|

PDF

OBSAH

ROZJEZD

TÉMA

  ČTENÍ

    

   Remix

   Temná krása

   V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.

   AddThis

   Temná krása

   Chelsea Wolfe
   5. 8., Lucerna Music Bar, Praha, chelseawolfe.net 


   Chelsea Wolfe hraje v Česku často a ráda a návštěvníků na jejích koncertech neustále přibývá. První srpnovou neděli bude v Lucerna Music Baru zase nabito – královna ponurého gotického metalu zde představí svoje stále čerstvé album Hiss Spun, na kterém opět vymítá vlastní osobní démony a ráda pomůže i s těmi našimi. Temnou krásu, která nezevšední, doprovodí rozjívení nováčci Brutus. Z Belgie, ne z Rakovníka.

   Líné hity

   Čáry života: Stínítko
   caryzivota.bandcamp.com


   Fiordmoss to mají jinak. Před několika lety se kvůli inspiraci odstěhovali do Berlína, a když konečně s albem Kingdom Come vylezli na světlo boží, tak se, přes cenu Anděl za elektronickou hudbu, stihli hned rozpadnout. Ale kytarista Jan Boroš možná oddych od kapely uvítal, už několik let pouští na net ukázky svého sólového projektu Čáry života a v polovině června vydal pod jeho hlavičkou kompletní debutové album Stínítko. Báječně nekomplikované indie s okouzlující atmosférou, jeden líný hit za druhým. Ideální soundtrack k horkému létu ve městě.

   Praha plná duhy

   Prague Pride 2018
   6.–12. 8., Praha, praguepride.cz


   V srpnu bude zase nejteplejší týden v roce. LGBT festival Prague Pride opět nabídne stovku akcí pro každého a vyvrcholí tradičním průvodem, který skončí velkým koncertem na Letné. Nenechte si ujít show Dance Divas s Heather Small.

   Žádné písně o lásce

   P.I.L. 13. 7., Lucerna Music Bar, Praha, musicbar.cz/program/public-image-ltd-uk/


   Další veteráni, tentokrát ještě mnohem shnilejší než jiní. Public Image Limited, kapela soustředěná okolo Johna Lydona (Rottena), slaví letos těžko uvěřitelné čtyři dekády od založení. V plánu je velkolepé turné a vydání rozměrné kompilace The Public Image is Rotten (Songs from the Heart). Na rozdíl od mnohem slavnějších a populárnějších Sex Pistols, kde Rotten začínal, jsou P.I.L. daleko zajímavější kapelou, nehledě jen na klasická alba z osmdesátých let s hity jako This Is Not A Love Song nebo Rise, ale také na dvě novinky z této dekády, se kterými si veteráni rozhodně žádnou ostudu neutrhli. Naopak. P.I.L. poprvé v Praze v pátek 13. července v Lucerna Music Baru. Na jejich vystoupení na Colours v roce 2011 zúčastnění vzpomínají s nadšením, takže laťka je vysoko.

   Instagram analog

   Wim Wenders: Instant Stories
   7. 7.–23. 9., galerie C/O, Berlín, co-berlin.org 


   Wima Wenderse známe pochopitelně hlavně jako režiséra kultovních snímků Nebe nad Berlínem nebo Paříž, Texas. Méně se ví, že je také velice nadaným a nadšeným fotografem, který poměrně často vystavuje. Od začátku července bude v berlínské galerii C/O k vidění výstava Instant Stories, která představuje ohromné množství jeho polaroidů, nasbíraných během několika dekád. Z názvu výstavy čouhá ironie, nečekejte žádné prchavé stories, ale starý dobrý instagram analog, který připomene dobu, kdy polaroid nebyl ještě vousatou módou, ale technologickým zázrakem. 

   Robert Harris: Otčina

   Překlad Pavel Bakič, Kniha Zlín, 
   knihazlin.cz


   „Za obloukem nás čeká hlavní úsek třídy Vítězství. Tu navrhl říšský ministr Albert Speer a byla dokončena roku 1957. Je sto dvacet tři metrů široká a na délku měří pět celých šest kilometru, což ji činí širší a také dvaapůlkrát delší než Champs–Élysées v Paříži.” Vyšší, delší, větší, širší, dražší… Navzdory vítězství zůstal Německu zbohatlický komplex méněcennosti, uvažoval March. Nic neobstojí samo o sobě, všechno se musí srovnávat s cizinou.

   Vodafone pláž na MFF Karlovy Vary

   Pláž Vodafonu 29. 6.–7. 7., Vřídelní kolonáda, Karlovy Vary
   Vodafone KVIFF 2018 aplikace pro iOS/Android zdarma


   V době filmového festivalu je ve Varech fakt rušno. To pak přijde vhod relaxační pláž. Takovou nabízí Vodafone, jako jeden z hlavních partnerů KVIFF, už několik let. A i letos bude přímo u Vřídelní kolonády místo pro klidnou regeneraci po divokém večírku nebo k načerpání sil na nejlepší bijáky. Návštěvníci se k pláži můžou nechat dovézt v červeném velotrixu, který se prostřednictvím aplikace propojí se službou Liftago. Na místě budou plážová lehátka, občerstvení i zmrzlina z Angelata. Můžete si taky vyrobit vlastní filmový plakát nebo si zasoutěžit o legendární červené Vodafone slamáky. Do svých mobilů si zadarmo stáhněte aplikaci Vodafone KVIFF 2018. Přes tu pak snadno vyhledáte program kinosálů, podrobnosti o filmech, a dokonce i zarezervujete vstupenky. Během festivalu doporučujeme sledovat instagram.com/VodafoneCZ
   a twitterový účet @VodafoneVary.

   AddThis
   0 comments

   Podobné články: Remix

   2017 | 3 | e-Bitka

   Písně pro servírky

   Finský film pro intelektuály, appka, se kterou se neztratíte nebo nový seriál od slavného komika. To všechno najdete v remixu březnového Čili.

   2017 | 1 | PF 2007

   Jak zabalit hudbu

   Mrkněte do našeho kulturního přehledu toho, co byste mohli zkusit. Třeba projet instagram nejvíc sexy doktorovi planety, stáhnout si nový seriál nebo skočit na výstavu koček.

   | |

   Prkna, která znamenala pád na kokos

   Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet v říjnu.
   Google+