Téma

To nejhorší z poutnických blogů

Každý, kdo dneska dojde z Hradce do Pardubic, si založí chodecký blogísek a začne mudrovat o šlapavém osvícení. Ty nejhorší špeky se v nich kopírují a najdete je tady.

AddThis

Myslím si, že Země, její povrch, půda, které se při chůzi dotýkám chodidly, kterou vnímám přes podrážky bot, mi něco předává. Nějakou kladnou, nebo zápornou informaci, jakoby mimochodem spolu s ostatními vjemy přijímanými mým vědomím a mou duší, vyvolávající při chůzi nějaký soubor pocitů, na jejichž základě si k té části Země, k tomu kousku její krajiny, vytvářím svůj vztah.

Pouť je starodávnou cestou  k uzdravení. Je to lék, který musíte vydržet, ne si ho užít.

„Jak se máš?“  zeptal se mě poté, co jsem se vrátila domů. Řekla jsem, že dobře. Nikdy jsem to neřekla s takovým pocitem. Dobře jako pole hvězd na půlnočním nebi. Dobře jako pole slunečnic při letním svítání.

Vykročíš ve šlépějích tisíců a miliónů těch, kteří šli před tebou, a od toho okamžiku, jsi-li vnímavý a připravený naslouchat, ta cesta k tobě promlouvá. Každý jsme jiný, neseme na svých bedrech různé osudy a to, co se během cesty dozvíš, přímo souvisí jenom s tím osudem jediným, tím tvým.

Pouť se stává jakýmsi obrazem životní pouti člověka a směřování při pozemské pouti k vytyčenému cíli má poutníka disponovat k lepšímu prožívání životní 
pouti.

Živé bytosti jsou nadřazené hmotné energii. Když je vyšší energie ve styku s nižší energií, nastane neslučitelná situace, když je však vyšší energie ve styku s nejvyšší energií, živá bytost dosáhne svého přirozeného, šťastného postavení.

Vše, co potřebujeme k zlepšení našeho života, máme ve skutečnosti neustále k dispozici. A v každém okamžiku se můžeme rozhodnout vykročit novou cestou vědomého tvůrce a jít cestou, kterou chceme, a žít takový život, jaký si sami přejeme.

Použila jsem Beckettovu větu z Nepojmenovatelného jako svou mantru: „Nemůžu dál. Jdu dál. Nemůžu dál. Jdu dál.“

Díky cestě si i ten největší cynik uvědomí řadu otázek, které jej jako jednotlivce přesahují a propojují se vším živým i neživým ve světě okolo. Aneb „Já jsem ve všem a vše je ve mně“.

Ahojky… kdyby někdo plánoval cestu cca na měsíc, jedno odkud, moc ráda se přidám!!! Pouť je pro mě duchovní otázkou…

AddThis
0 comments

Téma

Slavní chodci

I ta největší jména světové historie do toho občas pořádně šplápla...

Téma

Jezděte pěškobusem

Chůze z nás udělala pány tvorstva. Vážně. Celý příběh naší cesty na vrchol potravního řetězce začal v Africe někdy před 5 až 7 miliony lety, když se náš praprapředek australopiték rozhodl opustit bezpečí lesa a vydat se na pochod savanou. Aby ve vysoké trávě nezabloudil, musel se naučit chodit po zadních a s hlavou vzhůru. Když už mu to tak hezky štrádovalo, pouštěl se dál.

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+