Téma

Slavné dvojky vol. 2

A pokračujeme v krasojízdě. Teda druhých nejlepších krasojízdách.

AddThis

Druhý nejlepší skokan o tyči 

Asi se budete divit, ale je jím Sergej Bubka, držitel 35 světových rekordů. Jeho rekord 6,15 m z roku 1993 překonal po jednadvaceti letech o centimetr Francouz Renaud Lavillenie. 

Druhý nejtvrdší kámen

Po diamantu je druhým nejtvrdším nerostem korund. Chemici ho znají jako oxid hlinitý, šperkaři mu říkají rubín (když je červený) nebo safír (modrý) a milovníci klasických detektivek si ho pamatují jako karbunkl, který našel Sherlock Holmes ve voleti vánoční husy. 

Druhá nejvyšší hora v čr

Za Sněžkou zaostává Luční hora o asi 50 metrů. Třetí Studniční hora je s 1554 m jen o metr nižší. Obě najdete v Krkonoších.

Druhý člověk v historii, u kterého známe jméno

Podle knihy Sapiens: Stručná historie lidstva historika Yuvala Noaha Harariho je druhé zaznamenané jméno v historii „Gal-Sal“. Bylo nalezené na hliněné tabulce z roku asi 3100 př. n. l. ve větě: „Dva otroci, náleží Gal-Salovi.“ Jestli vás zajímá to první, tak je to asi o dvě století starší pan Kushim. 

Druhá nejstarší česká píseň

V druhé nejstarší písničce se zpívá: Svatý Václave, vévodo české země. Přesně se neví, kdy a kdo ji složil, ale pravděpodobně pochází z 11.–12. století. (Nejstarší je, jak jistě víte, Hospodine, pomiluj ny.)

Druhá nejlepší komedie století

Anketa, ve které diváci volili veselohru století, proběhla v roce 1998 a vyhrál ji film S tebou mě baví svět. Druhý byl Kolja. Třetí Tři oříšky pro Popelku. Ano, my víme, že Kolja není veselohra a Tři oříšky taky ne. 

Věčně druhý za Zátopkem

Dvě stříbrné na OH v Helsinkách získal za Emilem Zátopkem Alain Mimoun. Zátopka porazil až za 4 roky v Melbourne. 

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Nemůžete vyjíz z domu, aniž byste se občerstvili náloží nejzásadnějších a nejaktuálnějších zpráv z našeho Rozjezdu.

Téma

Ti druzí

Ayrton Senna jednou prohlásil, že každý závod má jen dva výsledky. Buď jste první, anebo jste poražený. Druhé místo pro něj a pro spoustu dalších alfasamců neexistuje. Stříbrný medailista je prostě jen vedoucí pole lůzrů.

Podobné články: Téma

2018 | 7 | Chodiči

Jezděte pěškobusem

Chůze z nás udělala pány tvorstva. Vážně. Celý příběh naší cesty na vrchol potravního řetězce začal v Africe někdy před 5 až 7 miliony lety, když se náš praprapředek australopiték rozhodl opustit bezpečí lesa a vydat se na pochod savanou. Aby ve vysoké trávě nezabloudil, musel se naučit chodit po zadních a s hlavou vzhůru. Když už mu to tak hezky štrádovalo, pouštěl se dál.

2018 | 7 | Chodiči

Proč šlapete?

Zeptali jsme se lidí, kteří chodí opravdu hodně, co na tom vidí.

2018 | 7 | Chodiči

Chodicí starter pack

Pár tipů na dlouhý pochod.
Google+