Blog

10 rad, jak předstírat, že rozumíte kávě

Klid, klid, neplašte se nám. Ve skutečnosti kafi rozumět nemusíte. Však je to taky pitomost, zasekávat se nad drinkem, co vám pomáhá přes den držet otevřený oči. Stačí, když budete dodržovat pár základních pravidel, a všichni vás budou mít za znalce. Fakt. Hele.
AddThis

1. Káva lepší než kafe

Když budete o kafi mluvit jako o kafi, nikdo vám neuvěří, že jste fajnšmekr. Důsledně používejte slovo káva. Vždycky. Všade.

2. Káva je vždycky hnusná

To se nespletete. Nikdo vlastně neví, jak přesně dobrá káva chutná. Takže když pohaníte kdekoli jakoukoli, vždycky se k vám někdo přidá.

3. Káva z automatu je hnusná dvakrát

Jestli vám chutná kafe z automatu, nikde to neřikejte, i kdyby vás mučili. Na kafe z automatu se prostě nadává. Jinak každej přijde na to, že jste lůzr.

4. Žádný mlíko

Jakmile vidíte někoho s konvičkou na mlíko, žeňte ho svinským krokem. A vykřikujte, že mlíko do kafe nepatří, nepatří, nepatří.

5. Žádnej cukr

Jak s tim mlíkem. Prostě to pijte silný, černý a hořký. Jinak to neni ten správnej kavárenskej kumšt.

6. Fair Trade

Jak to nemá samolepku, která zaručuje, že jste na druhém konci světa zrovna obšťastnili nějakého laskavého pracovitého farmáře, tak to nepolykejte.

7. Picollo neexistuje

Tuhle větu nejlíp na tričko nebo vykérovat na paži. Ať každej ví, že vy víte! A těm, co budou tvrdit, že picollo existuje, se zle vysmějte. Přede všemi.

8. Hrnek musí bejt nahřátej

Podle toho se pozná, kdo se vyzná.

9. Ke kávě vždycky voda

Jak nedostanete ke kávičce skleničku vody, reklamujte to o sto šest. Jak byste jinak doplnili tekutiny? No? Chtěj vás snad zabít?

10. Bez laté artu kávu nebrat

Cože? To umíte jenom kapradinu? Buďte nároční a trvejte na originálním zdobení.

AddThis
13 comments
AlesRichter
AlesRichter

Proboha co toto je za kravinu. To už asi neví o čem psát. Přál bych autorovi tohoto článku kouknout pod pokličku FAIR TRADE v Guatemale. Je to jen jiný druh mafie. O zbytku článku ani nemluvit.

BelDon
BelDon

Hlavně nepolykat, pokud právě neobšťastňujete laskavého farmáře! :-D :-D :-D

AlesRichter
AlesRichter

@BelDon Trošku zavádějící text , ještě že víme že se to váže k tomu článku

CatlingBibo
CatlingBibo

Takže kávu bez mléka a bez cukru a Laté Art vedle :D úžasný článnek... Moc pobavilo!!!

MarekSinger
MarekSinger

Vy lidi jste hrozný.. :) Mělo to pobavit, ne dávat rady ohledně kafe. Když si chcete stěžovat, zajděte si někam do knihkupectví a kupte si tam "kávo-profíkem za 5 dní" Jinak chválím článek, asi jako jedinej..

NadiaHanakovaJanis
NadiaHanakovaJanis

@MarekSinger To je jen rozcvicka, pockejte az se zacneme rozpinat po kavarnach a ony vyse popsane a nize pohanene rady praktikovat. A beda jestli nekdo jen skubne koutkem. To pak bude muset polykat!

mLady
mLady

.kubo..a co jako..?..jeste napis 10rad, jak byt spravny hipster, nebo podobne omilane tema poslednich tri let..tohle jsou clanky o h*vne, jak dlouho bude jeste"moderni" placat nesmysly /radoby usmevne/ na tema "kafe", "hipster", "fixie", "knir" apod..je to o nicem, venuj sve radky radeji architekture, cestovani, postrehy z kulturnich akci, zkratka necemu, co potencionalnimu ctenari ono cteni neco da....pripada mi, ze bloggeru je hromada, temat ovsem, o kterych by se vsak dalo rozumne psat, asi smutne malo..

JakubSchroder
JakubSchroder

@mLady ...a takto promluvila špička všech pozérů, která ani neví, že slovo "potencionální" neexistuje ;)

BonnieVlaskova
BonnieVlaskova

blbost. Jsou druhy kávy, ktere jsou nejlepší s mlíkem. Ale jedine plnotučným.

MartinSimko
MartinSimko

@BonnieVlaskova  Přesně, ale pouze ty hnusné kávy, které se musí zředit mlékem, protože se jinak nedají pít.

Michy91
Michy91

@MartinSimko @BonnieVlaskova  Pokud vím tak jsou přímo směsi vhodné na latte macchiato, prostě ta chuť je přizpůsobená tomu, že do toho nápoje přímo patří i mléko... takže ne jen ty černé hnusné kávy :)

Podobné články: Blog

Google+