Remix

Přiostřený mikrofon

V červnu byste neměli chybět na našem speciálním stand-upu. A to jako vážně!

AddThis

Wonder Woman

Miss Amerika Spitfire Company  


Spojení divadla a rapu? Žádný problém. Miss Amerika, nový projekt divadla Spitfire Company, vypráví „příběh ženy, která se zamilovala do města, v němž je cizinkou“. Neúprosný pohled na život na Manhattanu vychází z vlastních zkušeností Miřenky Čechové, která v New Yorku nějakou dobu žila. Její vyprávění do zvukového kabátu oblékl Martin Tvrdý (Bonus), vycházel při tom z reálných nahrávek, které pořizoval přímo na místech, kde se příběh odehrává. Představení na pomezí stand-upu, taneční performance a koncertu nabízí také unikátní projekci, která spojuje výrazné animace, fotografie Vojtěcha Brtnického nebo komiks malajského kreslíře Chin Yewa. Jeho hlavní hvězdou je ale Mckenzie Tomski (Miřenka Čechová), která téměř nesleze z pódia. Zpívá, rapuje a vypráví svůj příběh, který vychází v červnu také knižně. Sex ve městě? Wonder woman!

Vzhůru na palubu!

Altenburg 1964 Partyzánská 18/23, Praha 7, otevírá 2. 6. 


Z pražské náplavky se během let stal až na drobné výjimky čistě byznysový model, což se zřejmě dalo čekat, ale to neznamená, že by se s tím měli všichni smířit. Alternativní nadšenci hledají další kouty Prahy, kde by mohli začít z čistým stolem. A našli ho nedaleko Trojského mostu. Právě zde zakotvila někdejší nákladní loď Altenburg 1964, která se po dekádách služby a milionech odvezených tun štěrku nebo písku dočkala zaslouženého odpočinku. Tedy odpočinku pouze ve smyslu pevného kotviště, jinak bude na palubě zatraceně živo – chystají se koncerty, party, debaty, trhy a další akce, loď by se mohla postupně stát dalším kulturním centrem a střediskem mnoha podivuhodných dobrodružství. Altenburg 1964 hlásí otvíračku na první červnový víkend, v pondělí 11. 6. zde proběhne další zatěžkávací zkouška, koncert americké gothic-country formace Slim Cessna’s Auto Club. 

Metronome: Hromada hudebních ocenění v Holešovicích

Metronome Festival Prague 22.–23. 6., Výstaviště Praha Holešovice


Festival Metronome už se v Praze podle všeho zabydlel. A na třetí ročník přiváží opravdu zajímavá jména. Třeba dva muzikanty, kteří formovali americkou moderní hudbu – ostatně oba jsou členové tamní Rokenrolové síně slávy – a přitom se oba narodili ve Velké Británii. Přesněji John Cale ve Walesu a David Byrne ve Skotsku. A seznam jimi nekončí. Elektronické Chemical Brothers a triphopové Massive Attack představovat nemusíme. Kdyby jen tihle čtyři headlineři přivlekli pod pódium na Výstavišti v pražských Holešovicích všechny svoje Grammy a Brit Awards, byla by to slušná hromada. A dál už jen ve zkratce: Tom Odell, DJ sety bubeníka Blur Davea Rowntreeho nebo Sister Bliss z Faithless a pak také oslava 30 let Tata Bojs nebo návrat Sexy Dancers. Bude to stát za to. 

Zajeďte si na Vesmírnou odyseu

Kubrick’s 2001. 50 Years a Space Odyssey Deutsches Filmmuseum, Schaumainkai 41,
Frankfurt nad Mohanem, do 23. září


Rok 2001 je dnes dávno minulostí, ale bývaly doby, kdy právě tento letopočet znamenal synonymum pro sci-fi, a v některých kruzích tomu tak je dosud. Samotný Ridley Scott o snímku Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea prohlásil, že jde o nepřekonatelný vrchol žánru, a právě letos filmové zpracování nesmrtelného příběhu z pera Arthura C. Clarka slaví rovné půlstoletí od své premiéry. Německé filmové muzeum ve Frankfurtu u této příležitosti připravilo kouzelnou výstavu, která dokonale simuluje exkurzi do vesmírného korábu. K vidění jsou desítky rekvizit, kostýmů a dalších memorabilií, představeny jsou převratné režijní postupy a způsoby natáčení a k vidění je zde samozřejmě také snímek samotný. Nechybí ani Oscar, kterého snímek získal, nebo návod, jak správně používat toaletu v nulové gravitaci. 

