Zoom

Hitparáda magorů

Ne, nebudeme si tu posté dělat legraci ze skupiny Kryštof. Našli jsme totiž skupiny, které hrají mnohem lepší hudbu. V jedné hrajou dinosauři a ve druhé plyšoví medvědi. A ani to nejsou nejšílenější kapely na světě.

  • Text: Petr Bláha
  • Foto: Profimedia, Shutterstock, Casey Peters
AddThis

The Teddy Bear Orchestra

Nerd, který si říká Conductor, chtěl mít kapelu, ale na lidi buď nebyl spoleh, a nebo nehráli podle jeho představ. Tak udělal jedinou logickou věc, sestrojil strašidelné obří robotické medvědy a kapelu sestavil z nich. Společně s nimi zpívá v kostýmu dirigenta a šikanuje je.

Lanz Bulldog und Orchester

Název téhle dechovky nezní nijak zvláštně. Až na to, že Lanz Bulldog není německé pěvecké eso, ale traktor, který se vyráběl do roku 1956. Spolehlivý jednoválec tady nahrazuje rytmickou sekci a doplňuje ho klasický dechovkový ansámbl.

Hevisaurus

Finsko má zhruba 2,3 heavymetalových kapel na obyvatele, tahle je ale jiná. Dost jiná. Je to dinosauří kapela. Podle legendy přežilo pět dinosauřích vajec vymírání a v roce 2009 je oživil magický blesk a vznikla kapela. Tu si zamilovaly hlavně děti a kapela se dočkala i vlastního filmu, her a španělské, švédské a maďarské mutace.

Okilly Dokilly

Metalcorová kapela složená z pěti dvojníků Neda Flanderse zhudebňuje hlášky Neda Flanderse. Tohle asi běží ve sluchátkách Ottovi, když jezdí po Springfieldu se školním autobusem.

THE ROCK CATS

Jediná kočičí kapela na světě (s hostující slepicí). Moc jim to nešlape, ale roztomilost se jim rozhodně nedá upřít.

Beethoven's Nightmare

Kapela kompletně složená z hluchých lidí se znakujícím „zpěvákem“? Je ale třeba uznat, že rytmicky jsou na tom líp než spousta slyšících kapel.

Between music

Umělecká skupina Between Music uspořádala třicetiminutový koncert / performanci s názvem Aquasonic – celý pod vodou. Některé hudební nástroje speciálně upravili, jiné museli vynalézt. Celé je to děsivě uklidňující. Doporučujeme zejména fanouškům Tváře vody.

AddThis
0 comments

Kácíme modly

Když posíláte čerty do někam

Vymítání ďábla neboli exorcismus je prastará rituální praktika s kořeny na úsvitu lidstva. Přesvědčení, že do člověka může vstoupit duch a ovládat jeho chování, najdeme v podstatě v každém náboženství. Takže pozor: jdeme na bububu.

Fenomén

Nejnudnější hry na světě

Když se řekne videohra, nejspíš si většina z vás představí magické souboje s obřími draky, vrcholové fotbalové zápasy, vysokooktanové závody, stavby gigantických měst, řízení epických bitev nebo střílení po zombies, nacistech, zombie nacistech a vůbec po všem, co se hýbe. Všechny tyhle videohry spojuje jedna věc. Vzrušení. Jsou ale i videohry, které mají ke vzrušení stejně blízko jako Danielle Steelová k dobré literatuře.

Podobné články: Zoom

2018 | 8 | Chodiči

Už víme, co na tom upíři mají

Hraběnka Bathoryová se podle pověstí koupávala v krvi mladých panen s nadějí na obnovení mládí a krásy. Na první pohled je to projev psychopatie. Na ten druhý to začíná vypadat, že Čachtická paní předběhla dobu a mladá krev může opravdu prodlužovat mládí.

2018 | 5 | Ti druzí

Křtím tě jménem Ďábel

Novopečení rodiče v poporodní euforii nepatří k nejracionálnějším tvorům. Občas proto zapomenou, že jméno, které potomkovi uštědří, je na celý život. Naštěstí u nás máme slovutnou jazykozpytku Miloslavu Knappovou, která z pozice soudního znalce obzvlášť ujetá jména eliminuje. Na diskusních fórech jí za to nadávají, ale když se porozhlédnete po světě, zjistíte, že je to celkem běžná praxe.

2018 | 4 | Vypěstuj si ráj

Zpomal, bedno!

Kdybychom vám řekli, že vám pustíme osmihodinový záběr na norské pobřeží, kývli byste na to? Kývli! Protože drama už lidi dávno omrzelo, teď frčí o poznání pomalejší zábava. Slow TV.
Google+