Téma

Druhy zahrádkářů

Zahrádka je obrazem duše svého majitele, a protože je každý zahrádkář unikát, nenajdete dvě stejné ani v té největší kolonii. Pár základních druhů zahrádek a zahrádkářů se ale vysledovat dá.

AddThis

Zeleninář

Zahrádku má rozvrženou podle počítačově zpracovaného algoritmu výtěžnosti. Mezi záhonky se pohybuje na chůdách, protože experimentálně dokázal, že osázením cestiček zvýší roční úrodu fazolí o 374 gramů.

Kutil

Jeho zahrádka je tak nabitá vynálezy, zlepšováky a udělátky, že by na ní v podstatě nemusel ani hnout prstem, pokud by ovšem nemusel dřít od slunka do slunka, aby všechny ty vynálezy, zlepšováky a udělátka udržel v chodu.

Estét

Stromky prořezává zásadně podle zlatého řezu, kůlnu s nářadím udržuje v dokonalé feng-šuej harmonii a záhonky s maceškami kvetou podle vzorníku Pantone. 

naturalista

Trávu nekosí, listí neshrabuje, plevel nehubí, stromy nezastřihuje a nechává přírodu plynout. Radost z přirozené krásy mu kazí pouze soused, který věčně prudí kvůli pampeliškám, co mu semení na jeho anglický trávníček.

AddThis
0 comments

Téma

Městské zahrádky

Než na vás dojde řada v pořadníku čekatelů na členství v zahrádkářské kolonii, můžete se směle vrhnout do zahradničení přímo ve městě. Příležitostí máte dost a dost. Pravidelně aktualizovaná mapa spolku Kokoza ukazuje, že nějaká forma urbánního zemědělství se pěstuje na 390 místech v republice. Jen v Praze je jich celých 237.

Téma

Osobní ráj na dvaceti metrech čtverečních

David Macháč si zahrádky a zahrádkáře zvolil za téma svých fotografií náhodou. Nakonec se z jednorázového cyklu stalo dlouhodobé téma, které mu vloni vyneslo nominaci na Czech Press Photo.

Podobné články: Téma

2018 | 8 | Chodiči

Jezděte pěškobusem

Chůze z nás udělala pány tvorstva. Vážně. Celý příběh naší cesty na vrchol potravního řetězce začal v Africe někdy před 5 až 7 miliony lety, když se náš praprapředek australopiték rozhodl opustit bezpečí lesa a vydat se na pochod savanou. Aby ve vysoké trávě nezabloudil, musel se naučit chodit po zadních a s hlavou vzhůru. Když už mu to tak hezky štrádovalo, pouštěl se dál.

2018 | 8 | Chodiči

Proč šlapete?

Zeptali jsme se lidí, kteří chodí opravdu hodně, co na tom vidí.

2018 | 8 | Chodiči

Chodicí starter pack

Pár tipů na dlouhý pochod.
Google+