Blog

10 věcí, co vás čekaj, když přestanete kouřit

Přestat kouřit není sranda. I když to vydržíte měsíce nebo roky, můžete do toho během vteřiny spadnout zas. A co vás vlastně čeká, když s tím seknete?
AddThis

1. Chuť na cigáro

Jo, to je to první, co vás čeká, když típnete poslední. Překvapivě. Máte automatickej reflex zapalovat si na zastávce nebo při kafi? Následující dny a týdny budete zápasit s vlastním mozkem. Jako kdyby Pavlov řek svejm psům, aby přestali slintat.

2. Divný reakce těla

Začnete se v noci budit, potit se, budou se vám zdát podivný sny (většinou o kouření), všechny vůně a chutě postupně zesílí. Některý experti dostanou tělo nekouřením do takovýho šoku, že to odmarodí třeba zánětem průdušek.

3. Zjištění, že to smrdí

Jako kuřákovi vám přišlo normální, že po návratu z hospody smrdíte. Najednou jste nekuřák a smrdíte úplně stejně. A to vám přijde nefér. Ty načichlý hadry a vlasy vás začnou štvát.

4. Zoufalá snaha nežrat

Tak a co budem dělat, když si nemůžem zapálit? Musíme přece zaměstnat ruce! Objednáte si oříšky, abyste měli co dělat s rukama. Za pět minut jsou v čudu. Hmm, tak co tyhlety čipsíky? Nebo půlka kachny se zelím?

5. První návštěva hospody

Sedíte, objednáte si drink a automaticky saháte po krabičce. Tu ale už nemáte. Děláte ramena, že přece teď nepolezete do nekuřáckých podniků, protože to prostě dáte. Kámoši kouří jednu od druhý. Vy aspoň tajně čucháte.

6. Tři prdele blbejch poznámek

„A ty si teď zapálit nemůžeš, cha!“ „Tak my jdem ven na cigáro, hele!!“ „Úplně na tobě vidim, jak by sis zapálila.“ „A ty už si nedáš, háhá!“ „Tak si dej jen jednu ne, to tě nezabije.“

7. Tři prdele blbejch otázek

„A jak dlouho už nekouříš?“ „A to sis fakt nedala ani jednu?“ „A máš furt chuť si zapálit?“ „A kolik jsi kouřila předtím?“ „Fakt si s náma nedáš?“ „A to jako už nikdy kouřit nebudeš?“

8. Nějaký ty benefity

Líp se vám dejchá, líp se vám spí, líp se vám vstává, všechno vám víc chutná a pálivý jídla o něco víc pálej. Taky je míň pravděpodobný, že umřete v padesáti na nějakou hnusnou nemoc. A dost ušetříte.

9. Větší výběr

V hospodách můžete náhle i do nekuřácký části, kde bejvá skoro vždycky volno. Vůbec se vám portfolium rozšíří o velký množství nekuřáckých míst, o kterých jste neměli tušení.

10. Egíčko

Co si budem vykládat, ten pocit, že jste to dokázali, je pro ego strašně dobrej. Připadáte si jako ty morálně a mentálně silnější a lepší a na ty chudáky kuřáky koukáte vlastně tak trochu soucitně.

AddThis
11 comments
JanJinotaj
JanJinotaj

Já s kouřením zkouším přestat také, už 3.rokem. Nakonec se mi povedlo alespoň zrušit klasickou cigaretu a místo ní jít do elektronické cigarety - joytech konkrétně a zatím teda dobrý jen doufám, že jednoho dne to odbourám úplně. Ony ty náplně stojí pěknou pálku http://www.gallagher.cz/elektronicke-cigarety/

Wix
Wix

Já bych doplnil jedno plus. Člověk má nejednou "víc" času, odpadá takovýto: "Dáme cígo a vyrazíme", "dokouřím a jdu a to" ... protože vyrazit a jít na to vlastně můžeš hned. :-).

