bobkový list nebo pár kari listů. Pořádně vše zamíchejte, pak přidejte kurkumu a ještě promíchejte, ať se všechny chutě spojí. Sundejte pánev z plotny, do směsi vmíchejte rýži, na závěr zakápněte šťávou z citronu, osolte, opepřete a zamíchejte.

Naložte kuře

Nastrouhejte do mísy česnek a zázvor. Přidejte polévkovou lžičku směsi tandoori masala, lžíci jogurtu, lžíci oleje, sůl, pepř a všechno to smíchejte. Vedle si očistěte kuřecí paličky nebo křídla nebo oboje (kůži nechte), které pak naložte do tandoori směsi a přes noc nechte uležet. Den druhý naložené kuře pečte zakryté 45 minut na 150 °C (ideálně v horkovzdušné troubě) a mezitím uvařte rýži. Na posledních 15 minut stáhněte teplotu a nechte otevřenou nádobu. Upečené paličky posypte čerstvým koriandrem a zakápněte citronem.

Tip, jak na basmati

Rýži proplachujte, dokud z ní neteče čirá voda. Pak přendejte do mísy, zalijte vodou tak, aby byla ponořená, a nechte ji takto 15 minut. Mezitím dejte vařit vodu (správný poměr je 1 hrnek rýže : 1,5 hrnku vody). Rýži sceďte, přendejte do hrnce s vroucí vodou, osolte a přiveďte k varu. Pod pokličkou pak vařte na mírném ohni zhruba 5 minut.

Orientální kráska ze zemědělky

Na pražské hnojárně to všechno začalo. Během studií tropů a subtropů se tady potkali Sumudini rodiče – mamka ze Srí Lanky, taťka z Indie, zůstali tu a narodila se jim Sumudu. Naše hostitelka je tedy Češka jak Brno s exotickými rysy, které by jí i disneyovské princezničky mohly závidět. Kromě diplomu z ČZÚ má teď zaděláno na doktorát.

Co je potřeba na citronovou rýži

2,5 hrnku rýže basmati
3 bobkové nebo kari listy
1 citron
1 lžička hořčičných semínek (černých)
2 lžíce urad dal (indická čočka)
1 hrst arašídů nebo kešú oříšků
3 celé sušené chilli papričky
2 lžičky kurkumy
2 lžíce olivového oleje
sůl
pepř


A na Tandoori chicken

1 lžíce tučného bílého jogurtu
2 lžičky nastrouhaného zázvoru
3 stroužky česneku
1 lžíce kořenící směsi tandoori masala
1 lžíce oleje
šťáva z 1 citronu
6 kuřecích paliček (nebo křidýlek)
hrst čerstvého koriandru
sůl 
pepř

AddThis
0 comments

Zoom

Podfuky na kickstarterech

Crowdfunding neboli kolektivní financování patří k tomu nejlepšímu, co se na internetech objevilo. Na rozdíl od jiných super nápadů, jako je třeba teledildonika, totiž fakt funguje. Ne ale vždycky. Anebo funguje, ale jenom proto, že si někdo ze svých příznivců udělal dobrý den.

Remix

Prkna, která znamenala pád na kokos

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet v říjnu.

Podobné články: Sporák

2018 | 9 | Země All Inclusive

Argentinský dort z brkaše

Pro Argentince je důležité, když se můžou dobře najíst. A tak přijmou jakoukoliv záminku k setkání ať už s rodinou, nebo přáteli, protože setkání je v Argentině hlavně o jídle a grilování. To nám Adrian vyprávěl, když hostům holešovické kavárny rožnil šťavnaté steaky, zatímco mu v troubě zlátl tradiční argentinský pokrm Pastel de Papa, tedy BBD – báječný bramborový dort.

2018 | 8 | Chodiči

Uplácejte si tortilly

Tradiční mexická kuchyně je rychlá, úsporná (tedy používá minimum surovin), často bezlepková a nepohrdnou jí ani vegani. Pro mexické ingredience už navíc nemusíte chodit daleko, seženete je na internetu i ve větších sámoškách. My jsme byli nadšení z tzv. sopes, minitortillek se vším možným dobrým, které si náš hostitel Eduardo dělává k snídani. Mrkněte na jeho umění v kuchyni. Nebo kuchyni v umění? Eduardo je totiž umělec.

2018 | 6 | Kdo chce hasit, musí hořet

Ogórkowa sezóna

Žádné pirohy ani bigos… Když jsem se našeho polského hostitele ptala, co z jejich rodinné kuchařky nám uvaří, vytáhl z lednice sklenici okurek. Pokud prý chceme ochutnat něco, co se jí v mnoha polských domácnostech, ale není to tak světoznámé jako třeba žurek, pak je to jednoznačně „zupa“ z kvašáků. Polévky jsou v Polsku totiž hodně oblíbené – zasytí, vydrží a skoro nic nestojí. Pokud si ji tedy neuděláte stejně vydatnou, jak tomu bylo u nás.
Google+