Letem světem

Šanghajská romance

Z romantických filmů známe hodně klišovitých balicích hlášek, ale tady v Šanghaji hollywoodské skvosty volně přechází v realitu. To, co vy pošlete svému ex ve tři ráno v alkoholovém opojení, je slabý čajíček oproti tomu, co za perly dokážou vyplodit asijští chlapci. A někdy i za střízliva.
AddThis
  • Text v rámci projektu #jetovtobě: Mary Lee
  • Koláž: Yvans

Prvně se s někým musíte seznámit, že jo. A to nemusí být jen v klubu, i když to je nejčastější a nejvtipnější možnost. Hudba totiž duní natolik, že ani netušíte, jestli na vás ten pohledný mladý chlapec mluví čínsky, anglicky, svahilsky nebo jiným světovým jazykem. A vlastně si ani nejste jistí tím, zda není příliš mladý, protože věk se nám Evropanům u lidí z Asie odhaduje těžko. A i o tom, zda je chlapec, máte trochu pochyby, tady to někdy bývá ošemetná záležitost. Raději na něj tedy máváte mobilem, na kterém svítí váš QR kód, a on si jej může „ojet” skenerem a přidat mezi kontakty. Hračka, doposud žádné trapné hlášky, vše může proběhnout v tichosti. Případně si ještě vyměníte pár vět, které však musíte poslat  přes mobil, protože vás ten druhý opravdu nemůže slyšet a křičet do ucha mu nehodláte, minimálně ne do třetího rande. 
A pak přijde první zpráva. Neškodné „Hi“, na které buď odpovíte hned, pokud jste doposud při smyslech, nebo až druhý den s doznívající kocovinou. Pak se vás možná ještě zeptá na to, odkud jste (bude překvapený, že nejste z Ruska, protože víc zemí asi ani nezná), pak co studujete, ale ti nejvíc nevybouření vytáhnou velký zbraně už v další zprávě. „Ahoj, nemáš provázek? Chtěl bych navázat kontakt“ nebo „Modrooká holka je pro mě důvod se zamilovat“ vám naženou husí kůži, zvednou kufr a zběsilým mačkáním „Smazat kontakt“ si málem rozbijete displej.
Aspoň budete mít ráno památku, až si začnete pročítat ty perly, které jste chlapcům ve večerním opojení sdělovaly. Mnohdy je to něco na způsob  (Jsi fakt pěknej), takže je vám rázem špatně nejen z nekvalitního alkoholu, který jste v klubech předešlého večera pily zadarmo (bohatí Číňani zjevně rádi sledují, jak se pije po evropsku), ale i z vlastních opilých výroků. A co je nejhorší, platí tu ono neblahé pravidlo, že ať je to v noci jakkoli velkej fešák, ve dne je kouzlo fuč.

3-2018_cilichilli-Svet_ ve_vate-Letem_svetem_2A

Jiskřička naděje

Ale vše není ztraceno, řekněme, že se najde typ, co vás neodradí hned ve druhé či třetí zprávě, a vy si domluvíte rande. Malé upozornění, i když by z vaší strany šlo jen o „Zajdeme na kafe a uvidíme“, oni se už po 5 minutách budou netrpělivě ptát, jestli jste odteď jeho přítelkyně. A budou to myslet vážně. Rande jako takové může být výhra, nebo propadák, záleží, na koho jste narazili. V případě dospělejšího a vyzrálejšího jedince-pracanta můžete zažít bohatou večeři o několika chodech, kino a zaplacení taxíku domů. V mnoha ohledech sen každé holky. Nebo v případě chudého studenta zažijete nejtrapnější večeři v historii. V univerzitní jídelně. Domů přece dojedete na kole a na kino zapomeňte, to je snad jasný. To ještě ujde, protože také můžete dostat dárek z pravé lásky. Gumový náramek z nějaké akce, na které byl. Doteď netuším, co to vlastně mělo znamenat, podle konspiračních teorií mých kamarádek jsem už přivdaná do rodiny, a to pouze proto, že jsem dar přijala a nechtěla zranit jeho city odmítnutím tak vzácného šperku. Už to nikdy ani nezjistím, po pár arogantních zprávách jsem se vzdala vidiny krásné čínské svatby a kontakt smazala. 

