Blog

10 věcí, co vám otráví pouštění draka

Pouštění draka je synonymem pro nádhernou podzimní zábavu pro děti i dospělé. Skotačíte hezky na vzduchu v babím létě a nad hlavou vám na provázku plují kosočtverce, padákovité kajty nebo super sofistikované dračí konstrukce. Jenže když se do toho fakt pustíte, nepřipomíná to ladovskou podzimní idylku z obrázků ani za mák.
AddThis

Na to pouštění draků jsme se podívali trochu zblízka. Objevili jsme tolik úskalí, že podle Darwinovy teorie přirozeného výběru neměla tahle primitivní kratochvíle vůbec přežít do dnešních časů počítačů a elektroniky. Tak třeba…

Kde ho vzít

Odedávna existují dva nesmiřitelné tábory. Jedni hlásají vyrobit a druzí koupit. Dopředu teda víte, že budete čelit šikaně zastánců opačného přístupu. A to ještě žádného draka nemáte.

Vyrobit

Ne, není to jednoduchá legrácka na hodinku se špejlí a kanagonem. Rozhodnete-li se dračisko skutečně stvořit vlastníma rukama, bude vás to stát spoustu času, peněz, nervů a nejspíš i řezných a tržných ran. Nehledě na to, že je to záhul na vaši trpělivost, protože draka musíte v jednom kuse nechat schnout, napínat, vyvažovat…

Koupit

Komerční cesta vám sice zajistí draka hned jako na stříbrném podnosu, ale co si budem povídat, není to prostě ono.

Kam s ním

Draka navíc nemůžete pouštět jen tak ledaskde. Musíte se s ním tahat na nějakou otevřenou pláž, louku nebo pole, kde je ale samozřejmě narváno ostatníma drakomilcema, a ať honíte ty správné větry, jak chcete, dračisku se nahoru nikdy nechce. V lepším případě se rozplácne o zem, a vy jste dalšího trápení ušetřeni.

Pot a slzy

A protože s drakem běháte jak trubky, aby se vůbec vznesl, jste za chvíli celí uřícení, zpocení a smradlaví, že se vás začnou všichni nenápadně stranit.

Dráty

Když už tu potvoru dostanete nahoru, v podstatě jen celou dobu trnete, že vám vletí do větví nebo drátů. A taky, že jo.

Vítr

Protože je podzim, je celé pouštění draků obvykle provázelo mlhou, mžením, blátem a zápachem tlejícího listí. Navíc vždycky fouká buď málo, že se váš drak motá jak přiopilá slečinka, nebo zas tahá jak nadržený psisko na vodíku.

Bolest

Protože strávíte celý den s hlavou zvrácenou, jak na draka koukáte do oblak, následující ráno se vám krční svaly postarají o soukromý očistec.

Tak kde je v tom ta idylka, co?

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+