Blog

10 rad, jak být depresákem

Kdo dneska nemá na podzim depresi, jako by nebyl. Pokud jste si nějakou tu chandru ještě neulovili, snad ji chytnete z toho, že už ji mají všichni kolem. A pokud ani to nepomůže, tady máte stručný návod, jak všem ukázat, že život nestojí za nic.
AddThis

1. Oblečte se do tmavého

Černá je barva vašeho nitra. Černý a přiléhavý oděv vám bude slušet. Cílem je nechat vyniknout vaši postavu vychrtlou depresivním nechutenstvím, anebo naopak oteklou z depresivního přejídání. Oblečení neperte.

2. Zaujměte veřejný postoj

Například si můžete sednout na chodník a na otázku, co děláte, odpovídat: Dívám se, jak svět umírá.

3. Přestaňte se mýt

Když si okolí bude stěžovat, že smrdíte, odsekněte, že daleko víc smrdí tenhle všivej svět.

4. Nechte si udělat kérku

Ale opatrně, protože nechcete projevovat přílišnou péči o pomíjivou tělesnou schránku. Vhodné je nechat si vytetovat kružítkem inkoustovou slzu pod oko nebo ostnatý drát kolem krku (radikálové ho mohou doplnit nápisem „zde odříznout“)

5. Vstřebávejte pouze správnou kulturu

Z hudby připadá v úvahu buď emo, nebo hardcore s politicky angažovanými texty. Filmy zásadně skandinávské a na nového Triera jeďte stopem do Kodaně. Na vernisážích projevujte emoce, roňte slzy a občas zkolabujte do chlebíčků.

6. Pište poezii

Preferované náměty jsou: Stmívání a chlad. Neutuchající bolest. Zápas s každým dnem. Zklamání. Lidé žijící v zrcadlech.

7. Hoďte to na síť

Nasbírejte co nejvíc přátel na Facebooku a pak je bombardujte obrázky trpících zvířat, nemocných dětí, mračny kobylek a přírodních katastrof. Za viníky všeho označte buď libovolnou skupinu lidí, nebo popřípadě obecně „systém“. Vzdychejte, jak je vám těžko, protože jste obklopen ovčany, kteří nevidí, jak jsou manipulováni.

8. Používejte velká slova

Čím větší a patetičtější, tím líp. „Láska“ je dobré slovo. Stejně jako „soucit“, „duše“, „energie“ a „víra“. Ovšem pozor – smíte je používat pouze ve větách, ve kterých si stěžujete, že dotyčné fenomény už vymřely a nahradil je „konzum“.

9. Nešetřete interpunkcí

Nejdůležitější je používat spoustu, ale opravdovou spoustu vykřičníků.

10. Staňte se radikálním zastáncem straight edge

Všem několikrát denně připomeňte, že jejich životní styl je svinstvo, jed a vražda.

AddThis
9 comments
Jitushl
Jitushl

I kdybych se snažila brát to jako ironickou nadsázku, nejde to. Zesměšňovat psychickou poruchu, za kterou lidé nemohou, mi přijde zcela arogantní a nesmyslné.

Luthien1556
Luthien1556

Já teda souhlasim s Jitush... Deprese je nemoc a ne životní styl.

Zwobot
Zwobot

@beriking Tohle může říct jen člověk co depresemi nikdy netrpěl. Není to sranda, dělat si z toho srandu taky moc nejde. Až si projdeš takovejma depkama že budeš jednoho dne stát na hraně perónu metra jako tenkrát já a přemýšlet o tom jestli se máš zabít nebo ne tak to všechno pochopíš. Dostal jsem se přes to jen díky svojí rodině a dneska chodím po podobně nemocných lidech (divila by ses kolik jich je, rozhlédni se kolem - určitě nějaké najdeš ve svém okruhu lidí) a vyprávím jim o tom jak se to dá překonat. 
Je to vážná nemoc, která ničí životy. Doteď (už je to 5 let) je to na mě hrozně vidět. Tak na to co říkáš bacha ;) :-) 

beriking
beriking

Ježíši...lidi jako ty jsou důvodem proč jiní lidi trpí depresema... Nechapu proč se v něčem záměrně utapet a sebe litovat se, když je snazší udělat si z toho srandu. Nekoukej na to jako na urážku, ale jako odlehčení ... Boha jeho...

KatharineSanchez
KatharineSanchez

Trpím na deprese a rozhodně mě to nějak nepohoršilo, ba na opak. :)

Kdybych měla všechno brát vážně, tak už se fakt zabiju... :)

KatyGrassiRose
KatyGrassiRose

@Jitushl na jednu stranu s tebou súhlasím, ale na druhú stranu autor tento článok možno myslel ako satiru na "depresákov" ktorí si myslia že depresia je to keď je človek hodinu smutný alebo niečo také. Ale súhlasím s tým že robiť si srandu z depresie je hnusné a tento článok odráža to čo si o luďoch z depresiou myslia ostatní.

LittleIlama
LittleIlama

nemyslím si, že by autor narážel na skutečnou depresi jako nemoc, ale spíš na právě ty lidi, co se "utápí" v "podzimní depresi", vzdychají na fb a často neví, co to slovo přesně znamená....

Eycis
Eycis

Strašnej článek, hrůza.. -.- už se ani nedivím, že na lidi s chronickou depresí, nebo lidi, co mají depresi a nemůžou za to nahlížejí tak jak nahlížejí.. Gratuluji! Právě jste uveřejnili článek, který nejen, že nemá žádnou hodnotu, ale ubližuje i lidem, co depresi vážně mají a nezávisí to na ročním období...

sevcovakaterina
sevcovakaterina

@Eycis Lidi, co doopravdy trpí depresemi nemají ani jednu z výše zmíněných věcí za potřebí. Deprese není o tom obléct si černou a potetovat se kružítkem a používat slova typu "konzum" a pokud si to myslíš, je tvůj příspěvek zde absolutně zbytečný.

Podobné články: Blog

Google+