Téma

Slavné dvojky vol. 2

A pokračujeme v krasojízdě. Teda druhých nejlepších krasojízdách.

AddThis

Druhý nejlepší skokan o tyči 

Asi se budete divit, ale je jím Sergej Bubka, držitel 35 světových rekordů. Jeho rekord 6,15 m z roku 1993 překonal po jednadvaceti letech o centimetr Francouz Renaud Lavillenie. 

Druhý nejtvrdší kámen

Po diamantu je druhým nejtvrdším nerostem korund. Chemici ho znají jako oxid hlinitý, šperkaři mu říkají rubín (když je červený) nebo safír (modrý) a milovníci klasických detektivek si ho pamatují jako karbunkl, který našel Sherlock Holmes ve voleti vánoční husy. 

Druhá nejvyšší hora v čr

Za Sněžkou zaostává Luční hora o asi 50 metrů. Třetí Studniční hora je s 1554 m jen o metr nižší. Obě najdete v Krkonoších.

Druhý člověk v historii, u kterého známe jméno

Podle knihy Sapiens: Stručná historie lidstva historika Yuvala Noaha Harariho je druhé zaznamenané jméno v historii „Gal-Sal“. Bylo nalezené na hliněné tabulce z roku asi 3100 př. n. l. ve větě: „Dva otroci, náleží Gal-Salovi.“ Jestli vás zajímá to první, tak je to asi o dvě století starší pan Kushim. 

Druhá nejstarší česká píseň

V druhé nejstarší písničce se zpívá: Svatý Václave, vévodo české země. Přesně se neví, kdy a kdo ji složil, ale pravděpodobně pochází z 11.–12. století. (Nejstarší je, jak jistě víte, Hospodine, pomiluj ny.)

Druhá nejlepší komedie století

Anketa, ve které diváci volili veselohru století, proběhla v roce 1998 a vyhrál ji film S tebou mě baví svět. Druhý byl Kolja. Třetí Tři oříšky pro Popelku. Ano, my víme, že Kolja není veselohra a Tři oříšky taky ne. 

Věčně druhý za Zátopkem

Dvě stříbrné na OH v Helsinkách získal za Emilem Zátopkem Alain Mimoun. Zátopka porazil až za 4 roky v Melbourne. 

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Nemůžete vyjíz z domu, aniž byste se občerstvili náloží nejzásadnějších a nejaktuálnějších zpráv z našeho Rozjezdu.

Téma

Ti druzí

Ayrton Senna jednou prohlásil, že každý závod má jen dva výsledky. Buď jste první, anebo jste poražený. Druhé místo pro něj a pro spoustu dalších alfasamců neexistuje. Stříbrný medailista je prostě jen vedoucí pole lůzrů.

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+