Nekouřím cca 4 roky a jsem za to rád:-)


vikypl
vikypl

Nejlepší u mě byl přechod na elektronickou cigaretu. Nekouřím, místo toho vychutnávám různé příchutě a můžu si pokuřovat třeba i v práci, což se při složitých úkolech hodí. Hlavní je, že si ale neškodím zdraví a navíc ani nikomu jinému kolem sebe. A jo, klasické cigarety mi smrdí a nemůžu je vystát :)

JanZelman
JanZelman

Az na to ze elektronicka cigareta je stejne karcinogenni, mozna i vic jak obycejna, je stejne navykova a ekonomicky stejne nakladna na provoz, je to stejne zlo, mozna i vetsi, protoze se jako zlo netvari ;)

vikypl
vikypl

Stejně karcinogenní? To opravdu ne, jediný faktor je při užívání s voltáží kolem 5 voltů, kdy se uvolňuje formaldehyd, já ale nevapuji ani na 4 volty, dbám na to, aby to škodlivé nebylo. Ekonomicky mi to taky přijde méně náročnější, je to spíš jako koníček, protože člověk chce zkoušet lepší a pak utratí více, v opačném případě ale ne a nikdo nikoho nenutí kupovat lepší. Co se týče návykovosti, záleží na zvolené síle nikotinu, kdo chce, muže klidně užívat beznikotinové. Jinak tam nejde ani tak o odnaučení, pokud člověk chce jen zdravější alternativu ke kouření.

JanZelman
JanZelman

Aha, pan jiste rozumi cele problematice naprosto dokonale :D ja klidne priznam ze o obsahu tech oleju vim hovno, ale docela dobre rozumim elektronice, a vim ze petivoltova baterie neexistuje, vsechny clanky maj nominalni napeti 3.7v (dvouclankova baterie dvojnasobnou hodnotu pri seriovem zapojeni) ne ze by chtel vyrobce, je to dano fyzikalne, navic napeti akumulatoru je jen jeden faktor ktery urcuje teplotu vyparovani, tou druhou je impedance topne spiraly, vec kterou jako uzivatel nijak neovlivnite, co ovlivnite je treti faktor a to je doba ohrevu, ktera samozrejme vliv na teplotu ma, cim je delsi tim vyssi teplo se odevzda do vyparniku... Nicmene faktem je ze v cigarete zadny odpadacek nemate, tudiz eventuelne do sebe natahate vsechny slozky oleje, vice ci mene zoxidovane, v zavislosti na teplote vyparovani. Tot ma rychla analyza vaseho blabolu ;)

mesnerjiri
mesnerjiri

No... ztotožňuji se možná tak s 8 bodem. Benefity tam jsou to je jasné. Jinak je to bída. Nekouřím 3 měsíce. cigáro mě voní jako jako něco co prostě musím mít abych byl spokojený, když někoho vidím jak natahuje vůbec ho nelituji, a nelechtá to moje ego jak zde uvedl autor. Spíš se okamžitě vcítím do jeho kůže a říkám si jak to cigáro musí být dobrý a znejistím jestli to má cenu nekouřit když nad tím tak pořád básním jak bych si dal. Výběr nekuřáckých míst a hospod je relativní, nebudu tam přece sedět sám? Na cigáro mám chuť pořád a velkou. Na ty ranní polepšovny v puse, píchání na srdci, horšímu dýchání a po párty totálnímu bolehlavu z vykouřených dvou krabiček jsem jakoby zapomněl. No vlastně když to teď píšu a promítám si to, jsem rád, že nekouřím. Nechtěl bych to všechno zpátky, ale prostě bych si jednou za čas dal někde na lavičce v parku na sluníčku jedno červený máčko. Jen by to 100% neskončilo u jednoho. U mě stačí pootevřít dveře a už jsou dokořán na hodně dlouho... ztotožňuje se někdo? :)

mesaa
mesaa

@mesnerjiri Jo tak teď si čtu svůj komentář a mohu jenom doplnit jsem opět spokojený kuřák. :)))

LadislavChalupa
LadislavChalupa

Jsou věci který se mě vůbec netýkaj a jsou věci, se kterýma souhlasim a náležitě si je užívám =P Je to osvobozující a před vejplatou najednou udržuju ledovej klid :)

JanZelman
JanZelman

Jakozto kurak ktery pul roku nekouril tise zavidim ;)

ToroDeLidia
ToroDeLidia

K těm otákám bych ještě napsala: A kolik ušetříš? A nepříbíráš na váze, když už nekouřiš? =D

Podobné články: Blog

Google+