Téma

Dejte si koninu

Lidi se dělí na dva druhy. Pro jedny je koňský salám pochoutka, pro druhé zločin.
AddThis

V roce 2011 byla odvysílána speciální epizoda televizní kulinářské soutěže Top Chef Canada, ve které měli kuchaři připravovat pokrmy inspirované francouzskou kuchyní. V jednom úkolu přišlo na přípravu neobvyklých mas (francouzská kuchyně, že ano) a jeden ze soutěžících si mezi žabíma nohama, šneky a rozličnými vnitřnostmi vylosoval koňskou svíčkovou. Autentický tatarák pobyl na obrazovce pouhých 45 vteřin, ale způsobil takový poprask, že Food Network musel epizodu stáhnout z vysílání i z online archivu a facebooková stránka Boycott Top Chef – Protect the Horses, olajkovaná skoro 6000 milovníky koní, byla aktivní ještě vloni. 
Za nedílnou součást kuchyně naopak považují koninu v Jižní Americe, v Asii, hlavně v Japonsku, Indonésii, Číně, Mongolsku, Uzbekistánu a Kazachstánu, kde je koňská klobása kazy považováná za národní delikatesu. V Evropě se koňské maso běžně připravuje ve Francii, Itálii, Španělsku, v Německu, Belgii, Skotsku, Polsku a koninu seženete i u nás. Je ale dost dobře možné, že ho v klidu žvýkají strávníci i jinde, protože chuťově a vizuál­ně je konina v podstatě nerozeznatelná od hovězího. Možná si vzpomenete, že vloni Europol rozbil velkou organizovanou skupinu obchodníků, která načerno dodávala koňské maso do restaurací a velkoobchodů a dostala ho i do tak exponovaných firem, jako je Tesco, Nestlé nebo Ikea, kde se z koniny připravovaly oblíbené masové kuličky. 
Kontroverze spojená s koňským masem sahá daleko do minulosti. Konina kdysi patřila do jídelníčku jak v Asii, tak u evropských pohanských národů. V roce 732 ji ale ediktem zapověděl papež Řehoř III. Zákaz se ale nikdy úplně neuchytil a koňské maso je dnes naprosto tabu pouze v USA, kde neexistují ani řezníci specializovaní na porážku koní, a v židovské kuchyni, protože kopytníci nejsou košer (halal stravování koně taky úplně nemusí). 
Zatímco většina lidí odmítá jíst koně kvůli tomu, že jsou ňuňu, existuje i řada legitimních důvodů, proč bychom je neměli mlít do párků. Většina evropských koní je dnes chována pro jezdecké a závodní účely. Dostávají proto antiparazitika, antibiotika, protizánětlivé léky, uvolňovače svalstva, léky na spaní, steroidy a barbituráty, které v mase zůstávají dlouho po porážce. Stává se pravidelně, že veterináři zachytí v prodeji maso obsahující fenylbutazon nebo jiné léky pro lidskou spotřebu zakázané. V jediném českém koňském řeznictví U Čadilů v Táboře proto dovážejí maso z Argentiny, kde koně chovají ve volných výbězích. Zatímco dřív se zpracovávalo maso z nuceného výseku starých a poraněných koní do levných uzenin, dnes si na mase s nízkým obsahem tuku a nasládlou chutí můžete klidně pochutnat. 

AddThis
0 comments

Téma

Jednorožci byli původně tlustí

Proč děvčátka milují koníky a poníky, by se dalo pochopit. Ale odkud pramení jejich fascinace mutantem, kterému z čela čouhá roh?

Téma

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+