Téma

Druhy zahrádkářů

Zahrádka je obrazem duše svého majitele, a protože je každý zahrádkář unikát, nenajdete dvě stejné ani v té největší kolonii. Pár základních druhů zahrádek a zahrádkářů se ale vysledovat dá.

AddThis

Zeleninář

Zahrádku má rozvrženou podle počítačově zpracovaného algoritmu výtěžnosti. Mezi záhonky se pohybuje na chůdách, protože experimentálně dokázal, že osázením cestiček zvýší roční úrodu fazolí o 374 gramů.

Kutil

Jeho zahrádka je tak nabitá vynálezy, zlepšováky a udělátky, že by na ní v podstatě nemusel ani hnout prstem, pokud by ovšem nemusel dřít od slunka do slunka, aby všechny ty vynálezy, zlepšováky a udělátka udržel v chodu.

Estét

Stromky prořezává zásadně podle zlatého řezu, kůlnu s nářadím udržuje v dokonalé feng-šuej harmonii a záhonky s maceškami kvetou podle vzorníku Pantone. 

naturalista

Trávu nekosí, listí neshrabuje, plevel nehubí, stromy nezastřihuje a nechává přírodu plynout. Radost z přirozené krásy mu kazí pouze soused, který věčně prudí kvůli pampeliškám, co mu semení na jeho anglický trávníček.

AddThis
0 comments

Téma

Městské zahrádky

Než na vás dojde řada v pořadníku čekatelů na členství v zahrádkářské kolonii, můžete se směle vrhnout do zahradničení přímo ve městě. Příležitostí máte dost a dost. Pravidelně aktualizovaná mapa spolku Kokoza ukazuje, že nějaká forma urbánního zemědělství se pěstuje na 390 místech v republice. Jen v Praze je jich celých 237.

Téma

Osobní ráj na dvaceti metrech čtverečních

David Macháč si zahrádky a zahrádkáře zvolil za téma svých fotografií náhodou. Nakonec se z jednorázového cyklu stalo dlouhodobé téma, které mu vloni vyneslo nominaci na Czech Press Photo.

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+