Přiostřený mikrofon

Čili Stand-up 13. 6., od 20:00 hod., Rock Café Praha


Sto lidí v publiku, šest komiků na pódiu a jedna nabušená show. Pořádáme svůj první stand-upový večer a všichni jste zváni! Navíc budeme celou akci natáčet, takže se můžete se smíchem zarudlým obličejem objevit na netu v našem videu. To chcete. Sledujte Čilichili facebook pro více informací!

Zima v hlavní roli

The Terror 2018,  10 dílů 


Pozoruhodný televizní seriál The Terror kombinuje prvky hororu, psychologického thrilleru a dobrodružných příběhů. Vyprávění o lodích Královského námořnictva Erebus a HMS Terror, které uvízly nedaleko Arktidy, navíc vychází z reálných událostí odehrávajících se v polovině devatenáctého století. Celý projekt zaštítil známý režisér Ridley Scott. V hlavní roli zima, strach z neznáma, trvalá zkouška charakterů a také Ciarán Hinds, Jared Harris nebo grónská zpěvačka Nive Nielsen. Deprese, fantastická atmosféra a skvělý soundtrack, seriál je pro svou dotaženost oceňován také znalci historie.

Když tvoje kytka dělá lepší hudbu než ty

Plants FM


Vezměte citlivé senzory, připněte je na svou pokojovku a pomocí aplikace poslouchejte v reálném čase ambientní hudbu generovanou biopochody v rostlině. Pokud se nechcete sami pouštět do experimentů nebo máte smutný život bez jediné rostliny, na www.plants.fm najdete i živý stream a můžete porovnávat, jestli zní líp monstera, nebo fíkus.

„V Ohiu jsem se naučil šikovně proplouvat mezi různými náhradními tatínky. Třeba Steve, muž, který trpěl krizí středního věku, což dokazoval náušnicí. Tvářil jsem se, že náušnice jsou elegantní, a to tak přesvědčivě, že Steve považoval za vhodné propíchnout ucho i mně. Chip, alkoholu holdující policista, který požádal mámu o ruku po třídenní známosti, považoval moji náušnici za znak „holčičí změkčilosti“. Mazaně jsem mu namluvil, že mám rád policejní auta. A pak se objevil podivínský Ken se dvěma dětmi, jimž jsem se stal hodným bratříčkem. Ale v tom všem jsem lhal. Náušnice a policejní auta jsem nenáviděl a věděl jsem, že neuplyne ani rok a Kenovy děti zmizí z mého života. V Kentucky jsem nemusel předstírat, že jsem někým, kým nejsem, protože jediní muži v mém životě – bratři mé babičky a její švagři – mě už znali. Chtěl jsem, aby na mě byli pyšní? Samozřejmě, ale ne proto, že bych předstíral, že je mám rád. Já jsem je miloval doopravdy.“ 


J. D. VANCE: AMERICKÁ ELEGIE

 

Foto: www.ratiborice-ubytovani.cz

Jako u babičky? U Babičky

Babiččina chaloupka Zblov 1, Studnice


Jestli chcete strávit dovolenou nebo jen víkend v českých luzích a hájích, objevte malebnou část východních Čech. Babiččina chaloupka ve Zblově má šest postelí a obrovskou krásnou zahradu s grilem a posezením. Ale hlavně, tahle roubenka leží pár kiláků pěšky od Ratibořic a Babiččina údolí. Projít (nebo projet na kole) se můžete na Rudrův mlýn, Staré bělidlo nebo posedět u Viktorčina splavu. Co by kamenem dohodil jsou i pevnost Dobrošov, Kuks, Opočno nebo Adršpach.

