Téma

Plus drobty

Nevíme, jestli koně dělají lidiny, ale lidi rozhodně koniny jo. Pár z nich si můžete připomenout.

AddThis

Hobby-horsing

Sport pro holčičky, které mají rády koníčky, ale mají hluboko do kapsičky. Jezdkyně při něm cválají překážkovou dráhou, přičemž si mezi nožkami přidržují dřevěnou tyč s koňskou hlavou. Baštou hobby-horsingu je Finsko, kde se mu věnuje více než 10 000 lidí ve věku 10–18 let. Provozuje se ale v celé Evropě a byl o něm natočen i film Hobbyhorse Revolution.

Koňodlaci

Pro ještě větší koňské zapálence může být zajímavé téma theriantropie, což je stav, kdy se člověk převtěluje ve zvíře. Nejčastější formou je lykan­tropie, při které se člověk mění ve vlka a je z něj vlkodlak, ale při troše štěstí se může povést i álogotropie, tedy přeměna v koníka. Oproti nebezpečným vlkodlakům jsou koňodlaci mírní tvorové, kteří se za úplňku jdou někam proběhnout a napást se. Když se nepovede přeměna tělesná, můžete makat na vtělení duševním. Ve Hře o trůny jsou pomalu všichni hlavní hrdinové schopni přemístit svou mysl i do těl vlků a dravých ptáků. S koněm by to mělo jít daleko lépe, protože má velkou hlavu. Dávejte ale pozor, aby se ve vás neprobudila druhová dysforie, což je psychická porucha, při které jedinec trpí představou, že je uvězněn v lidském těle, a přitom by měl být zvíře. 

Hobby a koníčky

Víte, proč se zálibě říká koníček? Protože péče o koně je tak náročná, že nám kdysi zabírala všechen čas, který dnes věnujeme blbinám. Zajímavé je, že stejný původ má i anglické „hobby“. Říká se tak malým jezdeckým koníkům, nebo chcete-li koníčkům. 

Antropomorfní koně

Na stránkách Asociace chovatelů antropomorfních koní se dozvíte, že si „hrajeme na koně, i když pravda trochu sofistikovanějším způsobem, než když vás tatínek vozil na koníčka jako škvrně“. Takzvaná „ponyplay“ je záliba sadomasochistů, při které se submisivní jedinec převléká za koně a jeho dominantní partner ho ovládá, krotí, drezíruje a trestá, ale taky o něj pečuje, krmí ho a odměňuje. Podle expertů z ACHAK se ponyplay praktikuje cca 6000 let. Také upozorňují na to, že ponyplay není formou sexuálních orgií, ale spíš her a předeher. Jestli máte zájem, tak ACHAK pořádá pravidelná setkání, závody a dostihy. Mějte ale na paměti, že postroje a masky se musí nechat šít na míru a přijdou na dost peněz.

Koně na Děvíně

Na náhorní plošině poblíž kopce Děvín, které se říká Dívčí hrady, vyrůstá volnočasový areál, kde budou chováni koně Převalského. Náhoda? Nemyslíme si. 

smutnej kůň

Nejdepresivnější televizní kůň od dob Artaxe z Nekonečného příběhu se jmenuje BoJack. Hraje v seriálu BoJack Horseman, pije, lituje se a vzpomíná na doby, kdy byl hvězdou sitcomu. Málokdy jindy se stane, že při závěrečné znělce kresleného seriálu musíte tvrdit, že vám jenom něco spadlo do oka.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Myslíte si, že všechno důležité už víte z novin? OMYL!

Téma

Jednorožci byli původně tlustí

Proč děvčátka milují koníky a poníky, by se dalo pochopit. Ale odkud pramení jejich fascinace mutantem, kterému z čela čouhá roh?

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+