Sporák

Filipínská vejce

Naše hostitelka Kamille je na rozdíl od svých masožravých krajanů z Filipín vegetariánka. Ale problém to nebyl. Připravila nám tradiční filipínský oběd složený ze dvou specialit. Až tortang talong a ginisang ampalayu sami ochutnáte, jistě uznáte, že to nejsou jenom vajíčka ve dvou podobách, ale důležitou roli hraje i lilek, zázvor a další skvělé chutě a vůně.
AddThis
  • Text: Helena Suchá

Filipínka z Chodova

„Proč zrovna Česko? Ani nevím, chtěla jsem pryč, poznat svět. Chtěla jsem do Dubaje, a nakonec mě to zaválo sem.“ Potřeba pomáhat druhým Kamille dostala do sirotčince v Saúdské Arábii, k nám ji přivedla nabídka práce pečovatelky o seniory. Dnes dělá v anglické školce, kde také potkala svého přítele, britského hudebníka Steva. On jí komponuje, ona mu vaří a společně na Chodově chovají želvy. (Nikoli pro gastronomické účely!)

2_18_cilichilli-Mohykani-silnic_Sporák_1A

Lilková omeleta

(tortang talong)

1 –––  Opláchněte lilky, podélně rozpulte a pečte v troubě na 180 °C zhruba 40 minut, dokud nezměknou. Mezitím si připravte rýži. Propláchněte ji a pak v hrnci zalijte studenou vodou, přidejte špetku soli a rukama promíchejte (doporučený poměr rýže : voda je 1 : 1,5). Vařte ji zhruba 10 minut. 

2 ––– Když bude lilkům zbývat asi deset minut, připravte ostatní ingredience. Rozklepněte vejce do mísy, přidejte špetku soli a pepře a rozšlehejte. Vedle nakrájejte na kostičky rajče a cibuli, na drobno nasekejte koriandr a vše zamíchejte s vejci. 

3 ––– Vyndejte lilky z trouby, a když vychladnou, tak vnitřek lehce rozmačkejte vidličkou. Vložte je nejprve do vaječné směsi a pak do pánve s rozpáleným olejem. Navrch každého lilku naneste ještě zbytek zeleniny z mísy a smažte z obou stran, dokud se vajíčko nezatáhne. Na talíř servírujte s kopečkem rýže.


soté z hořkého melounu

(ginisang ampalaya)

1 –––  Dva hořké melouny podélně rozpulte, vydlabejte z nich zrníčka, nakrájejte na plátky a dejte do mísy. Posolte je a promíchejte (meloun je pak méně hořký). Nakrájejte na drobno půlku zázvoru a česnek, cibuli zase na plátky a rajčata na větší kusy. V míse si rozšlehejte vejce, přidejte špetku soli, pepř a lžičku oregana s bazalkou. 

2 ––– Na pánvi si orestujte cibuli do sklovata, přidejte česnek se zázvorem a po chvíli míchání i rajčata. Když změknou, tak je lehce vařečkou rozmačkejte a nakonec přidejte i hořký meloun. Po chvíli dušení zalijte zeleninu rozšlehanými vejci. Nechte je lehce zatáhnout a promíchejte. Nakonec směs zakápněte citronovou šťávou a míchejte, dokud směs neztuhne. A je hotovo!

Hořký Meloun

Vypadá jako okurka, ale okurka to není. Hořký meloun neboli momordika chutná tak, jak se jmenuje, ale špatně vám po něm rozhodně nebude. Tahle zelenina z Asie a Jižní Ameriky léčí řadu neduhů, jako jsou astma, vysoký tlak, příznaky cukrovky či žaludeční obtíže, a dokonce prý zabíjí rakovinné buňky. Až vám příště bude šoufl, místo do lékárny to vezměte do nejbližší vietnamské tržnice, třeba do pražské Sapy!

Co bude potřeba:

Tortang talong

–  2 lilky
–  2 hrnky rýže
–  5 vajec
–  1 rajče
–  1 cibule
–  hrst čerstvého koriandru
–  sůl a pepř
–  olivový olej

Ginisang ampalaya

–  2 hořké melouny
–  asi 7 cm oloupaného zázvoru
–  2 stroužky česneku
–  1 cibule
–  2 rajčata
–  3 vejce
–  1 lžička směsi sušeného oregana a bazalky
–  1/2 citronu
–  sůl a pepř
–––  olivový olej

AddThis
0 comments

Zoom

Pohádky o perverzních prasátcích

Možná vám to uniklo, ale před pár týdny se YouTube rozhodlo zakročit proti skupině velmi sledovaných videokanálů, které zahlcují internet úchylnými parodiemi oblíbených dětských pohádek. Možná vám také uniklo, že to zdaleka není to nejhorší, co vaše děti může na internetu potkat.

Remix

U nás doma

V únoru můžete ledatak spát, jíst nebo někam zajít za kulturou. Někam, kde je teplo. Třeba na výstavu nebo do knihkupectví pro knížku. Tak se mrkněte na naše tipy a neprohloupíte.

Podobné články: Sporák

2018 | 4 | Vypěstuj si ráj

Nigerijské dušení

„Lidé v Nigérii jsou možná chudí, ale také jsou vděční, milující a vstřícní. Takže když už se doma něco vaří, nevaří se jen pro blízkou rodinu, ale pro celou ulici. Dveře jsou otevřené a každý může přijít a najíst se – takhle se to dělá v Africe.“ A tak jsme se s věčně usměvavou Jessicou rozhodli udělat tradiční „stew“ čili dušené maso pro celé pražské Modřany. Kdyby to totiž bylo jenom na nás, tak tam sedíme a jíme ještě dnes.

2018 | 3 | Svět ve vatě

Enyky, benyky varenyky

V březnovém Čili pro změnu zavítáme do ukrajinské kuchyně. Teda ona je to kuchyně v Česku, ale vládne v ní ukrajinská kuchařka. A to dost dobře.

2018 | 1 | Spolubydlící

Turek chytá lilky

Spousta lidí si pod pojmem turecké speciality představí akorát kebab a turecký med. Přitom je kuchyně z Blízkého východu pestřejší než anatolský koberec. S Turkem Bedirem jsme se chvíli vyžívali v lilku. A co nám z toho vyšlo? Turecká kuchyně je jednoduchá, lahodná a dobře stravitelná – vyzkoušejte sami.
COOKIES
Google+