|

PDF

OBSAH

ROZJEZD

TÉMA

  ČTENÍ

    

   Téma

   Slavní chodci

   I ta největší jména světové historie do toho občas pořádně šplápla…

   AddThis

   Aristoteles

   Stejně jako pracovníku odbytu Svátkovi i Aristotelovi to nejlépe pálilo při chůzi. Žák Platona přednášel svým studentům zásadně během procházek po své aténské škole. Metodou se proslavil natolik, že se jeho žákům začalo říkat peripatetici (chodci).

   William Wordsworth

   Slavný anglický básník považoval chůzi za nezbytnou součást svého tvůrčího procesu, který jeho básním dává přesný rytmus, náladu a tvar. Jelikož byl autor velmi pilný, nachodil během své spisovatelské kariéry nějakých 280 tisíc kilometrů.

   Henry David Thoreau

   Americký filozof, spisovatel, moralista a básník zastával názor, že procházky přírodou jsou pro člověka naprosto nezbytné a že bez nich nemáme možnost dospět k duševní vyrovnanosti. Courání se krajinou dokonce věnoval slavnou esej Walking (Chůze), ve které tvrdí, že bezcílná procházka je nejpřirozenější formou duchovního rozjímání.

   AddThis
   0 comments

   Podobné články: Téma

   2014 | 3 | Brno jako Brno

   Dildo

   Pověstný brněnský orloj je dílem designéra Petra Kameníka a sochaře Oldřicha Rujbra. Stejně jako se jeho pověst neustále mění, pokračuje dodnes i jeho příběh. Poslední kapitola je prý ta, že sami tvůrci museli podat žádost o průmyslový patent na skleněné kuličky, které v jedenáct dopoledne z hodinového stroje vypadávají. Jinak by si oblíbený suvenýr mohl okopírovat a prodávat, kdo chce.

   2015 | 6 | Banik, čičo

   Růžová turistika

   Slezsko-moravská metropole patří mezi jedno z mála českých měst, která už i zahraniční servery označují jako gay friendly.

   2014 | 9 | Z pole do metropole

   Rejoice

   Bratři Libor a Roman Venkrbcovi šijí a prodávají plátěné kalhoty z Batelova na Pelhřimovsku. Jejich pláťáky určené do hor se nakonec začaly ke zděšení strážců české módy nosit skoro i do divadla.
   Google+