Blog

10 důvodů, proč jít po kalbě znovu do hospody

Opilcova rána, to je někdy rána. S kartáčkem nad umyvadlem si pak snadno slíbíte sekat latinu. Jenže: K čemu latina, když je člověk Čech. Když si hned k večeru najde alespoň jednu z těchhle výmluv.
AddThis

1. Vykoupení

Víme svoje. Litry šumáku neudělají zdaleka takovou službu jako to pivíčko, od něhož vás vyhodili po zavíračce. Tak si dejte. Klidně dvě. A pak jedno na cestu a kam byste chodili.

2. Kainovo znamení

Kde jinde by o vás taky stáli. Kdosi vám přes noc na záda pověsil pavilon opic a z vašich úst ho nechal smrdět. Ale v hospůdce, tam se to ztratí, tam to půjde, tak tam jděte.

3. Odměna

V podpaží vyvěrá sopka, žaludek si říká Titanic a před očima mlha, co by nenakrájel ani ten Texasan s motorovou pilou. A vy jste to přes den dali! Všechno! Zasloužíte zlato, tak ať už se točí.

4. Pointy

Notabene nemůžete pustit z hlavy tu debatu, kterou jste nad tím škopkem nestihli dokončit. To leze na mozek skoro jako ta kocovina. To si musíte doříct. Dneska, dokud to je aktuální.

5. Parťáci

Mimochodem, že to ale byl pokec. Tolik pochopení, porozumění a vlastně i respektu, jako se vám dostalo nad hrncem piva, aby člověk pohledal. A beztak už vám volali. A to by je mrzelo…

6. Tichá domácnost

Když už jsme u toho, ten, komu říkáte miláček, se k ránu jako miláček zrovna moc netvářil. Ani zrovna moc nemluvil. Co si s někým takovým teď budete povídat. Navíc doma.

7. Okno

Něco vám navíc našeptává, že jste na ty svoje parťáky asi trochu křičeli. Dost možná na i na tu obsluhu. Nebo? To přece musíte zjistit a případně pohlídat, aby se to zase tak moc nepatlalo.

8. Renomé

Samozřejmě, že jste křičeli. Celkově to asi nebylo za rámeček. Tak to nenecháte, takhle pořád nelejete, jste fajn a teď jim to ukážete. Stačí dát jen pár a ostuda padne pod kopyta koně.

9. Visení

Čistý štít nakonec dělá i to, že člověk nezůstane nikomu nic dlužen. A vy jste neotočili ty panáky. A kdoví, jestli jste platili na dřevo nebo na dřevorubce. To se musí dát do pořádku.

10. Lepší já

Na příští týden navíc plánujete detox. Tak co byste se upejpali, pak už to zase nepůjde a přece jenom, umíte k sobě být přísní, kdo ví, kdy si to zase dovolíte. Ještě jedno? Panáka?

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+