Nejlepší ramen v Berlíně

Cocolo Ramen: Gipsstr. 3 Berlín


Nejhutnější a nejchutnější ramen na sever od Prahy najdete u našich sousedů. Vydatná japonská nudlová polévka plná masa, vajec a dalších přísad vám naplní břicho na výletování po hipsterských ulicích čtvrti Mitte. Než si objednáte mísu téhle chuťovky, většina návštěvníků doporučuje jako předkrm místní knedlíčky gyoza. Nemáte zač.

Západočeský all stars tým

Povodí Ohře


Čas od času se na české hudební scéně objeví nečekané spojení, které přinese unikátní výsledky. Tak tomu bylo před asi sedmi lety, kdy se členové plzeňských Climatizado spojili se Sisim, někdejším zpěvákem chebských Esqmeg. Skupina Štěstí zazářila a zmizela. Právě na Štěstí navazuje v mnohém nové seskupení Povodí Ohře, kapela, o které bychom mohli mluvit jako o západočeském all stars týmu – ke starým známým tvářím z Esqmeg a Climatizado se totiž přidala ještě dvojice reprezentující plzeňské emohardcoristy Esazlesa. Pětice nezapomíná na své punkové a hardcore kořeny, garážovou stylovost, ale v této podobě přísahá zejména na country a blues. Energie a nihilistická poetika. Povodí Ohře musíte vidět na koncertě, skupina nemá žádnou online identitu, odmítá se fotit a debutové album vyjde až někdy na přelomu června a července.

„Byl jsem král dvakrát a dvakrát mě odsoudili k smrti – a už mě to otravuje a unavuje. Napřed vlas, potom fazole. Jestli po mě smrt tak touží, ať si přijede na bílým koni, s popelem v hubě a chladem v koulích; ať mává kosou a vydává děsivý zvuky, ať si pro mě přijde osobně a neposílá nějaký vlasy nebo zasraný černý fazole zapečený do sladkostí prdelatejma vesničankama. Možná ani potom bych s ní nešel. Vlastně se mi vůbec nelíbí, jak to s náma smrt koulí.“


Tom Robbins: Parfém bláznivého tance

www.argo.cz

Mutanti z Polska

Stare obrazki ze zwierzetami


Nejlepší facebooková stránka, kterou dalo Polsko světu. Denní nálož obrázků zvířat z dob, kdy je umělci často ani nikdy neviděli a kreslili je podle vyprávění. Navíc můžete ohromit své polské kamarády až vědeckou znalostí fauny v jejich mateřštině. U nás vede Leniwiec dwupalczasty.

Tuny mrtvol, tuny srandy

Warhammer: Vermintide 2 videohra, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, 28 euro


Pokud jste hráli předchozí díl Warhammer: End Times – Vermintide, vězte, že tohle je to samé, jenom lepší. Pro ty z vás, kteří máte i normální život, vysvětlíme proč. Hra je totiž sice zasazena do světa Warhammeru, ale nemusíte o něm vědět vůbec nic. Stačí vědět, kde se drží meč, a hodně s ním sekat. V nekonečné akci se o vás a vaše tři společníky bude tříštit jedna nepřátelská vlna za druhou. Třináct příběhových misí dokončíte za pár hodin a pak už se jen lepšíte a lepšíte.

AddThis
0 comments

Sporák

Ogórkowa sezóna

Žádné pirohy ani bigos… Když jsem se našeho polského hostitele ptala, co z jejich rodinné kuchařky nám uvaří, vytáhl z lednice sklenici okurek. Pokud prý chceme ochutnat něco, co se jí v mnoha polských domácnostech, ale není to tak světoznámé jako třeba žurek, pak je to jednoznačně „zupa“ z kvašáků. Polévky jsou v Polsku totiž hodně oblíbené – zasytí, vydrží a skoro nic nestojí. Pokud si ji tedy neuděláte stejně vydatnou, jak tomu bylo u nás.

Podobné články: Remix

2018 | 10 | Holky & koně

Prkna, která znamenala pád na kokos

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet v říjnu.

2018 | 9 | Země All Inclusive

Stromy všude, kam se zaposloucháte

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.
Google+