Virtuální horor

No a až se budete jednoho dne hodně nudit a vaše ego bude potřebovat vzpruhu, zkuste čínskou verzi Tinderu. Asi z toho nic nebude, protože budou mít všichni ty nejhorší a zároveň nejvtipnější přezdívky (zde si představte něco na způsob PussyDestroyer69 a u toho fotka tak čtrnáctiletého Číňana v brejličkách a s pěšinkou uprostřed) a anglicky nebudou umět ani žbleptnout, ale aspoň se vám vším tím smíchem prodlouží život. Já se musím přiznat, že jsem tam dokázala vydržet přesně pět minut a od té doby leží chuděra aplikace ladem. 
Co ale byla větší zábava, bylo Badoo, které jsme si jednoho typického pátečního večera stáhly s kamarádkami v hospodě s milionem piv nejrůznějších značek. Mezi nejlepšími výsledky byl třeba podivný mužík s vypláznutým jazykem (asi byl na zubařky). Další o sobě tvrdil, že je mu 28, vypadal na 38 a bydlel u maminky. Bjorn s ukázkovou modelovou fotkou à la plnej pekáč buchet, ale pohledem mnohonásobného vraha koťátek. Při stopadesáté profilové fotce se psem jsme frustrovaně házely mobily z okna. Nejděsivější moment ale nastal, když jsme byly na cestě domů posledním metrem a najednou mi došla zpráva od náhodného čínského týpka: „Are you at Hongkou?“. Což byl shodou okolností název další stanice, kam jsme mířily. To pak vytřeštíte oči a začnete se vyděšeně rozhlížet v dojmu, že vás za tu krátkou dobu virtuálního randění už vystopoval nějaký stalker a je vám v patách. Holky se vzhledem k situaci a mému výrazu smíchy málem válely po zemi. Na konci dne, kdy počáteční vlna zájmu, zpráv a srdíček přejde, si stejně uvědomíte, že jedinej dobrej pokec jste skrze tuto neuvěřitelně užitečnou appku měli s Čechem, na kterého jste narazili naprostou náhodou a jako jediný se nevytasil s větou: „Hey there beautiful.“

Závěrečný rozsudek 

Seznamování je výzva, o tom žádná, ale v Asii je to nepochopitelná hra přetvářky a přeslazených vět, které by ani Hugh Grant nebyl ochoten za velký balík peněz pronést. Muži tu nechápou, co to znamená být odmítnut, protože jsou to často rozmazlení „malí císaři“ a od žen očekávají, že se k nim budou chovat s náležitou obřadností jako za starých časů. Ale nejdřív je zahrnou komplimenty, které zní levně a lehce urážlivě. Takže, dámy, važte si českých chlapců, protože může být hůř.

AddThis
0 comments

Zoom

Amatéři, kteří to natřeli profíkům

Jeden by řek, že vědecké objevy mají na triku vědci. Ne vždycky je to ale tak. Někdy jim úspěšně fušují do řemesla nadšení amatéři, kteří učinili velmi zásadní objevy, rozlouskli dlouho odolávající problémy a posunuli nás o pořádný kus kupředu.

Sporák

Enyky, benyky varenyky

V březnovém Čili pro změnu zavítáme do ukrajinské kuchyně. Teda ona je to kuchyně v Česku, ale vládne v ní ukrajinská kuchařka. A to dost dobře.

Podobné články: Letem světem

2014 | 3 | Brno jako Brno

100 meetingů v Dubaji

Za sedmihvězdičkovým hotelem Burdž al-Arab zapadá slunce. Růžové světlo ozařuje siluety kotvících jachet. O kousek dál se tyčí panoráma mrakodrapové čtvrti Dubai Marina. V šíleně velkém nákupním středisku Dubai Mall se mezitím proplétají desetitisíce lidí z celého světa.

2014 | 2 | Jak prorazit na webu

Kobra naježená přes řeku

Jiskrné víno někdy svede, co ani šavle nedovede. Tohle gruzínské přísloví vydá za několik armád. Opijete se, přejíte se, objetí nebudou brát konce a nakonec se stanete dobrovolným kavkazským zajatcem.

2014 | 1 | Německo na talíři

Zevlování v království rumů

Tahle oblast patří zevlounům. Jsou všude, kam se podíváte. Zkouření rastamani povykující na každém rohu, pijani rumu na verandách, ležáci na plážích. Pohyb jen na předpis. Jsme na Guadeloupe.
Google+